15 Günde 10 Kilo Diyetiyle Zayıflama Deneyimlerimiz

qsd

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2007
330
3
Arkadaşlar şimdi araştırırken bulduğum bu diyet Muzaffer Kuşhanın diyetiymiş,diyet listeleri başlığında diyet listesi var yinede buraya ekleyeyim.Bu diyetle gerçekten kilo veren var mı?Başlamayı düşünenler birlikte başlasak da motive etsek birbirimizi..
Birde bu diyette çok yeniyor sanki,et de var nasıl veriliyor kilo anlamadım
:uhm:

En meşhur diyetisyenlerden bir tenesidir, Muzaffer Kuşhan. Yıllarca televizyonlarda insanlara beslenme ve zayıflama konusunda bilgiler veren Muzaffer Kuşhanın diyetleri yıllar sonra bile hala geçerliliğini ve gözdeliğini korumaya devam ediyor. Muzaffer Kuşhanın 15 günde 10 kiloya kadar kilo verebileceğinizi vaadeden diyet listesi aşağıda yer almakta. Diyetin uygulanış süresi 15 gün. Biz sadece 1 haftalık listeyi veriyoruz. 2. Haftada liste aynen uygulanmalıdır. Aralarda acıktıkça, salatalık, marul, havuç yenilebilir. İçecek olarak şekersiz her şey içilebilir. Salatalara yağ konulmayacaktır.
Diyet listesisindeki kahvaltı, hergün aynı şekilde olduğundan kahvaltı listesini bir kez buradan veriyoruz.
SABAH KAHVALTILARI (15 GÜN BOYUNCA AYNI)
1 dilim kepek ekmeği,
kibrit kutusu büyüklüğünde peynir(istediğiniz türden olabilir)
şekersiz çay,kahve
PAZARTESİ:
ÖGLE:
İki tane katı pişmiş yumurta.
Domates, salatalık, (miktar yok istediğiniz kadar.)
AKŞAM:
8adet ızgara köfte(ekmek içi konmadan yapılacak)
Limonlu Salata(arzu ettiğiniz salatayı kullanabilirsiniz,sınır yok.)
SALI:
ÖĞLE:
1 simit
1 bardak ayran
AKŞAM:
Haşlanmış Tavuk (yarım yiyebilirsiniz)
Salata
ÇARŞAMBA
öĞLE:
200 gr. yoğurt(kaymaksız)
1 dilim kepek ekmeği
Salatalık(sınırsız)
AKŞAM:
2 Büyük dilim ızgara et
(Veya bir büyük ızgara balık)
Salata
PERŞEMBE
ÖĞLE:
200 gram haslanmış patatesten yapılmış salata
içine domates, taze soğan, salatalık eklenecek
limon ve hardal da konabilir, yağ yok.
AKŞAM:
6 adet kuzu pirzola
Salata
CUMA
ÖĞLE:
2 yumurta ile yapılmış domatesli menemen
Salata
AKŞAM:
1 büyük tabak haslanmış yağsız makarna,
Yoğurt
CUMARTESİ
ÖĞLE:
haşlanmış 2 tane sosis
Salata
AKŞAM:
3 adet (az pirinçle yapılmış) biber,domates veya kabak dolması
2 kaşık yoğurt
PAZAR
ÖĞLE:
100 GR. beyaz peynir
1 dilim kepek ekmeği
salatalık,domates
AKŞAM:
şiş ızgara
Salata

Yani bunları yesek daha çok kilo almazmıyız?kaydirigubbakcemile2
Ama bu diyetle kilo verenlerin sayısı da az değilsositososito

NOT: Öğün aralarında istenildiği kadar havuç, salatalık, marul, soda, kahve, çay serbest
Et porsiyonları=200gr olacak. Sebze ve etin bi,rlikte bulunduğu menülerde (örnek:kıymalı taze fasülye)-- Et (100gr) + Sebze (100gr)= 200gr şeklinde tüketilecek

Böyle de bir dipnot buldum araştırırken:hulya:

canım ben yapmıştım bu diyeti 2 hafta ama kilom 56 falan olduğu için 2 kilo faalan verdim anca :) artı tek bu diyetle kilo verilmesi mümkün değil Sporda şart..

