tüp bebek transferi sonrası yatış pozisynları

GEL PC PC

can oglum, bal oglum
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2009
240
41
MERHABA ARKADAŞLAR
TÜP BEBEKTE TRANSFER SONRASI HASTANIN YATIŞ POZİSYONU NEDEN FARKLI OLUR? MESELA BEN 2 KERE DENEDİM 2 SİDE YÜZÜKOYUN ŞEKİLDE KASIK BÖLGEME YASTIK KOYDUK 4 SAAT BEKLEDİM
AMA EGE ÜNİV. BAZI HASTALARA SIRT ÜSTÜ BACAKLAR KIVRIK (DİZLER BUKUK) ŞEKİLDE YATIRIYORLAR VE 1 SAAT YATMAK YETERLİ OLUYOR HASTA HEMEN TUVALETE ÇIKMIŞTI.(GÖRDUĞUM HASTA BAYA KİLOLU İDİ)
BEN BU YATMA İŞLEMİNİN UTERUSU SABİTLEMEK, HAREKETİNİ ÖNLEMEK İÇİN YAPILDIGINI DUYMUSTUM
ACABA BUNU NEYE GORE BELİRLİYORLAR KİLO İLE BİR ALAKASI VARMI ACABA?? FİKRİ OLAN ARKDAŞLAR PAYLAŞIMLARINIZI BEKLİYORUM:uhm::uhm::uhm:

Son düzenleme:
valla canim benimde ayaklarimi bukup sirtustu yatirmislardi ama sadece 10 dk sonra hemen kalkmistim valla hic bise anlamiyorum ben bunlardan ya :uhm:

valla bende anlayamıyorum
bi standartı yomu bunun
kimine 10 dakika
kimine 4 saat
çok ilginç dimiii

ben yarım saat ameliyathanede, 1 saat hiç kalkmadan odada yattım. sırtüstü ve dizlerim bükük şekilde. tuvalete 1.5 saat sonra gittim yani. sonra da 3 saat daha odada yattım hiç kalkmadan. o akşam ve sonraki gün de evde yattım, zorunlu olmadıkça kalkmadım. ama sonrasında normal hayatıma geri döndüm. spor yapmadım ve ağır kaldırmadım bir de uzanıp yükselmemeye gayret gösterdim.
kesin bir kural olduğunu sanmıyorum arkadaşlar...

tedavileriniz umarım mutlu sonla biter. allah hepinizi bebeğine kavuştursun.

arkadaşlar bende transferden sonra masadan kalkmadan sonda taktılar mesane boşaltıldı. masadan yavaşça sedyeye geçtim sırt üstü 1 saat hiç kımıldamadan yattım ve sonra arabanın arka koltuğunda yatarak eve geldim 3 gün sadece tuvalete kalktım yemek yerkende oturdum şu anda hamileyim darısı tüm isteyenlere olsun inşallah

arkadaşlar bende transferden sonra masadan kalkmadan sonda taktılar mesane boşaltıldı. masadan yavaşça sedyeye geçtim sırt üstü 1 saat hiç kımıldamadan yattım ve sonra arabanın arka koltuğunda yatarak eve geldim 3 gün sadece tuvalete kalktım yemek yerkende oturdum şu anda hamileyim darısı tüm isteyenlere olsun inşallah

allah tamamına erdirsin,sağlıkla kucağına alırsın inşallah.nerde yaptırdın,bende bu ayki adetimin 21 günü ilaçlara başlıyorum.gatada ama hala hastane konusunda endişeliyim.

Bende ızmir'de şifa'da yaptırdım..Kasıklarıma yastık koyup 4 saat kalkmadan yatmamı istedi doktorum Erol TAVMERGEN. Şimdi evdeyim transferimin 5. günü..Yemeğimi yapıyorum, ufak tefek ev işlerimi yapıyorum ama ağır kaldırmak, spor yok yaşamımda..Hayırlısı olsun hepimiz için..Hepimizin bebecik duası kabul olsun :icecream:

bende 2 saat hasthanede sırt üstü yattım yarım saat sonra lazımlığa küçük abdestimi yaptım evdede 3 gün oturma yatma arasında dinlendim 6. gün otobüs yolculuğu yaptım 9 saat ve şükürler olsun hamileydim rabbim sizlerede yaşatsın inşallah bu duyguyu amin

Bende İzmir'de şifa'da yaptırdım..Kasıklarıma yastık koyup 4 saat kalkmadan yatmamı istedi doktorum Erol TAVMERGEN. Şimdi evdeyim transferimin 5. günü..Yemeğimi yapıyorum, ufak tefek ev işlerimi yapıyorum ama ağır kaldırmak, spor yok yaşamımda..Hayırlısı olsun hepimiz için..Hepimizin bebecik duası kabul olsun :icecream:

insallaj olur bitanem
bende orda yaptim iki denemeyide
ikincisi oldu ama duustu
insALLAH guzel haberlerini alalim
goruselimmkaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile

merhabalar merak ettim tedavini hangi klinikte yaptırdın

bende yarım saat yattım, ama yatış pozisyonu ile ilgili birsey söylenmedi bana. yarım saat yatın , sonra kalkabilirsiniz dendi. şu an hamile diilim. yarım saat sonra kalktığım için olabilirmi diye içime süphe düştü simdi

ben 1.aşılamamı özel ege de yaptırdım 10 dk sonra kalkabilirsin dedi doktorum sait bey yaşama aynen devam et dedi 2.aşılamamı şifa da yaptırdık geçen ay doktorum levi bey 4 saat yatırdı ama özel bir pozisyon söylemedi normal yattım 2side tutmadı şimdi şifada tüp bebek olcak çok korkuyorum :KK43:

Ben 3 tüp bebek transferi geçirdim. üçündede transferden hemen sonra ayağa kalkarak tekerlekli sandalyeye oturdum. ilkinde yarım saat yattım dayanamadım çünkü idrara çok sıkıştım kalktım tuvalete gittim, bir saat daha hastanede bekledik ve çıktık. o gün evde dolandım .ertesi gün işe gitmedim arabama atladım 30 km yolda anneme gittim, ertesi gün işe başladım ve tedavimi kimse bilmiyordu mesleğim gereği bütün gün ayaktaydım ve bebeğim tutundu 9 haftalık kalbi durdu kaybettim. ikinci denemem dondurulmuş emb.ile yapıldı bu sefer inat ettim tam bir saat hiç kımıldamadan yattım kimyasal gebelik oldu. bu son denememdede yarım saat dayanabildim ve tuvalete gittim yine 1 saat sonra çıktık evimize geldik. ama bu tedavimde izin kullanmıştım bir gün evde dinlendim. Allaha şükürler olsun şu an 24 haftalık ikizlerime hamileyim. yani bence yatışın kalkışın pozisyonun çok önemi yok, yapılan herşey hastanın psikolojisi rahatlasın diye...doktorum bana kesinlikle önemli olmadığını olsa 1 saat ameliyathanede tutardık tüm hastaları dedi..sonuçta embriyolar mikron düzeyinde ve sıvının içinde veriliyor ve rahim ağzında ciddi bir kas dokusu var. embriyolar zaten ilk önce verilen sıvıyla tüplere gidip bir kaç gün içinde rahime inip yerleşmeye başlıyor...tedavideki arkadaşlara bu konuyu çok fazla kafay takmamalarını ama psikolojileri nasıl rahat edecekse merkezden o şekilde talepte bulunmalarını öneririm..ben Acıbademde yaptırdım eğer isteseydim beni direkt sedyeye alıp odaya alacaklardı ama istemedim...hayırlı ve başarılı tedaviler dilerimmmm.

X