Bebek Beslenmesi bebeklere zencefil

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

gamzeozs

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2008
49
1
merhaba arkadaşlar. 8aylık bir oğlum var ve biraz bogazını üşütmüş. öksürüyor çok şiddetli. doktorumuz ilaç kullanmamıza gerek olmadıgını ,sadece bogazında rahatsızlık oldugunu söyledi ama çok fazla öksürüyor ve de sesi çok kısıldı. ağlarken falan hiç sesi çıkmıyor. zencefilin öksürüğe çok iyi geldiğini duymuştum. aranıza bebegine zencefil veren var mı? varsa nasıl veriyorsunuz. beni aydınlatırsanız çok sevinirim. hepinize şimdiden teşekkürler

ben eskiden beri veririm canım,zencefil ve zerdeçal vazgeçilmezimdir,o kadar çok faydası var ki....kaynatıp verebilirsin ama ben toz halini aldım,çorbalarına mutlak koyarım

miskokulum merhaba. kaçıncı aydan itibaren vermiştin sen zencefili. internette 2yaşın altınsa vermeyin diyor ama verenlerde var sanırım. bu konuda deneyimli bir anne olarak beni aydınlatırsan çok sevinirim.

canım,hiç duymadım 2 yaş altı zarar diye,bir araştırayım. 9.aydan sonra başlamıştım

CNM BENDE DUYDUM YARARINI AMA HAMıLE VE 2 YAŞ ALTINDAKı ÇOCUKLARDA KULLANILMAMALI YAZIYO

Kullanıldığı yerlerden bazıları.
ıştah açıcıdır,
Antiseptik özelliği kanın temiz kalmasını sağlar,
Mideyi düzenler,
Mide bulantılarını giderir,
Mide ağrılarında ve hazımsızlıkta iyi bir seçimdir,
Bağırsaklarda biriken ve atılamayan gazların kolaylıkla atılmasını sağlar(colic),
Solunum yollarını açar,
kanın yapısını daha akışkan hale getirir(ki bu kalbin daha rahat çalışmaı demektir)
Vücutta sıcaklık ve terleme meydana getirir.
Zencefil gerçekten iyi bir anti oksidandır(oksitleri temizler dışarıya atılmasına yardımcı olur)
Kalp ritminin düzene girmesini sağlar,
özellikle romatizmal rahatsızlıklarda bin yıllardır kullanılmaktadır.
Baş ağrılarını gideici özelliği vardır,Zencefil
Uykuyu rahatlatır,
Kandaki kollesterolu diğer bir çok bitkiye nazaran daha fazla oranda düşürür,
Bu ve buna benzer daha bir çok faydaları vardır zencefilin.

Toplu Uyarılar

Zencefili asla 2 (iki) yaşından küçük çocuğa vermeyiniz.
Günlük 4 gr dan fazla zencefil kullanmayınız.
Hazırladığınız zencefili 1 defada değilde günün değişik saatlerinde 2-3 defada tüketiniz.
Bir yetişkin ağırlığının 70 kg olduğunu unutmayınız.
Çocuklarda yetişkin ağırlığına göre dozu düşürerek veriniz. Örneğin 20 kg bir çocuk için hesap şöyle olmalıdır 70/20=3 bu durumda yetişkine hazırlanan doz 3 e bölünür ve kullanılır.

Ben de neden iki yasin altindakilere verilmedigini merak ediyorum. Bir dergide mide bulanmasina iyi geldigini yazmisti ama 2 yasin üstü recetesiydi. benim bebegim 14 aylik araba tutuyor ama böyle yazdigi icin denemedik daha

X