Bebek Beslenmesi keçi sütü kaçıncı ayda verilir acil yardım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

paradises

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2009
387
11
kızlar şu GDO lu ürünlerin içinde bebek mamalarıda varmış ..okudum şok oldum ben bebelec kullanıyorum hiç sütüm olmadı..3 ay az uz emzirdim..şimdi 4.ayına girdi ek gıdaya başlıcaz dedi doktor..bidaha bebek maması vermek istemiyorum.çok üzüldüm bu genetiğiyle oynanmış gıdalara..keçi sütü vermek istiyorum 4. ayda verilirmi içiren varsa bana acil yazın kızlar..senağlama

benım kızım 10. ayına girecek canım..gecen gun doktorumuzla görüştüm faydalı oldugunu duymustumkeçi sütü evrmek istedıgımı söyledım..doktorum skaın ha yapma böyle bir hata folik asit eksikliği yapıyor dedı..kafam karıştı bende vermedım..pınar ın bebk sütünü verıyorum sımdı..gercı hala anne sütüde alıyor ama sütte içsin alışsın istiyorum..

cnm aynı şeyi ben de merak ediyorum.benim bebiş de 5.ayını bitirecek 10 gün sonra.doktoruma sorma fırsatı bulamadım.şu gdo laneti yüzünden aynı şeyi ben de yapmak istiyordum.kay marka bi keçi sütü varmış.hatta mail attım nerelerde bulabilirim diye.migros,real,kiler,çetinkaya ve bazı yerel market zincirlerinde bulabilrsiniz diye cvp gelmiş.inşallah bi yazan olur da dr.a soruncaya kadar ben de faydalanırım...

benim kızım 8 aylık emziriyorum ben ama muhallebisini ve kahvaltısını bebelacla hazırlıyorum. keçi sütüne geçeyim dedim mama yerine ama hiç sevmedi kızım hep kustu. bugece muhallebisine suyla karısık koydum ve bebelacta ekledim tabi ama daha az. bim de bulabilirsiniz kay keçi sütünü. bende bir yerden duymuştum keçi sütü anne sütüne en yakın sütmüş ve anne sütüne oranla daha çok calsium içeriyormuş. ama şimdi kafam karıştı ya hem bu gece de keçi sütünden mayaladım yogurdunu kızımın. of ya valla delircem. gel de sen bu dünyaya başka evlatlar getir. zehir hastalık kaynıo heryermafoldumben

canım benin bır yaş altındakı hıç bır bebeğe hiç bir sut verılmez.demır eksıklığı vekansızlığa kadar gıdıyor onun için doktorlar bas bas vermeyın dıyorlar

bebeğim 3 aylıkken işe baslamak zorundaydım..mama vermektense keçi sütünü verdım bebegıme fazlası folık asıt eksıklıgı yapıyor evet ama doktorum 1 yasına kadar süt verılmemesı olayını mama fırmalarının uydurması olarak söyledi...şu an bebeğim 6 aylık ve yapılan tahlıllerde kan dgerleri seyrınde....anne sütü az alıor bebeğim mecburdum buna...

benim bebeğim 9 aylık bende bu ay keçi sütü vermeye başladım sütüm artık yetmiyor keçi sütünü sadece sabahları veriyorum doktorumuz birebir sulandırarak verebilirsin dedi ve oğlum 200 gr alrken ayda keçi sütünden sonra 600gr almaya başladı gayet memnunum yanı tansaşda satılıyor geldiği gibide tükeniyor zor biraz temin etmek bizde tansaşta nöbet tutuyoruz stoğumuz bitince

Keçi sütü anne sütü ve inek sütünden daha çok kalsiyuma sahiptir özellikle diş çıkartan bebekler için anne sütü almıyorsa keçi sütü idealdır benim bebeğim 6. Ayını bitirdi ve günde yaklaşık 300 ml keçi sütü içiyor hiç bir şikayetimiz yok bence mamalar daha yapay

Keçi sütü anne sütü ve inek sütünden daha çok kalsiyuma sahiptir özellikle diş çıkartan bebekler için anne sütü almıyorsa keçi sütü idealdır benim bebeğim 6. Ayını bitirdi ve günde yaklaşık 300 ml keçi sütü içiyor hiç bir şikayetimiz yok bence mamalar daha yapay

Selam benim kizimda 5 aylik anne sutu az aliyir disncikartiyor kexi sutunden.yogurt yapmak istiyorum hic denedinizmi yardimci olursaniz sevinirim

Bebeğine keçi sütü veren var mı varsa nasıl verdiğini yazabilir mi mama atıyo musunuz acaba içine hala yazacak birileri vardır heralde

Canım bende az önce yoğurt yaptım ama içine birsey eklemedim.keçi sutude orjınal marketten almadık sagıldı donduruldu ve geldı bende vermeyi düşünüyorum.6ayını doldurdu oğlum.sen yazalı çok olmuş nasıl memnun kaldın mı bebeğin kilo alımı arttımı

