AÖF Türk Dili Edebiyatı 1, sınıf dersleri

ben gidip bir kitap mağazasından çıkarttırmıştım. yani bu fotokopiciler oluyor ya ondan. kendi kendimize bulmak indirmek zor oluyor hemde kağıt üzerinde incelemek daha kolay. vize final bütünleme var bende..

nesrincim doğru söylüyosun tek başına bütünlemeye kalsada olur rahat rahat çalışıp veririz dersi değilmi? ama ne yapıp edip vizeden biraz yüksek alıp finale rahat girmek istiyorum çünkü final sorulaı zor geldi bana? yani vizede kolay sormuşlar

ben gidip bir kitap mağazasından çıkarttırmıştım. yani bu fotokopiciler oluyor ya ondan. kendi kendimize bulmak indirmek zor oluyor hemde kağıt üzerinde incelemek daha kolay. vize final bütünleme var bende..

nesrincim doğru söylüyosun tek başına bütünlemeye kalsada olur rahat rahat çalışıp veririz dersi değilmi? ama ne yapıp edip vizeden biraz yüksek alıp finale rahat girmek istiyorum çünkü final sorulaı zor geldi bana? yani vizede kolay sormuşlar

hu huuuu arkadaslar dersler ne alemde, ya ben stresim, ne kadar calissamda yapamicam gibi hissediyorum, ses ve bicim kaldi, calismadan yapilabilecek bir ders mi, sizce kolay mi? artik calissamda yetismiyecek stresi var, ama bakmadan giremem kendimide biliyorum, kolay gelsinnnnn

ses ve biçim bilgisini ben çalıştım çok zor bi ders değil 5 günde bitirebilisin.benim yetişmeyi bekleyen iki dersim var batı edebiyatında akımlar ve yeni türk edebiyatına giriş.ben yetiştireceğimi düşünüyorum.başarılar dilerim sınavda...

hu huuuu arkadaslar dersler ne alemde, ya ben stresim, ne kadar calissamda yapamicam gibi hissediyorum, ses ve bicim kaldi, calismadan yapilabilecek bir ders mi, sizce kolay mi? artik calissamda yetismiyecek stresi var, ama bakmadan giremem kendimide biliyorum, kolay gelsinnnnn

off bende çok stersim sorma. sanki hiçbir şey yapamadan gelcekmişim gibi geliyor..ben en çok yeni türkten korkuyorum karmakarışık.. bide tekrar yaptıgım zaman bakıyorum ki unutmuşum çogunu. bu seneyi bi atlatsak yazın bütünlemeye kalmadan rahat etsek ne iyi olur.

kızlar konuyla ilgili 3 sorum var cevaplarsanız cok sevincem
1)bu bölümü secmek icin kac puan almak gerekiyo?
2)ygs yeterlimi yoksa lys yedemi girmek gerekli?
3)ben esit ağırlıkcıyım secebiliyomuyum?

kızlar konuyla ilgili 3 sorum var cevaplarsanız cok sevincem
1)bu bölümü secmek icin kac puan almak gerekiyo?
2)ygs yeterlimi yoksa lys yedemi girmek gerekli?
3)ben esit ağırlıkcıyım secebiliyomuyum?

geçen sene en son 305 le aldılar yani taban puanı 305 di
ygs den herhangi bir puan türü yeterli yani 6 puan türünden birinin puanı yeterliyse girebiliyosun lys ye gerek yok. sözel eşit ağırlık farketmiyor diye biliyorum

geçen seneden 3 dersten kaldığım için yine 1.sınıf tekrarım bu senede dersaneye gidiyim dedim karacan akedemideyim fakat osmanlıcan bir gr ilerleyemedim hocada sürekli çeviri yaptırıyor ne ek ne bir şey öğrettiği yok sınav yaklaştı ben tekrar yapıyorum ama bilmediğim şeylerin neyini tekrar ediyim resmen anlatmamış başka hocaya geçicem diğer hocalara iyi diyorlar sınavdan sonra geç olacak belki hoca değiştirmem ama olsun finali yuksek alırım inşallah
Eski Türk Edbiyatı
Yeni Türk Edebiyatı ve Osmanluı Türkçesine Giriş derslerinden kaldım eskiden korkuyorum aslında osmanlıcada çevirir bi şekilde okurumda eskinin aruz vezinleri 1 . ünitedeki semboller ezberler 2. ünitedeki nazım şekilleri çok karışık birbirine girecek diye korkuyorum inşallah hakkımızda hayırlısı 1 ders versem üst sınıftayım ama ben dersaneye gitmişken hepsini vermeyi istiyorum en azından eskiyle yeniyi versem param boşa gitmemiş olur osmanlıcayı iyi öğrenmek istiyoru çünkü 2ç sınıfta gramer var çok zor iyi öğrenemezseniz yapamazsınız diyor hocalar ve 4 sene osmanlıca göreceğiz sanırım kızlar

