AÖF Türk Dili Edebiyatı 1, sınıf dersleri

bende öyle biliyorum.ben şöyle hesap yapıyorum arasınavın yüzde 30u ile finalde alınacak puanın yüzde 70ini topluyorum 50 olursa geçer zaten

son hafta, calismalar nasil gidiyor, ben giremeyecegim icin uzgunum, hic calismiyorum ama basliyacagim, yaz zehir oldu ama yurt disinda oldugum icin bastan raziydim, neyse butunlemede vermek sart oldu artik, sizlere basarilar

merhaba kızlar öncelikle hepinize başarılar diliyorum.
sormak istediğim bişey var,ben aöf. işletme mezunuyum,seneye öss.ye girip aöf.türk dili ve edebiyatını kazanmak istiyorum ama puan kaybı yaşarmıyım merak ediyorum,teşekkürler...

nasıl geçti sınav arkadaşlar.. bana kolay geldi zorlanmadım. sanırım bildiğim yerlerden çıktı moralimde düzgündü. şöyle bir baktığımda bütünlemeye kalmıyor gibiyim.. darısı sizinde başınıza. nesrincim keşke girebilseydin ama olsun bütünlemeye kadar daha iyi çalışırsın ben bu sınava çok çalışamamıştım ama çalıştıgım kadarı yetti..

nasıl geçti sınav arkadaşlar.. bana kolay geldi zorlanmadım. sanırım bildiğim yerlerden çıktı moralimde düzgündü. şöyle bir baktığımda bütünlemeye kalmıyor gibiyim.. darısı sizinde başınıza. nesrincim keşke girebilseydin ama olsun bütünlemeye kadar daha iyi çalışırsın ben bu sınava çok çalışamamıştım ama çalıştıgım kadarı yetti..

keske girebilseydim fakat neyse bu yil olmadi seneye ordayim:KK61: seneye vize final hepsinde ordayim, bu haber bile bana yetti, bu yil butunlemelerde biraz zor olacak ama olsun artik napalim.

sorular ve cevapları yayınlandı ben baktım tek tek sorun yok içim rahatladı artık kalan dersim yok mutluyum 1. sınıf bitti..

ben ne cevaplar verdiğimi hatırlamadığım için final sorularına bakmadım ama vizelerim iyi çok düşükde alsam veriyorum derslerimi

arkadaşlar bu yıl bende aöf türk dili ve edebiyatı istiyorum nasıl sizce zormu osmanlıca özellikle yardımcı olursanız sewinirim...

arkadaşlar bu yıl bende aöf türk dili ve edebiyatı istiyorum nasıl sizce zormu osmanlıca özellikle yardımcı olursanız sewinirim...

Dersleri çalışmana bağlı cnım şahsen ben yapamadım bana zor geldi ve sınıfta kaldım 2 yıl pek ders çalıştığım sölenemez ama dersler genelde ezbre dayalı ama çalışırım yaparım diosan yaparsın bölüm güzel...

çok saolun çok istiyorum ya inş olur edebiyatı sewiyorum ezberimde iyidir ama heryerde okuduğum osmanlıca biraz korkuttu beni açıkçası matematik dersi olmayan tek açıköğretim bölümü inş tuttururum

sonuçlar açıklandı ben geçtim kızlar sizlerin ki nasıl? notlarım

temel bilgi _97
türkçe ses _88
halk edebiyatı _69
osmanlıca _65
eski türk ed _92
batı ed _81
yeni türk _92

ortalamam 83.. yani örgüne geçebilirdim ama tayinimiz kıbrısa çıktı eğer türkiyeden bi yer olsaydı geçiş yapıcaktım ama kısmet.

sonuçlar açıklandı ben geçtim kızlar sizlerin ki nasıl? notlarım

temel bilgi _97
türkçe ses _88
halk edebiyatı _69
osmanlıca _65
eski türk ed _92
batı ed _81
yeni türk _92

ortalamam 83.. yani örgüne geçebilirdim ama tayinimiz kıbrısa çıktı eğer türkiyeden bi yer olsaydı geçiş yapıcaktım ama kısmet.

