Premature Bebekler prematüre doğan kızım şu an beş yaşında :)

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Bahar34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2009
81
2
48
slm arkadaşlar benim kızımda prematüre doğdu 800 gr. ve şu an 5 yaşında o doğduğundan beri inanın o kadar çok sıkıntılar yaşadık ki götürmediğimiz hastane götürmediğimiz doktor kalmadı hep endişe içinde yaşadık ama çok şükür şu an sağlığı iyi hala da kontrollere götürüyoruz gelişimi diğer yaşıtlarına göre tabi ki daha yavaş ama napalım bunada şükrediyoruz :)
sizlerin yazdıklarınızı okuyunca bende bunları paylaşmak istedim sizlerle.. inanın aşılmayacak hiç bişey yok yeter ki umudunuzu yitirmeyin....
kızım ufak tefek ama inanın o kadar zeki ve akıllı ki :)) biliyosunuz prematüre doğan çocuklar diğer çocuklara oranla daha zeki oluyorlar bunu bende daha önce duymuştum ama aynı şeyleri yaşayınca bunun gerçekten doğru olduğunu anladım...herkese sevgiler...

slm arkadaşlar benim kızımda prematüre doğdu 800 gr. ve şu an 5 yaşında o doğduğundan beri inanın o kadar çok sıkıntılar yaşadık ki götürmediğimiz hastane götürmediğimiz doktor kalmadı hep endişe içinde yaşadık ama çok şükür şu an sağlığı iyi hala da kontrollere götürüyoruz gelişimi diğer yaşıtlarına göre tabi ki daha yavaş ama napalım bunada şükrediyoruz :)
sizlerin yazdıklarınızı okuyunca bende bunları paylaşmak istedim sizlerle.. inanın aşılmayacak hiç bişey yok yeter ki umudunuzu yitirmeyin....
kızım ufak tefek ama inanın o kadar zeki ve akıllı ki :)) biliyosunuz prematüre doğan çocuklar diğer çocuklara oranla daha zeki oluyorlar bunu bende daha önce duymuştum ama aynı şeyleri yaşayınca bunun gerçekten doğru olduğunu anladım...herkese sevgiler...

Canım ben yapılan araştırmaları incelediğim kadarıyla erken doğan bebeklerin zamanında doğan bebeklere göre zekalarının daha düşük olduğunu okudum. Senin bebeğinin zekası etkilenmemiş demek ki ne mutlu sana. Bunu test etmek için çeşitli yöntemler var. Üniversitelerde yapılıyor. Bu testlerden herhangibirini yaptırdın mı? Yoksa çocuğunu gözlemleyerek mi bu sonuca vardın? İnşallah bizim bebeklerimizde senin çocuğun gibi ilerde sağlıklı ve zeki olur.

hayır mehtapcım herhangibir test yaptırmadım ama şimdiye kadar götürdüğüm tüm doktorlar kızımın çok zeki olduğunu hatta bir an önce eğitime başlaması gerektiğini söylediler bende şu an için bu konuda bir test düşünmedim inşallah hep öyle olur :) bazen söylediği sözlere o kadar şaşırıyoruz ki inan cvp vericek kelime bulamıyoruz :))

Allah kızına uzun omurler versın... butun prematurelerede saglık versın ınsallah...
:nazar:

inşallah canım.. bütün prematüre doğan bebeklere dua ediyorum annelerinede çok sabır diliyorum çünkü onları o kadar iyi anlıyorum ki

hayır mehtapcım herhangibir test yaptırmadım ama şimdiye kadar götürdüğüm tüm doktorlar kızımın çok zeki olduğunu hatta bir an önce eğitime başlaması gerektiğini söylediler bende şu an için bu konuda bir test düşünmedim inşallah hep öyle olur :) bazen söylediği sözlere o kadar şaşırıyoruz ki inan cvp vericek kelime bulamıyoruz :))

Ne mutlu sana canım çok zorlu bir yoldan başarıyla geçmişsin. Miniğine sağlık dilerim...

