mehtap teflon tencere kullanan varmıııı ???

amonlisa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2009
33
1
arkadaşlar merhaba seneye yaz evleniyorum.teflon olarak mehtabın tencerelerine baktım güzel gibiydiler fiyatlarıda uygun fırınada girebiliyormuş dökümmüş falan filan. ama nasıldır kullanımı rahatmıdır değilmidir bide sizlere sorayım dedim. birde edindiğim bilgilere göre zararlıymış sanırım teflonların çoğu.sdc mehtap için demiorum çoğu kurşun içeriyormuş saglıga çok zararlıymış diyorlar siz ne düşünüyorsunuz.teflona alternatif olarak başka nasıl ürünler alınabilir yanmaz yapışmaz olarak yani.

canım bende cem in teflon setinialmayı düşünüyorum çift tabanlı olanlardan çok güzeller fiyatıda uygun..

ya benm sorduğum yerdede cemi tavsiye etmiyorum dedi kadın bana seninde aklının bi köşesinde bulunsun.çok çabuk çiziliyomuş

Teflon zararlı bişey arkadaşlar....
Bence sadece tek bir tane pilav için bir tane de omlet krep yapıp köfte ve snitzel kızartmak için bir tava alsanız yeter...
set halinde alıp boşuna para vermeyin, sağlığınıza da zarar vermeyin...
Sulu yemekleri, tencere yemeği tabir edilen baklagil yemekleri sebze türlüleri çorbalar falan bunları teflonda yapmakla çelik tencerede yapmak arasında ne lezzet ne de pratiklik anlamında hiçbir fark yok. Tek fark çelik sağlıklı teflon zararlı..
En ufak bir çizik bile olmamalı teflonda yoksa anında zehirlemeye başlıyor...
Teflon tencerede asla yeeek tutmaman lazım, pişirdikten hemen sora tüketmeli yada başka bir kaba aktarmalısın...
Sıcak soğuk ani değişimler çok zararlı.. yani fırına sokarsan çizilmez ama scak etkisiyle gözle görülemeyen çatlaklar oluşur...
Köfte kızarttın diyelim, yağını döküp hemen bi suya tutarız dimi, aslaaaa yasak.. sıcak soğuk farklılığı yüzeyde çatlamalara sebep oluyor... Buzdolabına sokmak mı asla asla asla...

Yani işin özeti çoook kullanışsız.. Ben sadece sırf pilav dibini tutmasın diye pilavlık bir tencere kullanıyorum, o da tüketeceğimiz kadar sonra hemen elde yıkayıp kaldırıyorum..
Bir de tava kullanıyorum dediğim gibi onlet krep ve ufak tefek yağsız kızartma yapmak istediğim şeylerde kullanıyorum... Onda da soğutup ondan sonra yıkıyorum, kirler donuyor zor oluyor yıkaması ama idare eder...
Teflon tavsiye etmiyorum, çelik tencere alın bol bol, ya da döküm tencere...

ben karacanin kini aldim annem daha guzel oldugunu soylemisiti daha kullanmadim kayinvaldemlerle ayni evde yasadigim icin cizilmeyen tencere kullan canim

aslında bende kullanmak falan istemiorum ama çokta pratik gerçi sırf pratik die sağlığımızdanda olmayalım dimi. en iyisi ashemezin dediği gibi bir tane tava ve pilav tenceresi almak

ya benm sorduğum yerdede cemi tavsiye etmiyorum dedi kadın bana seninde aklının bi köşesinde bulunsun.çok çabuk çiziliyomuş

teflonların hepsi öyle canm ama biz cemi şu an evde kullanıyoruz çift tabanlısı kullanışlı dikkatli kullanırsanda daha uzun süre kullanırsınhihoyyyt

arkadaşlar teflon zararlı diyorsunuz da ne zararlı değil ki allahaşkına, kullandığımız tüm plastik aparatlar da kanserojen kalıntılar bulunmakta, çelik tavanız çizildiğinde, çiziğin içinde zararlı organizmalar birikebilmekte, kullanılan porselen yemek takımlarından fincanlara hepsinin içinde çeşitli ağır metaller bulunabilmekte.. hepsi zararlı mutfak aletlerinin.. ki teflon zamanında yapay organ yapımında bile kullanılmış... :)

kötünün iyisine bakmak lazım diye düşünüyorum, döküm teflon iyi bir seçim olacaktır.

cnm mesleginse eger hangisini tavsiye edersin ben de bi takım alıcam ablam taç kulanıy ve onu öneriyor ama kararsızım acıkcası bilgilendirirsen bizi memnun oluruz... dimi kızlar:-)

cnm mesleginse eger hangisini tavsiye edersin ben de bi takım alıcam ablam taç kulanıy ve onu öneriyor ama kararsızım acıkcası bilgilendirirsen bizi memnun oluruz... dimi kızlar:-)

taçmı? tenecere ve taç:uhm:

aslında bende sadece pilav için bi tencere ve bir iki tava almayı düşünmüştüm arkadaşta öyle demiş...evet en mantıklısı o..seti ne yapıcaz ki...normal yemekleri çelikte yaparız zaten....marka olarak cem iyidir...mehtapta iyi

X