eski ed 1. üniteye çok çalışın 6 soru gelecek

bende karacan ılk umutun konu anlatım kıtapları var soru bankası alayım dıyorum sızce murat yayınlarının soru bankası nasıl tavsiye edermisiniz

sınavda herkese başarılar :44:

:KK31:merhabalar ya ben aöf si edebiyata girmek için ygs barajı geçmekle olmuyormuş kontenjanlı bölümmüş bilgisi olan varmııı

kızlar nasıl geçti sınav benim güzeldi hepsinden geçerli not alırım diye düşünüyorum darısı finale

selam kızlar sorular nasıldı geçen yılla kıyaslandığında bu yıl mı kolaydı yoksa geçen yıl sorulan sorular mı daha kolaymış , bir de geçen yıl ki sorularla aynı sorular var mıydı ?

kızlar eski türk edebiyatına nasıl çalışıyorsunuz ? Bazı üniversitelerde dersler veriliyormuş aranızda katılan var mı ?

Ankarada gazıde ve Ankara Üniversitesinde dersler veriliyormus ama sadece osmanlıca ve eski Türk edebiyatı veriliyor

benim iyi geçti

bu seneki soruları hocalarla değerlendirdik geçen sene bilgiye dayalıydı bu sene bir edebiyatçı olarak yorum yapmamız istendi her soruda bilgiye dayalıydı fakat bu bılgı hakkında yorumlar vardı ve ben gitmedim ama geçen seneden daha zor diyorlar batı edebiyatı için

Edebiyat bölümü seömeniz için ilk sınava girmeniz yeterli artık kontajyanlı oldu 10000 kişi alıyor sanırım puana göre alıyorlar 320 falandı geçen sene taban puan tercih rehberine bakın tavan puanın üstünde olması gerekiyor puanınız tercihinizi yapın

calismalar nasil gidiyor ilk sinav sonrasi, ben baslamaim cunku yurt disindan gelip gitmek zor oldugu icin sanirim ikinci sinavlara giremeyecegim, yani hepsi butunleme... bakalim hayirlisi son anda bir degisiklik olmaza

öncelikle hayırlı olsun diyorum , tebriğin için teşekkür ederim canım , kuranı kerim biliyorum fakat genede çok zorlandım başlarda çok hafife aldım nasıl olsa harfleri tanıyorum dedim bu dersi en sona attım sınava 1 ay kala bi baktım hiçbirşey yapamıyorum üniteleri okuyorum sorularına saatlerce kafa yoruyorum olmuyor olmuyor çok stresli günlerdi hemen kurs aramaya başladım aradığım kurlar konuları bitirmek üzeredeyiz falan diyorlardı özel hoca aradık o da olmadı en son bir aöf dershanesiyle görüştük başladım sınıfta toplam 5 kişi falan vardı ve derslere bile girmiyorlardı yani eksiklerimi sağolsun hoca anlattı fakat çok verimli olamadı neticede o da bir lisede edebiyat öğretmeniydi osmanlıca dersini en son üniversite yıllarında görmüştü bu yüzden olsa gerek yeterli değildi tamam konuyu saatlerce anlatabiliyor tekrar yapıyordu ama sıra soru çözmeye gelince tıkanıyordu malesef yani ben kursa gittim ama verimli miydi ? onun sayesinde mi osmanlıcadan geçtim ? hiç sanmıyorum , zaten en düşük dersim osmanlıcaydı , diğer derslerimin yüksek olması ortalamamı yükseltti . biz ilk öğrencileriydik fazla imkan yok örnek soru yok yok yok hiçbirşey yok, ama bu yıl 1. sınıfa başlayacak olan arkadaşlarımız daha çok kurs kaynak örnekler bulacaklardır , internette biraz araştırma yaptığımda hayati develi osmanlıca kitabını tavsiye ettiklerini gördüm , bu tür kitaplardan yararlanabilirsin canım , yurt dışındayım yazmışsın türk okulları vardır ordaki edebiyat hocalarıyla tanışıp yararlan derim , türkiye üniversitelerde osmanlıca ve eski türk edebiyatı dersleri veriliyor yurt dışında da böyle dersler olsa güzel olur , bir de aöf öğrenim portalında örnek dersler var osmanlıca anlatılıyor ilk üniteleri onlardan da faydalan izle canım , harfleri tanı metin oku ben murat yayınlarını kullandım yardımcı kitap sorularını beğenmedim ama konu anlatımı iyiydi , geçmiş yıllarda çıkan soru türlerini inceleyip nerelerden çıktığını ve soru tarzlarını tanıyabilirsin aklıma gelenler bunlar başka yardımcı olabileceğim birşey varsa sorabilirsin başarılar diliyorum opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

