her gebelikte farklı belirtiler

smart38

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2007
106
1
48
arkadaşlar ben 2 gebelikö geçirdim.ilkinde ailevi nedenlerden dolayı ikincisinde de hamilelikteki problemlerden dolayı kürtaj olmak zorunda kaldım.
şu an hamile kalmaya uğraşıyorum
ilk hamileliğimde hiç bir belirti yaşamadım.hatta ne ağrı ne şiş göğüsler ne yanma ne batma hiç ama hiç bir şey.öğrendiğimde 6 haftalık hamileydim
ancak ikinci hamileliğimde daha 2.haftada tüm belirtileri en yoğun biçimde yaşadım

öyle ki şu an hamile kalmayı beklerken bazen bütün belirtileri adetten 15 gün öncesinden yaşıyor bazen hiç yaşamıyorum
o yüzden umutlarım suya düşmüyor hiç belirti olmasa da ilk hamileliğimde olduğu gibi umutla bekliyorum

ilkinde dediğim gibi hiç bir belirti yaşamadım
ama ikincisinde ilişkiden 2 veya 3 gün sonra göğüslerde şişmeler,özellikle yan tarafında ağrılar başladı
ama şüphelenmedim
daha sonraları yani ilişkiden sonra 7.günde kasıklarda tek taraflı batmalar....
ama herşeyden önemlisi tüm vücudumda beni saran bir şişlik ve şişkinlik hissi vardı
dolgunluk gibi yani sanki içime su doldurulmuş gibi..
daha sonra yani 8.günde kalçalarda ağrı sanki adetteki kasık ağrısı gibi kalçalarda sızılar başldı....
romatizma gibi bacak ağrıları...
hatta adete 10 gün kala adet belirtileri tamamen ve son hızla devam ett.i

ama ilk hamileliği anlatayım hiç ama hiçççç belirti olmadı.ve hatta sıkı durun ben adet oldum.öyleki 3 gün sürdü tamam yoğun değildi ama bayağı bayağı adet işte.
normal zamanlarda 4 günlük adette 1 buçuk paket ped kullanırken üğstüne gördüğümde 4 tane ped kullandım anlayacağınız bilinen adet oldum işte.ve üzerinden 10 gün geçti (ta ki o zaman yani ben hamileliğimin 6.haftasındaymışım) işte o 10 günün sonunda yani üstüne gördüğüm adetten 10 gün sonra birden göğüslerim davul gibi şişti yüzüm karardı sanki ve kramplar başladı

yani kızlar umutsuzluğa kapılmayın hatta adet olsanız bile....
hiç bir belirti yaşamadan hatta adet bile olarak hamile kalabilirsiniz yani

ilkinde dediğim gibi hiç bir belirti yaşamadım
ama ikincisinde ilişkiden 2 veya 3 gün sonra göğüslerde şişmeler,özellikle yan tarafında ağrılar başladı
ama şüphelenmedim
daha sonraları yani ilişkiden sonra 7.günde kasıklarda tek taraflı batmalar....
ama herşeyden önemlisi tüm vücudumda beni saran bir şişlik ve şişkinlik hissi vardı
dolgunluk gibi yani sanki içime su doldurulmuş gibi..
daha sonra yani 8.günde kalçalarda ağrı sanki adetteki kasık ağrısı gibi kalçalarda sızılar başldı....
romatizma gibi bacak ağrıları...
hatta adete 10 gün kala adet belirtileri tamamen ve son hızla devam ett.i

bak şimdi okuyunca aklıma acaba mı diye düştü
ben de 18 gün önce 4 haftalık düşük yaptım
bebek çalışmalarına tekrar başladık
benim de hamileliğim de hiç belirti olmadı sadece göğüslerim şişti
bizim ilk çalışma 7 gün önce oldu
şimdi göğüslerim acayip şiş acıyor
kasıklarım hafif battı
aynı hamile olduğum zaman ki gibi bugün acayip bi açlık hissiyle uyandım
belim çok ağırdı
bacaklarım çok ağırdı
bi gariptim bugün yorgun halsiz gibi
ama bu kadar erken belirti başlamaz diye düşündüm​

ben de hep regli olucam sandım karnım acayip ağrıyordu aynı regli öncesi gibi akıntım vardı hep regli olucam sanıyordum 2 gün geçince test yaptım silik çıktı

bu arada geçen hafta senle aynı belirtiler yaşayan bir arkadaşım da silik çıktı test.
salı günü tekrarladı çizgi gayet netti

zaten çizginin silik çıkması ya testin bozuk ve kullanma tarihinin geçmiş olduğunu gösterir ki eminim buna dikkat etmişsindir ya da hamileliği gösterir
çünkü erken yapılan gebelik testlerinde eğer hamilelik varsa sanırım önce silik çıkıyor bir iki kez.ama 4-5 gün sonra tekrarlayınca ya da kan testinde hamileliği gösteriyor

bir de kürtaj ya da düşükten sonra hamilelik daha çabuk gerçekleşiyor.doktorum söylemişti.hatta benim ikinci hamileliğimde düşük riski ve başka riskler çok olduğu için kürtaj oldum.
ama doktor düşük yapan diğer hastalarının düşüğü takriben 1 veya 2 aya kadar tekrar hamile kalabiliyor olduklarını söyledi

Son düzenleme:
swanırım düşükten sonraki muayene ve müdahalelerde doktor rahmi temizliyor ve geçici tedaviler uyguluyor ondan olsa gerek.yeni bir hamileliğe başlangıcın daha kolay olması

inşallah hamilesindir bozo.
dediğim gibi umudunu kaybetme.bazen hiçbir belirti vermeyebilir de
ama bak en azından silik de olsa bir çizgi var
4-5 gün sonra testi tekrarla ya da hemen bir kan testi yaptır

inşallah hamilesindir bozo.
dediğim gibi umudunu kaybetme.bazen hiçbir belirti vermeyebilir de
ama bak en azından silik de olsa bir çizgi var
4-5 gün sonra testi tekrarla ya da hemen bir kan testi yaptır

yok canım ben ilk hamileliğimde silik çizgiyi gördüm kan testi yaptırdım hemen 67.4 çıkmıştı
şimdi daha test için çok erken
inşllh hamileyimdir
gerçi daha çok erken​

X