Göğüs kılları

essen

Guru
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2007
41
6
42
Arkadaşlar benim göğüslerimde kıllar var ve baya kalın ve siyahlar. Eskiden alıyordum ama aldğım her yerden iki tane daha çıktı. daha sonra kesmeye başladım. Duyduğuma göre onları almak zararlıymış böyle bir sorunu olan varsa paylaşır mı?:a015:

Arkadaşlar benim göğüslerimde kıllar var ve baya kalın ve siyahlar. Eskiden alıyordum ama aldğım her yerden iki tane daha çıktı. daha sonra kesmeye başladım. Duyduğuma göre onları almak zararlıymış böyle bir sorunu olan varsa paylaşır mı?:a015:

evet canım sakın koparma.ben de eskiden cahilce kopartırdım .sonra artmaya başladı.buna artık bir son vermeliydim.10 yıl önce iğneli epilasyon vardı.kıllar çıktıkca iğneli epilasyona gittim .üşenmedim 2 kıl için bile gittim.şimdi eser yok.ama hiç aksatmadım 1yıldan fazla sürdü...uzun sürmesine aldırma sakın.zaten bir şekilde alıyorsun o tüyleri.
etrafımdakiler gülerdi bana 2 kıl için bile gidiyordum diye.ama sonuç önemli.
gerçi şimdi lazer çıktı ama bölge olarak geniş bir alan olmadığı için ben lazer önermiyorum.
ben ayrıca koltuk altıma da iğneli epilasyon yaptırdım şimdi rahatım.elektrik atışlarına zamanla alışırsın ve dayana bildiğin derecede atış yaptır.....sorun varsa cevaplarımm.
ama ihmal etme derim.ne kadar erken başlarsan hem maddi hem de canının yanması açısından karda olursun.

ağdanın zarar vermediğini duymuştum ama cesaret edemedim ben. cımbızla idare ediyorum tek tük çıkanları da ama hiç hoşlanmıyorum ya..

offf ya aynı dert bende de varr delırmek uzreyım...
bı tedavı denım dıyorum ornegın bıorder yada karınca yumurtası tam karar verıyorum tamam bunu yapcam dıyorum, yok o yontemler ıyı deıl bu yontem daha iyi diyo benım kafa gene allak bullak oluyo :S
ya bişey sormak ıstıyorum bende normal bı kıza gore daha fazla tuylenme var ama benımkı dogustan yanı dogdugumda varmıs (utanarak syluyorum rahat gibi durduguma bakmayın) neyse bu sekılde dogustanda olan tuylerın hormanla bı alakası olabılırmı? bılen varmı?
ya ben bu kıl tuy yuzunden evlenmek daha ıstemıyorum ya :KK43: belki cok abartıyorum ama benle aynı durumu yasayanlar varsa benı anlıyacakdır emınım...

bende de 3-4 tane var kıl ama koyu renk ve kalın:çok üzgünüm:

zaten göğüslerimde küçük. hiç memnun deilim

Sevgili mert tavsiyelerin için teşekkürler sanırım en kesin yöntem bu.

bunları almanın zararlı olduğunu bende duymuştum ama buna rağmen koparıyorum tek tük napiyim

benimde gögüslerimde kıl var ama ince ve kökleri çok zyıf elimle çekiyorum hemen kopouyo..annem evlenince dökülür diyor ama evlenene kadar döüklemsi gerek bence :) şimdi kopartmak sakıncalımı olur yani

Canım evlilikle bir alakası yok yani annenin neden söylediğini anlayabiliyoruz ama bence bir alakası yok :1no2:

offf ya aynı dert bende de varr delırmek uzreyım...
bı tedavı denım dıyorum ornegın bıorder yada karınca yumurtası tam karar verıyorum tamam bunu yapcam dıyorum, yok o yontemler ıyı deıl bu yontem daha iyi diyo benım kafa gene allak bullak oluyo :S
ya bişey sormak ıstıyorum bende normal bı kıza gore daha fazla tuylenme var ama benımkı dogustan yanı dogdugumda varmıs (utanarak syluyorum rahat gibi durduguma bakmayın) neyse bu sekılde dogustanda olan tuylerın hormanla bı alakası olabılırmı? bılen varmı?
ya ben bu kıl tuy yuzunden evlenmek daha ıstemıyorum ya :KK43: belki cok abartıyorum ama benle aynı durumu yasayanlar varsa benı anlıyacakdır emınım...
sende tüy lerin fazla yada kalın oluşu kalıtsal nedenlerden de olur.halan,teyzen varsa onlara sor bakalım gençliklerinde kılları nasıldı.birde hormon bozukluğundan olabilir.testesteron hormonu seviyesine bir baktırman lazım.kadın doğum bölümünde tahll yaptırabilirsin.en kötü ihtimal de polikistik over sendromu olabilir...tabi bunlar sırası ile aklıma gelen belirti nedenleri...
takma kafana fazla...bir sağlık sorunu olmadığı sürece...
bu tür kıl sorunu olan arkadaşlar da çok.yalnız değilsin yani.
sarışınlarda genelde pek olmaz da esmer tenlilerde daha ziyade daha sık görülüyor.

