görüntülü konuşma yaparken karşıya ses gitmiyor yardım!!!!

defnebusra

kızlarıyla çok mutlu :))
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2009
235
1
kızlar merhaba ben msni açıyorum görüntülü arama yapıyorum karşıdaki kişinin sesi bana geliyo fakat benimki zerre kadar gitmiyo delirmek üzereyim yaza yaza ellerim koptu
ne yapıcam ben msn yeni sürüm kullanıyorum nolur bana eski sürüm yükleyin demeyin çünkü bu sürüm çok hoşuma gidiyo eğer kesin ve KOLAY bi çözümünüz varsa lütfen yazın

HAYAT 'ZOR' AMA BENDE 'KOLAY' BİRİ DEĞİLİM

Skype yüklü ise çatıştıkları için Msn de ses gitmiyor.
Benim bilgisayarda olabiliyor bu tarz durumlar.Sizinkide böyle bir şey mi acaba?

ilk önce hiç böle bi sorunum yoktu bu arada Skype nedir açıklayabilirmisiniz geçici bi durum mudur bu

herşeyden önce bilgisayarda kulaklık yeşil, mikrofon pembe girişine takılı olması lazım.
kardeş messengerini aç. üst tarafta "araçlar" tıkla orada ses ve görüntü kurulumu var ona tıkla.
o sayfada ses mikrofon ve görüntü kurulumunu test edebilirsin. eğer mikrofondan ses verdiğin zaman aşağıda ilerleme yapan yeşil bir çizgi var o hareket etmesi lazım. hareket etmiyorsa masa üstü sağ tarafta saatin olduğu yerde sound manager yani ses kontrol diye bir ikon olacak ona tıkla burada mikrofon ve hoparlöre kumanda verebilirsin. kolay gelsin. benim bildiklerim bu kadar.... :kahve:

skype de aynı messenger gibi bir programdır arkadaş ondan bahsetmek istemiş.

herşeyden önce bilgisayarda kulaklık yeşil, mikrofon pembe girişine takılı olması lazım.
kardeş messengerini aç. üst tarafta "araçlar" tıkla orada ses ve görüntü kurulumu var ona tıkla.
o sayfada ses mikrofon ve görüntü kurulumunu test edebilirsin. eğer mikrofondan ses verdiğin zaman aşağıda ilerleme yapan yeşil bir çizgi var o hareket etmesi lazım. hareket etmiyorsa masa üstü sağ tarafta saatin olduğu yerde sound manager yani ses kontrol diye bir ikon olacak ona tıkla burada mikrofon ve hoparlöre kumanda verebilirsin. kolay gelsin. benim bildiklerim bu kadar.... :kahve:

skype de aynı messenger gibi bir programdır arkadaş ondan bahsetmek istemiş.

canım masa üstü sağ tarafta saatin olduğu yerde sound manager yani ses kontrol diye bir ikon kısmını anlamadım ama diğerleri tmm oluyo bi sorun yok sorumu cevaplarsan sevinirim

$Resim1.jpg tam adı "sound effect manager" bu simge masa üstünde yoksa denetim masasından da gidebilirsin

herkese teşekkür edrim sorunum çözüldü nuuuraaan cım senin dediğini yaptım ve oldu

bi sorum daha olcak bu msn sayfasını açıkken başka sayfalar açılmıyo minimize şekilde görüyorum fakat üstüne tıkladığımda açılmılıyo illaki msn sayfasını minimize etmem gerekiyor bu neden?

bi sorum daha olcak bu msn sayfasını açıkken başka sayfalar açılmıyo minimize şekilde görüyorum fakat
üstüne tıkladığımda açılmılıyo illaki msn sayfasını minimize etmem gerekiyor bu neden?
MSN sayfası açıkken açamadığınız konuşma penceresi veya pencereleri mi?
Yoksa İnternet Explorer sayfaları mı?

programın ayarlarıyla oynamış olabilirsiniz. Son yaptığınız ayarları bir gözden geçirin.

Önemli : Konuyu yanlış yerde açmışsınız. Messenger & chat konu başlığı altında açarsanız daha net cevaplar alabilirsiniz.vereliniortak selamlar

Son düzenleme:
bende de mikrofandan ses gitmiyor :KK43: sound effect kısmına baktım ama birsey anladım :KK43:

Sound effect kısmında ayar yapmadan önce, kulaklık yeşil kablo yeşil girişe, mikrofon pembe kablo veya mikrofonun kablosu pembe girişe takılı olması gerekiyor. Daha sonra sound effect manager sayfasında jack sensing ile tanımlama yapacaksınız veya speaker configuration dan elle tanımlama yapacaksınız. Olmazsa oturup ağlayacağız. :gitme::çok üzgünüm::a015:

X