15 günde 10 kilo verilmesi imkansız kilosu 100 ve + olanlar için geçerli bu rakam..

kilosu az olanlar 2 3 kilo anca verebilior fazla olanlar ise 5 10 gibi verior

ki 15 günde 10 kilo verirsek giden emin olun sudur ve 2 kat fazlasıyla geri gelir kilolar.. :KK66:

Ben 60 kiloyum hedefim 50 olsada ilk başta 55e bile insem benim için iyi bir başlangıç olucak
Sen harfiyen uydunmu bu diyete?15 günmü yapmıştın?

Protein ağırlıklı bir diyet listesi....15 günde 10 kilo nasıl verilir yaaa.O kadar şişman kişi var bunu yapar verirdi o zaman.Bana çok tuhaf geldi açıkçası.

Valla tavuk var et var yoğurt var sebze var bende anlamadım işte..
Deneyip verenler varsa yorumlarını paylaşsın da ona göre başlayalım yada başlayamayım boşuna
:hulya:

yok canım akşam menülerini biraz değiştirdim ama benzer bi menü olmasına gayret ettim..

harfi harfiyen uysan bile 15 günde 10 kilo veremessin..2 en fazla 3tür oda spor ağırıklı olursa

mucize sonuç beklemeyenler deneyebilir :)

Son düzenleme:
Ben başlıycam galibasositososito
Bana katılan olursa bekliyorum diyet kardeşliği oluşturalımkaydirigubbakcemile3
zemuszemuszemuszemus

yengemle yapmıştık bunu
ben 4 kilo verdim yengem 2
10 kilo imkansız

15günde 10 kilo ancak kas ve sudan verilir o da verilemez hatta..kilosu 150 falan olan biri verirse o başka tabi..bence kilonun fazlalığına göre taş çatlasa 5 kilo verilir bu diyetle..

ama sen gene bir dene sonuçlarını paylaş bizimle arkadaşım..

deneme tahtasına döndük zaten bu diyetlerlekaydirigubbakcemile3
5 kiloyu daha kısa süreli olan bi diyetle veriririm ancak,
bu diyeti de istediğim kiloya 3-4 kilo yaklaşınca yaparım.bunu yapması kolay gözüküyor çünkü

Muzaffer bey bu diyeti sunarken belli kilodakileri düşünerek vermiştir bence 50-60 kilodakiler için değildir sanmam

o adama da bu ölüm olayından sonra güvenim kalmadı zaten:eek:lmaz:
birde bu adamın akdeniz diyeti var onu yapan varmı ?:uhm:

deneme tahtasına döndük zaten bu diyetlerlekaydirigubbakcemile3
5 kiloyu daha kısa süreli olan bi diyetle veriririm ancak,
bu diyeti de istediğim kiloya 3-4 kilo yaklaşınca yaparım.bunu yapması kolay gözüküyor çünkü

kolay gelsin sana cnm...

ben yapıcam bu diyeti koydum kafama..

öğlen öğünleri çalıştığım için bana çok uygun.. kahvaltı da bir o kadar güzel kahvaltıya vakit ayıramayan biri olarak..

salatalık ve marulu da dayadım mı listeye ara öğün olarak.. tamamdır.. olur..

bi gün sabah bi dilim ekmek kızartabilecek kadar erken uyanırsam yapıcam.. sanırım bugün annem eve gelirse yarın başlarım..

kilom da 106 falan.. yani 6-7 kilo versem de olur.. 3-4- bile olur.. yeter ki kilo vereyim..

neyse ben buraya yazıcam.. ister takip edin ister etmeyin :eek:

yarın başlarım büyük ihtimal..

vazgeçtim lahana çorbasını yapıcam.. onu bir hafta yapıp 6 kilo vermiştim zamanında.. geri aldım hepsini yalan değil ama bu sefer dikkatli olucam..

lahanadan sonra bir iki gün ara sonra kuşhan :emir_bebek:

ben havuç diyetiyle şok diyet yaptım ve günde 1 kilo verdim 5 günde 5 kilo çokk ii oldu ama 2 kilosunu 10 günde geri aldım. adece havuç yenıo başka bişey yok...en fazla 10 gün uygulanıyor...

X