şeker ölçme aleti kullananlar...

keriman.kar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2009
45
0
kızlar 100 lük glukoz testim yüksek çıkınca doktorum diyet yapmamı ve şeker ölçme aleti alarak günlük kontrol yapmamı istedi.şu an normal ama yükselirse tedavi başlatacak.benim gibi olan var mı aranızda.

benımde seker yuksek cıktı yarn 100luk yuklemem yapılıcak... yarından sonra cevap verebılırım bu soruna... ıns dıyetle falan yırtarız da ınsulıne gerek kalmaz...

Benim de yüklemem yüksek çıktı.Diyet yapıyorum.Günde 4 kez şekerimi ölüçyorum.Haftaya kontrolüm var

dıyette yapıyorum bende olcuyorum gunde 3kez evde olcuyorum olcum cıhazı ıle bırgun aclık bırgun tokluk olcuyorum not alıyorum dr gıdınce bakıyor ona gore ınsulın kulanıp kulanmıcagına bakıyor nem ınsulınde vuruyorum kendıme sabahlar 1kez 12dozluk dogumdan sonra gecer ınsallah ve dıyet yaptıgım ıcın kılo almıyorum

slm kizlar bendede dün seker cikti bugün randevum vardi doktorda igne verdi kendim vuruyorum. her yemekten önce ve sonra vurmam ve not almam gerekiyormus! az önce denedim 115 cikti ama bilmiyorum iyimi kötümü yada nekadar cikmasi gerekiyo, henüz bilmiyorum :KK43:

slm kizlar bendede dün seker cikti bugün randevum vardi doktorda igne verdi kendim vuruyorum. her yemekten önce ve sonra vurmam ve not almam gerekiyormus! az önce denedim 115 cikti ama bilmiyorum iyimi kötümü yada nekadar cikmasi gerekiyo, henüz bilmiyorum :KK43:

dıyabet drna gıtmedınmı o soylüyor ıgne dedıgın ınsulınmu yoksa seker olcum cıhazıyla parmagını kanatıgınamı dıyorsun aclık sınır 95 olması gerekıyo tokluk 140 sınır olması gerekıyor benım dıyabet dr oyle dedı

valla canim tam bilmiyorum adi ne doktor verdi. iste bi cihaz var, parmagima ignesini batiriyorum sonra makinaya tutuyorum iste , daha yeni kulllndim. almanca yazdigi icin fazla anlamadim güzelim, karnim toktu yaptim 115 cikti!

valla canim tam bilmiyorum adi ne doktor verdi. iste bi cihaz var, parmagima ignesini batiriyorum sonra makinaya tutuyorum iste , daha yeni kulllndim. almanca yazdigi icin fazla anlamadim güzelim, karnim toktu yaptim 115 cikti!

tamam canım seker olcum cıhazı o nrmal cıkmış tokluk sınır 140 aclık 95 ben gunde 3kez brgun aclık bırgun tokluk olcuyorum

kızlar benim kızım şu anda 2 aylık ve benimde hamileliğimde şeker çıkmıştı.1800kalorilik diyet vermişti dr ve ben harfiyen uydum.sadece 5 kilo aldım hamileliğimde oda diyetten önce diyetle birlikte hiç almadım.bebeğimde bende sağlıklıyız.korkmayın diyete uyarsanız hiç sorun çıkmıyor .amaaaaaaaaaaaaaaa doğum sonrası tatlıya hasret olan ben ardından şeker bayramınında gelmesiyle bolca KıLO aldım.aman siz benim gibi yapmayın.birde sütüm azdı.süt artsın diye yedim.ŞıMDı NASIL VERıCEM KıLOLARI DÜŞÜNÜYORUM.
hepinize sağlıklı doğumlar.

Ben da seke yükleme yapılmadım ama çok kilo aldım için tedbir teşhis amaçlı sabahları kahvaltidan bı saat sonra genelde 110-125 arası çıkıyor ama şüpheli bisi yedimde 146. Bile çıktı oldu yalnız hu sabah 72. Çıktı anlamadım ne oldunu

Ben da seke yükleme yapılmadım ama çok kilo aldım için tedbir teşhis amaçlı sabahları kahvaltidan bı saat sonra genelde 110-125 arası çıkıyor ama şüpheli bisi yedimde 146. Bile çıktı oldu yalnız hu sabah 72. Çıktı anlamadım ne oldunu
canim ya bende de öyle oldu yemekten 1.5 saat sonra ölctüm 72 cikti birde 78 cikmisti! bu arada canim ya yemekten önce ve sonra degerlerin kac olmasi iyi yani tahminen? ben dün basladim! birde ac karnina ölctügünde yemekten kac saat sonra ölcüyorsun ve ayni sekilde tok karnina ölctügünde yemekten kac saat sonra ölcüyorsun!

Ben kahvaltıya başladıktan bı saat sonra olcuyom 111 çıktı bugün ac hi ölçmedim

saolun kızlar biraz rahatladım.bende şuan kontrol ediyorum.yükselirse iğneye başlayacağız.inşallah gerek kalmadan doğuma kadar idare ederiz.bende diyet uyguluyorum.fakat yürüyüş yapamıyorum malum havalar soğuk.

merhaba sanırım benimde gebelik diyabetim varmış yada ilerleyen haftalarda büyük ihimalle çıkacağını söyledi dr um. Açlık ka şekerim 116 çıktı. Ve ben o akşam sadece ekmeksiz bir tabak çorba içtim. Eğer yemek yesedim o akşam ne çıkardı bilmiyorum. Benide takibe aldı. Şeker yükleme testi için snaırım 6. ayı beklemeyecek. B değer sizce nasıl endişelenmelimiyim. Birde benim annem anneannem teyzelarim halalarım hepsi şeker hastası.

salihas sadece diyetle kontrol altında tuttun değilmi,iğne kullanmadın.birde değerlerin kaç çıkıyordu.doktor baba 110 altında ise sorun yok dedi

bende haftada 3 gün açlık tokluk ölçüyorum bazen arada ölçtüğümde oluyo
açlık 90 nın altında tokluk ise yani yemekten 2 saat sonrası 120 altı olmalıymış
bazen yüksek çıktığı oluyo
2100 kalorilik diyetime uymaya çalışıyorum arada kaçamaklar yapsamda
Allah sağsalim kucaklarımıza almayı nasip etsin inşallah

bendede seker cıktı 1800 kalorılık dıyet lıstesı werdı doktor cuma tekrar bakılıcak dusmedıyse ınsulıne baslatıcam dedı doktor... harfıyen uyuyorum dıyetı ıns dusurebılırım...

X