çocukların 3 yaş sendromu

Blackcandy

SallaDünyayıUykusuGelsin
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2009
1.939
1
slm hanımlar benim 3 yaşına girecek bir oğlum var. sakin, herşeyini paylaşan uyumlu çocuk gitti yerine sanki başka biri geldi oğlumu bir kaç gündür tanıyamıyorum . ister istemez bende sinirleniyorum bir inattır gidiyo sinirimden ağlıyorum artık arkadaşlarımda bana 3 yaş sendromuna girmiştir zamanla düzelir diyolar ama dayanacak gücüm kalmadı bu konuda bir fikri olan varsa yardımlarınızı bekliyorumm heee bide bu sendromda yeni başladı ne kadar sürer yaşayanlar yazsın

benim oğlumda 3 yaşında.. yanlız iştahı tamamen gitti.
zorla kesinlikle yemek yemiyor, bu durumdan cok rahatsızım :KK43:

benim oğlumda 3 yaşında.. yanlız iştahı tamamen gitti.
zorla kesinlikle yemek yemiyor, bu durumdan cok rahatsızım :KK43:

canım inan bende aynı sorunları yaşıyorum ama yemek konusunda kesinlikle üstüne düşme hele arkasında dolaşma yemek yedircem diye sonra öyle alışır ben bu konuda böyle yapıyorumaç kalınca kendisi birşeyler istemeye başlıyo sende dene

oğlum 3 yaşında tuhaf tuhaf halleri çıktı.eskisi gibi iştahla yemek yemiyor,ınanılmaz inat son zamanlar kaka yapmayacağım diye inat ediyor.resmen kakasını günlerdir tutuyor.çok agrasif,inat bi çocuk oldu.hiç sevmediğim çocuk tipi oldu yaa.birşeyi yapma oğlum diyorum inadına yapıyor.bu sendromlar nezaman son bulacaaakk.2 yaş sebdromunuda kötü geçirdik.kendi haline bıraktım canı ne isterse onu yapıyor.

oğlum 3 yaşında tuhaf tuhaf halleri çıktı.eskisi gibi iştahla yemek yemiyor,ınanılmaz inat son zamanlar kaka yapmayacağım diye inat ediyor.resmen kakasını günlerdir tutuyor.çok agrasif,inat bi çocuk oldu.hiç sevmediğim çocuk tipi oldu yaa.birşeyi yapma oğlum diyorum inadına yapıyor.bu sendromlar nezaman son bulacaaakk.2 yaş sebdromunuda kötü geçirdik.kendi haline bıraktım canı ne isterse onu yapıyor.

canım inan bende aynı sorunları yaşıyorum ama yemek konusunda kesinlikle üstüne düşme hele arkasında dolaşma yemek yedircem diye sonra öyle alışır ben bu konuda böyle yapıyorumaç kalınca kendisi birşeyler istemeye başlıyo sende dene

tesekkürler ilgin için:asigim:
denedim dediğini ve gece 12 de benden corba istedisırnaşık şeysırnaşık şey

tesekkürler ilgin için:asigim:
denedim dediğini ve gece 12 de benden corba istedisırnaşık şeysırnaşık şey

ne güzel faydalı olabildiysem canım inan beninkide yemiyodu ama hiç bunu ye şunu ye diye israr etmedim aç kalınca benden makarna falan istiyodu pilav istiyodu yemk konusunda yesin yemesin sıkıntı yapma ama şu 3 yaş sendromundanda yeni yeni kurtulmaya başladık sanırım darısı sana inşallah zor bi dönem gerçekten

hanimlar sizi anliyorum benim kizimda kakasini tutmuyordu ama kiloduna yapiyordu. benim yavrumda 3 yasinda. neden yapiyorsun diye sordugumda cevap veremiyordu bende caresiz kalmistim kizayimi kizmayimi nasil tepki gostereyim bilmiyordum. ama suanda nerdeyse 3,5 yasina giricek ve yavas yavas duzelmeye basladi cok sukur. kizim cok sinirli ve hemen kusuyor istedigi olmadi zaman kollarini bagliyor ve kustum iste kustummmm diyor. bende ona annelere babalara kusulmez dedim. ve onunla anlastik sinirlendigi zaman kustugu zaman hole cikiyor ve siniri gecene kadar ordsa duruyor bazen orda agliyor ve sonra yanima geliyor ve ben ona istedigini neden yapmadigimi veya izin vermedigimi anlatinca peki annecim diyor yanlis oldugunu anlatiyorum veya o bana kendisi anlatmaya calisyor.