canım öncelikle Allah bebeğine sağlık versin..
nasıl tatalıdır kızın şimdi...
benimde prematüre pğlum var
bende araştırdım eve çok zeki oluyorlarmış..
walla şimdiden şaşırtıyor bizi...
daha 3.5 aylık canımın içi oğlum....

nice yaşlara inş ailenle beraber eşin kızın ve sen inş hep mutlu olun bende inanmıyorum erken doğanların daha az zeki olduklarını bencede çok zekiler benim kızımda 28 haftalık doğdu 6 buçuk aylık şimdi ben düzeltilmiş ay hiç kullanmıyorum inş bizde ilerde yazarız 5 yaşındalar diye

arkadaşlar güzel dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum...gerçekten bu beş yıl zarfında çok sıkıntılı günler yaşadık eşim ve ben, hem maddi hem manevi..bazı günler oluyor ki hatırladıkça ve aklıma geldikçe, burada yazılanları okudukça yine o günleri yaşıyormuş gibi oluyorum buradaki herkesi çok çok çok iyi anlıyorum...ne olursa olsun umudunuzu hiç yitirmeyin Allah hepimizin yardımcısı olsun...

inş sen bizden çok çok tecrübelisin her zaman paylaşımlarını ben kendi adıma bekliyorum

merhaba arkadaşlar. benim oğlumda premature doğdu.24 haftalıkken doğum başladı ilaç ve serumlarla 34.haftaya gelebildik.3kilo 600 gr doğdu.şu an ilkokul 1 e gidiyor evet birçok doktorun ve öğretmenlerinin ısrarıyla zeka testi yaptırdık yaşıtlarından çok daha yüksek bir zekaya sahip.inşallah bu zekayı güzel yönde kullanır.paylaşmak istedim.

merhaba arkadaşlar. benim oğlumda premature doğdu.24 haftalıkken doğum başladı ilaç ve serumlarla 34.haftaya gelebildik.3kilo 600 gr doğdu.şu an ilkokul 1 e gidiyor evet birçok doktorun ve öğretmenlerinin ısrarıyla zeka testi yaptırdık yaşıtlarından çok daha yüksek bir zekaya sahip.inşallah bu zekayı güzel yönde kullanır.paylaşmak istedim.

canım ne mutlu sana inşallah tüm erken doğmuş bebekler sizlerin bebekleri gibi sağlıklı ve akıllı olurlar.tüm zamanında doğmuş ve erken doğmuş bebekleri mutlu ve sağlıklı bir hayat bekler inşallah........

merhaba arkadaşım oğlunun 3 kilo 600 gr.doğduğunu söylemişsin ama o zaman prematüre değil ki haftası erken ama kilosu çok güzel doğmuş..benmi yanlış anladım acaba.....

merhaba benimde prematüre doğan ikizlerim şimdi 2 yaşındalar 18 aralıkta doğum günümüz vardı. geçen günlere aylara baktığımda o kadar çok yol kat etmişizki çok zorlu meşaketli bir yoldan geçip bu günlere geldik küvez ve hastane günleri ayrı bir zorluktu eve gelince ayrı zor zamanlarımız oldu 3 aylıkken 1 hafta ara ile kasık fıtığı ameliyatı olmaları vs vs bu sıkıntılı günler geçermi diyordumm şimdi işten gelince annem diye boynuma sarılan iki minik meleğim var zaman gerçekten çok çabuk geçiyor.. her prematüre annesi gibi çok zorluklar yaşadım. ama geçti.. burdaki bir çok prematüre annesine diyorumki geçecek bir bakmışsınızz büyümüşler ve okula başlamışlarr sevgilerimle.... iki küçük adamım AKINIM & ALPERıMM

merhaba arkadaşım oğlunun 3 kilo 600 gr.doğduğunu söylemişsin ama o zaman prematüre değil ki haftası erken ama kilosu çok güzel doğmuş..benmi yanlış anladım acaba.....

canım hamilelikte şekerim yükseldi kilolu olmasına sebeplerden biride o ama sağlıklıydı allaha şükür 3 saat sonra yanıma geldi kof kilo değildi anlayacağın

X