merhaba arkadaşlar sayın estur ben aöf türk dili 1.sınıf öğrencisiyim ara sınav bitti şimdi cuma gününü bekliyorum sınav sonuçları için..sen onur belgesi aldığını yazmışsın o konuda sorularım olacaktı cevaplarsan sevinirim.ilk olarak ortalaman kaç olunca onur belgesi veriyorlar ve ikinci sorum da eve mi yolladılar onur belgesini yoksa büroya gidince mi veriyorlar?ben de ümitliyim sınav sonuçlarından ama bakalım bir tek yeni türk edebiyatı ve batı edebiyatı zor geldi geçen seneki sorulara bakmıştım onlar bu kadar zor değilmiş onların dışında yüksek bekliyorum...diğer arkadaşlara da başarılar dilerim cuma günü akşam üzeri 4-5 gibi sınav sonuçları açıklanacak sanıyorum öyle okumuştum tekrar başarılar dilerim..ayy artık açıklansın da finallere ona göre çalışayım:KK66:

benim en düşük not 69 en yüksek not 97 olarak hesapladım ama ikinciye yeni yeni çalışmaya başlıyorum.. nesrincim sahi giremiycekmisin finale. neyse hayırlısı olsun bütünleme biraz zor oluyor diye biliyorum.biraz daha sıkı tutarsın.

benim en düşük not 69 en yüksek not 97 olarak hesapladım ama ikinciye yeni yeni çalışmaya başlıyorum.. nesrincim sahi giremiycekmisin finale. neyse hayırlısı olsun bütünleme biraz zor oluyor diye biliyorum.biraz daha sıkı tutarsın.

evet giremeyecegim buyuk ihtimalle zor burdan gelip gitmek, haziran sonu zaaten gelicem , birde mayis sonu cocukla zor olacak 3 gun icin, maalesef uzak olunca yapabildigim kadar diyorum ama uzuluyorum, ders calismak beni oyaliyormus bosluga dustum resmen, su ivir zivir dersleri bile verseydim kardi, simdi eylulde hepsiyle ugrasmak zorundayim, napalim hayirlisi diyorum, girmiyorum diye beni unutmayin merak ederimsizleri, size basarilar umarim bir mucize olurda bende girerim

evet giremeyecegim buyuk ihtimalle zor burdan gelip gitmek, haziran sonu zaaten gelicem , birde mayis sonu cocukla zor olacak 3 gun icin, maalesef uzak olunca yapabildigim kadar diyorum ama uzuluyorum, ders calismak beni oyaliyormus bosluga dustum resmen, su ivir zivir dersleri bile verseydim kardi, simdi eylulde hepsiyle ugrasmak zorundayim, napalim hayirlisi diyorum, girmiyorum diye beni unutmayin merak ederimsizleri, size basarilar umarim bir mucize olurda bende girerim

inşallah canım ama sen zaten şimdiden başla çünkü osmanlıca falan gitgide zorlaşıyor konular ilerledikçe.ben yetiştiremicem gibi geliyo çünkü daha çok az baktım şahsen finallerden 50 şer puan alsam sevincem bi de tüm ünitelerden sorumluyuz sen bence boşluga düşme şimdiden çalış. bu arada ne zaman açıklancak notlar bilen varmı?

ya bir tane site var ayın 22 sinde saat 16da açıklanacak diye yazıyor ama yalanmış açıklandığı yok bir şeyin o kadar da bekledim bütün gün yazıklar olsun..o site yoruma kapanmış eğer kapanmasaydı çok güzel şeyler yazacaktım ama neyse artık...desenize yine her zamanki gibi 1 ay bekleyeceğiz sanki neyse bu not hesaplama işi de..bu kadar mı zor??bana verseler bütün öğrencileri şimdiye kadar tek başıma hesaplamıştım puanları..:KK1:

X