benim ogluşta 3 yaşında ve berbatttt bir döneden çıktık inşallah tekrarlamayız .aım atsa,elinden oyuncagı düşse aglıyordu yerinde duran koltugu itip gitsen gitt diye aglıyordu duvarı ittiriyor tv ittiriyor ,ayy ayy diye kıvrılarak aglıyordu böyle tuhaf tuhaf hareketler,aglamlar artık kafayı yedim healde derken düzelmeye başladı.gerçekten çok zor günlerdi ve geçti şimdi iyi şükürler olsun bu da bi 3 yaş senduromumuydu acaba :)ohaoldumsmile sabretmek lazım ama insan bi yere kadar dayanabiliyor allah herkeze kolaylık versin arkadaşlar :)

hee şimdide çiş tutamıyor kakasını tuvalteine yapmıyor hep altına yapıyor oglum nende tuvalete yapmadın diyorum, bidaha yapma tamammı tuvalate yap diyor kendine benim söylediklerimi söylüyor bu da geçer inşallah geçmeze dr götürücem artık benneyaptımki

arkadaslar bende sadece benım kızım sanıordum...ınanın dayanılmaz hale geldı benım kızım.sınırden oturup aglıyorum artık.hıc boyle degıldı kalkıdı 3,5 yasında.sanırım bu sendromsa 3 den baslıo 4 de bıtıyo.:) ama anneler olarak uzuluoruz tabı o yemeden ben yedıgımden bırsey anlamıyorum.hadı yatma vakdı,yatmıcam...kızım yemek,yemicem...coraplarını gıy giymicem allahım cıldırıyorum.sonrada of anne of basımı agrıtdın dıyo bana hepden cıldırıyorum.:) sanırım gecıcek ama bızden 10 sene gıdıcek.ılk cocugum ve ben bır tane daha ondan sanırım yapamıcam :KK43:

beimki 3 yaşında inşallah geçer geçicektirde sizinde dedginiz gibi onlar böyle yaptıkça bize geliyolar engelleyemiyosun .bende bir dönem aglardım artık dayanamıyorum diye neyapacagım derdim geçicek inşallah birazdaha sabır.başka ne yapıyoruzki..:)

merhaba arkadaşlar

3 yaşında iki kızım var benimde
durumlar sizlerle aynı

çocuklardaki bu sert tepkilerin nedeni ,çocuğun 36. ayından itibaren sosyelleşme zamanının gelmesidir

3 yaşına kadar çocuk aile içerisinde yani anne ,baba ,kardeş üçgeninde mutlu huzurluyken
36. aydan sonra kendi akranlarını aramaya başlar.

En ideali çocuklarınızı 3 yaşından sonra kreşe göndermektir.
Bir süre sonra bu belirtilerin azaldığını ve zamanla kaybolduğunu göreceksiniz.
Ama şuan başlamak için uygun bir zaman değil
Nisan-mayıs en ideal dönem

Yine okulla beraber iştahında sanki sihirli değnek değmiş gibi değişiklik göreceksiniz

İnanamayacaksınız..
ama doğru
Arkadaşlarıyla beraber yemek yemek çok eğlenceli gelecektir.V bizim evde yedirmekte zorlandığımız besinleri çok güzel yiyecektir.

Tecrübe edilmiş ve kanıtlanmıştıryerimseniben

kızlar başlığı açan benim zaten ama benimkininde sendromu geçti ben de delirmek üzereyken açmıştım bu başlığı nasıl geçti hakkında bilgi vereyim valla evden dışarı çıkartmadım bir buçuk ay evde konuştum konuştum konuştıum ve bu süre zarfında çişede alıştırdım sonra anlaşma yaparak dışarı çıkarttım ve gerçektende düzelme olduğunu gördüm yalnız misafir almadan hiçbiryere gitmeden bunu denyin sen ne zamn arkadaşlarınla güzel oynamyı öğrenirsen seni o zamn dışarı götürürüm diye sürekli konuştum şuanda çok iyi düzelme var kızmadan bağarmadan yapın yoksa inatları kırılmıyo güzellikle konuşarak yapın inşallah darısı sizin başııza kızlarr

X