çok iyi cnm tebrik ederim ama neden örgün istiyorsun ki böyle ne güzel devam zorunluluğu yok:KK52:hoca suratı çekmek yok:KK52:erken kalkmak yok:KK52:ben çok memnunum valla aöf den gerçi istesemde örgüne gidemem çünkü evde cimcime kızım var gerçi örgün okumak daha kolay ve daha avantajlı yüksek lisans için ama ben gene de almayayım seni tebrik ederim ben de 2 ye geçtim ama osmanlıcadan kaldım onu da bütte veririm inşallah yoksa seneye zor olur diye düşünüyorum

çok iyi cnm tebrik ederim ama neden örgün istiyorsun ki böyle ne güzel devam zorunluluğu yok:KK52:hoca suratı çekmek yok:KK52:erken kalkmak yok:KK52:ben çok memnunum valla aöf den gerçi istesemde örgüne gidemem çünkü evde cimcime kızım var gerçi örgün okumak daha kolay ve daha avantajlı yüksek lisans için ama ben gene de almayayım seni tebrik ederim ben de 2 ye geçtim ama osmanlıcadan kaldım onu da bütte veririm inşallah yoksa seneye zor olur diye düşünüyorum

bence bütte verirsin çünkü tek dersin kalmış ona yoğunlaşırsın inşallah 2ye kalmaz cnm. aslında bende böyle memnunum açıktan ama geçiş yaparsam gidip gelirim diyordum benim kızımda 5 yaşında okul hayatı başlıyor nerdeyse o yönden sorun olmazdı..şimdilik böyle devam bakalım 2. sınıf murat yayınlarını bile aldım 1e göre ağır gibi biraz çünkü biz 1. sınıfta hep giriş bölümlerini ve tanımları gördük 2 biraz daha zor gibi ama biz onu da başarırız sorun yok

merhabalar bende 2. sınıfa geçtim osmanlıcadan kaldım onu bütünlemede kesinlikle vermeyi düşünüyorum çünkü seneye 7 asıl dersimle uğraşırken osmanlıca 1 dersine zaman ayıramam ve tekrar kalırım diye korkuyorum önümde vakit var tek ders için kasıcam ve bütünlemede vericem artık bu osmanlıcayı :KK14:

2. sınıf içinde dersaneye gitmeyi düşünüyorum fakat hangi dersler zordur onlar için ders almalıyım hangileri evde okuyarak çalışılarak halledilir bilmiyorum bu konuda fikirlere ihtiyacım var çünkü 7 dersin 7sindende dersaneye g,tmek hem vakit hemde maddi anlamda sıkıntı olacaktır
uygur Türkçesi osmanlıca 2 yeni öğreniecek diller olduğu için kesinlikle onların ders alınmadan öğrenebilineceğini düşünmüyorum onlar için gideceğim fakat diğer dersler hakkında bilgim yok bilen biri varsa arkadaşlar bu konu hakkında yardımcı olsun bize
herkese hayırlı olsun 2. sınıf platformunda görüşelim artık :KK9:

osmanlıca ve eski Türk edebiyatı zor ders almadan geçemezsin eski Türk edebiyatı osmanlıca gibi değişik kelimeler kavramlar var kafiyalerin sanatların içine ciciğine giriyorsunuz bizim lisede görüdüğümüz kafiye sanatlar hiç bir şey yanında zor yani bunları kesinlikle ders almalısın evde çalışarak zor geçilir

temel bilgi teknolojileri basit bir ders bilgisayar biliyorsan ve çıkmış soruları çözersen geçersin onun için ders almana gerek yok
Türkçe ses bilgisi eğer dil bilgin iyi ise almana hiç gerek yok ben ders almadığım ve bir kere dahi kitabını açmadığım halde 81 aldım ondan ama iyi değilse dil bilgin kesinlike ders al derim

ben batıdan çalışmadan geçtim ama genel anlamda batı edebiyatı zor diyorlar yabancı yazarlar vs

yeni Türk edebiyatından ders aldım metin çözümemeleri falan var ama sıkı sıkı evde çalışırım dersen bunuda ders almadan verebilirsin
halk edebiyatıda evde çalışılıp verilebilcek türden