Yok tatlım ya sütünü de verdim yoğurdunu da beğenmedi sadece gece uykusunda Aldı oda çok az miktarda benimde içim rahat etmedi şuan 7 aylığız kilo alımı gayet iyi ben 3 4 aylıkken ek besine başladım ve şuan herşeyi yiyo veriyorum yani sabah bide gece uykuda mama alıyo sadece çok hareketli bebeğimiz koltukların kenarında geziyo düşün ama kilo alımı gayet iyi

Gdosuz bisey bulmak neredeyse imkansiz. Bebek mamalarinda da belirli miktarda var. Ama referans degerinin altinda kalma sartiyla piyasaya suruluyolar
Bulabiliyosaniz keci sutu vermek en mantiklisi

Kizlar merhaba benim 5.5 aylik oglum var 4 aydan beri keci sutunden yogurt veriyorum. Sutum ikinci aydan beri cok az oyuzden buyuk oranda mamayla besleniyo oglum. Dorduncu ayda meyve puresi ve yogurt la ek gidaya basladim daha sonra sebze puresini de ekledim bir ogunune ama kabiz oluyo sebze verdigimde oyuzden sebzeyi kestim. Mamalardan cok sikildim artik. Tamamen ek gidaya gecmek istiyorum bir ogunune sadece keci sutu bir ogunune de keci sutunden muhallebi eklemek istiyorum. Sizler nasil yapiyorsunuz bebislerinizin ogunlerini. Kafam cok karisik ek gida konusunda. Bi de uzmanlarin bir yastan once hic bi sutu muhallebi seklinde de olsa vermeyin demesi caresiz birakiyo beni. Ama kendi sutum yok napim surekli mama mi devam edicez :KK43:

Yok tatlım ya sütünü de verdim yoğurdunu da beğenmedi sadece gece uykusunda Aldı oda çok az miktarda benimde içim rahat etmedi şuan 7 aylığız kilo alımı gayet iyi ben 3 4 aylıkken ek besine başladım ve şuan herşeyi yiyo veriyorum yani sabah bide gece uykuda mama alıyo sadece çok hareketli bebeğimiz koltukların kenarında geziyo düşün ama kilo alımı gayet iyi
Ogunlerinizde Neler verdigini biraz anlatabilir misin benim oglum da mama yiyo artik tamamen wk gidaya gecmek istiyorum ben de ama neleri nasil versem kafam biraz karisik. Ozellikle kahvaltisi konusunda

Kizlar merhaba benim 5.5 aylik oglum var 4 aydan beri keci sutunden yogurt veriyorum. Sutum ikinci aydan beri cok az oyuzden buyuk oranda mamayla besleniyo oglum. Dorduncu ayda meyve puresi ve yogurt la ek gidaya basladim daha sonra sebze puresini de ekledim bir ogunune ama kabiz oluyo sebze verdigimde oyuzden sebzeyi kestim. Mamalardan cok sikildim artik. Tamamen ek gidaya gecmek istiyorum bir ogunune sadece keci sutu bir ogunune de keci sutunden muhallebi eklemek istiyorum. Sizler nasil yapiyorsunuz bebislerinizin ogunlerini. Kafam cok karisik ek gida konusunda. Bi de uzmanlarin bir yastan once hic bi sutu muhallebi seklinde de olsa vermeyin demesi caresiz birakiyo beni. Ama kendi sutum yok napim surekli mama mi devam edicez :KK43:
Muhallebi bana da cok sagliksix geldigi icin gic vermedim.

Sebzeyi kesmek cok yanlis olur. Kabizlik yapmayan sindirilmesi kolay seyleri yedirin. Cocugum kronik kabizdi o yuzden her lokmasina dikkat etmek zorundaydim. Bal kabagi normal kabak mevsimine gore bunlarla baslayabilirsiniz. Sindirilmesi kolaydir.
Meyve ogunun de armut ezilmis kayisi verirseniz. Bagirsaklarini da rahatlatmis olursunuz.

Bir de kefir oneririm. Ilaclar fitiller hic biri degil tek olumlu sonuc aldigim sey kefir oldu. Her gun duzenli aldigimiz da ne yerse yesin kabizlik sikintimiz olmuyor.

Hemde yogurttan cok daha saglikli

Ben 6. Ayında herşeyi vermeye başladım hatta 4. 5. Ayında net sebze meyve Muhallebi de verdim kahvaltıda şuan 10. Ayımız bitecek maşallah çok iyi ve hareketli pekmezi 1 tatlı kaşığı hiç kesmedim şuan acayip iyi yarayan tahin pekmezi veriyorum 1 tatlı kaşığı ve içine 1 Çay kaşığıda Harnup pekmezi koyuyorum kahvaltıdan 1 saat sonra veriyorum be bunuda doktoruna sordum ve verdim kilosu maşallah çok iyi ve hiçbir kan Değeri düşük çıkmıyo Allah'a şükür herşey bebeğimiz için

Unuttum benim oğluşum keçi sütünü hiç sevmedi 2 gün zor verebildim bende 7. Ayda normal süt vermeye başladım yarım Yağlı içine mamasını da koyarak tabi 150 ml süt 50 ml su katıp veriyorum benim içim böyle rahat etti herkesin kendi takdiri tabi minnaklarımızı düşünerek seveceği şeyleri veriyorum sizde öyle yapın bence

X