mert, oncelıkle cvp verdıgın cok tesekkur ederım.
bu konuda haklı olabılırsın yanı kalıtsal olma konusunda cunku sulalede her kızda olmasada benımle aynı sorunu yasayan kuzenler (kız) var...

inş bi şekılde kurtulcam..yoksa erkek arkadasım yandıı cunku kolay kolay evlenmem :KK70:

heatr bendede var o bahsettiğin tüylerden. benim gögüs arasında çok var. ince ama uzun. o kadar kötü görünüyorki yaakası açık badi giyemiyorum. valla ben sir ağdayla alıyorum. e yapayım o kadar kötü duruyorki kendimden utanıyorum bezen. bende senin gibi eger bunlar bitmesse valla evlenmem. kendim bile bakamıyom esime nası göstercem :) bende karınca yağı aldım onu deniyom son umudum ya ne yapayım. inş hepimizde kıl prob. kalmaz.

aysegul, offf offffff allah yardımcımız olsun aynen bende senın gıbı acık yakalı badı gıyemıyorum :KK43: sırtı acık gıyemıyorum orda da var:KK70: allahım gulımı aglımı bılmıyorum :)

kızlar aynı sorun bende de var.ayrıca sarışınım.benimkiler ne kadar açık renk de olsa ince de olsa almadan olmuyor evliyim çünkü.ama bu galiba çoğu kadında olan bişey.bunu takmadan yaşamyı öğrendim.çıktıkça alıyorum sir ağdayla napıym..epilasyona gitmeyi düşünüyorum ben de bioder kullanıyorum ama daha etkisini göremedim.

ay kızlar valla bende bu konuda yeni başlık açıcam ama utandım:çok üzgünüm: tebrik ediyorum seni böyle bi konuya değindiğin için :)
bende de göğüs arasında ve göbeğimde var hafif. sizin var mı neler yapıyosunuz? bunu geçirmenin bi yöntemi yok mu ya? sir ağda falan mı yaptırsak?

sir ağda bence geçici bir çözüm.hayatta uğraşmanız gereken o kadar çok şeyler olacak ki .iş hayatı,çocuklarımız.vs..bence kalıcı olarak kurtulmaya bakın.kurtulduğunuzda neden daha önce başlamadım ki diyeceksiniz.....
iğneli yada lazer .bölgesine göre yanii.yaptırın kurtulun...

benimde göğüs uçlarımda ve çok az göğüslerimiin arasında var almak zorunda hissediyorum kendimi çünkü çok takıyorum:KK43: keşke kalıcı bi çözüm olsa karınca yağı alsam mı?

bende de göğüs arasında ve uçlarında var...
ya yaşım küçük ama lazer epilasyon düşünüyorum çünkü acayip rahatsızım ve arkadaşlarımda -gördüğüm ve söyledikleri kadarıyla- böyle bi problemleri yok.lazer epilasyon için yaş sınırlaması var mı?bilen varsa yazabilir mi...

sir ağda bence geçici bir çözüm.hayatta uğraşmanız gereken o kadar çok şeyler olacak ki .iş hayatı,çocuklarımız.vs..bence kalıcı olarak kurtulmaya bakın.kurtulduğunuzda neden daha önce başlamadım ki diyeceksiniz.....
iğneli yada lazer .bölgesine göre yanii.yaptırın kurtulun...

ben daha önce lazer epilasyon yaptırmak istedim ama kıllare ince tüy seklinde olduğu için olmaz dediler. yoksa niye uğrasayım agdayla.

ben daha önce lazer epilasyon yaptırmak istedim ama kıllare ince tüy seklinde olduğu için olmaz dediler. yoksa niye uğrasayım agdayla.

ya olmasina olurda tüylesi tras etmen gerekiyor kalin ciksin diye. ondan sonra mümkün lazer epilasyon....
yaptiran arkadaslar,aciyormu ya?? ben de karar verdim yapicam artik ta burama geldi ya ugras ugras nereye kadar.. nine oldugumda kildan gecilmez artik ya Allah korusun..

X