bana kalırsa 7 ders görüceksin temel bilgiyi evde çalışırsan çıkmış soruları çözsen geçersin onu kafadan geçtin diyelim kaldı 6 ders 6dersinde bazılarını eğer evde çalışarak yapamam diyorsan 4 tanesinden kesinlikle ders al onlardan ders aldıktan sonra geçeceğin için ettimi sana 5 ders diğer 2 tanesinden kalsan bile sorumlu üst sınıfa geçersin
ayrıca mesela dersanede almadığın dersler olucak o dersi alan arkadaşlarından notları alırsın hocadan izin alır sınava yakın derslere girersin örneğin bizim sınıfta sadece osmanlıca ve eski edebiyat için kayıt olmuş kişiler sınavlara yakın diğer derslerede girdiler hocalar bir şey demiyor
ama dersane olmadan geçmek cidden zor :KK9:

Son düzenleme:
dershaneye gitmeyi veya ders almayı düşünüyorsanız yardımcı olurum.özellikle Osmanlıca da ve orhun uygurdan

kızlar bişi sorcam size nolur bilgisi olan yardımcı olsun.:18:
ben geçen yıl türkdiliedebiyatı birinci sınıf sınavlarına girmedim.sınıfta kalıp kalmadığımı anlayamadım.
güz döneminide kaçırdım.bahar dönemi kayıtını yaptırdım aöf nin bana atadığı dersler

ESKİ TÜRK EDEBİYATINA GİRİŞ: SÖZ SANATLARI 5,00 - - 0,00 0,00
TDE102U TÜRKÇE BİÇİM BİLGİSİ 4,00 - - 0,00 0,00
EDB102U HALK EDEBİYATINA GİRİŞ 2 4,00 - - 0,00 0,00
EDB106U BATI EDEBİYATINDA AKIMLAR 2 4,00 - - 0,00 0,00
BİL102U TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 2 3,00 - - 0,00 0,00
TDE104U OSMANLI TÜRKÇESİNE GİRİŞ 2 5,00 - - 0,00 0,00
EDB108U YENİ TÜRK EDEBİYATINA GİRİŞ 2

işte bunlar
şimdi anlamadığım bunlAR birinci sınıfınmı dersleri yoksa ikinci sınıfın mı ???
:26::26:

kızlar bişi sorcam size nolur bilgisi olan yardımcı olsun.:18:
ben geçen yıl türkdiliedebiyatı birinci sınıf sınavlarına girmedim.sınıfta kalıp kalmadığımı anlayamadım.
güz döneminide kaçırdım.bahar dönemi kayıtını yaptırdım aöf nin bana atadığı dersler

ESKİ TÜRK EDEBİYATINA GİRİŞ: SÖZ SANATLARI 5,00 - - 0,00 0,00
TDE102U TÜRKÇE BİÇİM BİLGİSİ 4,00 - - 0,00 0,00
EDB102U HALK EDEBİYATINA GİRİŞ 2 4,00 - - 0,00 0,00
EDB106U BATI EDEBİYATINDA AKIMLAR 2 4,00 - - 0,00 0,00
BİL102U TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ 2 3,00 - - 0,00 0,00
TDE104U OSMANLI TÜRKÇESİNE GİRİŞ 2 5,00 - - 0,00 0,00
EDB108U YENİ TÜRK EDEBİYATINA GİRİŞ 2

işte bunlar
şimdi anlamadığım bunlAR birinci sınıfınmı dersleri yoksa ikinci sınıfın mı ???
:26::26:

Canım bunlar birinci sınıf dersleri,sitesinden eöğrenme kısmından bakarsan orda da vardır.

sıktı artık şu yorumlar valla
niye korkuyosunuz ki bukadar
tamam bu bölüm açıldı ve çok fazla kişi kayıt yaptı
ama mezun olanlar gerçekten çalışan kişiler olucak ve bunlar çoğu örgün okuyanlardan da daha başarılı olanlar olucak bukadar gerilmenize stres yapmanıza ne gerek var bu kadar kompleks yapmayın sonuçta çalışan başarılı olan kazanır
ve bu tür yorumlar yapılıp diğer siteler gibi basitleşmesin burasıda bu topiği birbirimizden faydalanalım diye açtım aksi bişey yazıcak olan yazmasın lütfen

ALLAH razı olsun bir ALLAH'IN kuluda olumlu bişi sölesin yaa.herkes felaket tellalı olmuş bu forumda

X