düşük yaptıktan sonra ne zaman hamile kalınır?

Merhaba, ben 22 ocakta kimyasal düşük yaptım ve bu ayın 20si civarı adet görmem lazım ama ovulasyonumdan 2-3 gün sonra bende ilk hamileliğimdeki gibi belirtiler başladı. hafif adet sancısına benzer ağrı, hafif mide bulantısı, iştah açılması falan. Doktorum 2 regl gör sonra hamile kal demişti, biz de korunduk ama kaçak olmuş olabilir. Şimdi bu durumda düşükten sonra hiç regl görmeden hamile kalırsam bebek açısından tehlikeli olabileceğini demişti doktorum. Benim gibi olan varmı hiç aranızda? düşükten hemen sonra hamilelik belirtisi yaşayan, hamile kalan ve hamileliği normal geçeniniz varmıdır ki? çok endişeliyim. Doktorum 2 regl görmezsen rahim toparlanmadan hamileliğin sağlıklı olmaz dedi. Çok bunalıyorum. Yardım, lütfenn :2:

Merhaba, ben 22 ocakta kimyasal düşük yaptım ve bu ayın 20si civarı adet görmem lazım ama ovulasyonumdan 2-3 gün sonra bende ilk hamileliğimdeki gibi belirtiler başladı. hafif adet sancısına benzer ağrı, hafif mide bulantısı, iştah açılması falan. Doktorum 2 regl gör sonra hamile kal demişti, biz de korunduk ama kaçak olmuş olabilir. Şimdi bu durumda düşükten sonra hiç regl görmeden hamile kalırsam bebek açısından tehlikeli olabileceğini demişti doktorum. Benim gibi olan varmı hiç aranızda? düşükten hemen sonra hamilelik belirtisi yaşayan, hamile kalan ve hamileliği normal geçeniniz varmıdır ki? çok endişeliyim. Doktorum 2 regl görmezsen rahim toparlanmadan hamileliğin sağlıklı olmaz dedi. Çok bunalıyorum. Yardım, lütfenn :2:

ben de 3 şubatta rel oldum öncesi hamilelik belirtilerim vardı ve eşimle ilk denememizdi korunmasız..İşte bir iki gün gcikip oldum ama maalesef pıhtılı geldi..Eşim de dr. büyük ihitmal kimyasal düşük dedi çok üzüldüm o kadar ümitlenip annelik duygularım kabarmıştı ki sonra relim biraz kısa sürdü akabinde mide bulantıları devam ediyo,kasıklarım da şiş yumurtalıkları hissediyorum gibi ben de dün fortel gebelik testi aldım bi baktım 2. silik çizgi çıktı.Şaşırdım yani nedir bu ?c.tesi dr. a gidicem durumum biraz sana benziyor.Yani mide bulantısı niye hala var anlamadım...Belki gebelik hormonu yükseldiği için oldu

ben de 3 şubatta rel oldum öncesi hamilelik belirtilerim vardı ve eşimle ilk denememizdi korunmasız..İşte bir iki gün gcikip oldum ama maalesef pıhtılı geldi..Eşim de dr. büyük ihitmal kimyasal düşük dedi çok üzüldüm o kadar ümitlenip annelik duygularım kabarmıştı ki sonra relim biraz kısa sürdü akabinde mide bulantıları devam ediyo,kasıklarım da şiş yumurtalıkları hissediyorum gibi ben de dün fortel gebelik testi aldım bi baktım 2. silik çizgi çıktı.Şaşırdım yani nedir bu ?c.tesi dr. a gidicem durumum biraz sana benziyor.Yani mide bulantısı niye hala var anlamadım...Belki gebelik hormonu yükseldiği için oldu

2. çizgi silikse hamilesin cnm, inşallah bu sefer bebiş tutunur. Ben de 1 hafta geçsin test yapacağım. bakalım ne çıkacak. Bu forumda düşükten hemen sonra hamile kalanların yazılarını okudum ama sağlıklı doğum yapabilmişler mi bilmiyorum, öyle yazıya rastlayamadım. İnşallah sorunsuz hamilelik yaşar bebişimizi kucağımıza alırız :emir_bebek:

canım kimyasal gebelikten sonra 10 gun falan gebelik hormonu gitmiyor ondan silik cıkar malesef:KK43:

canım kimyasal gebelikten sonra 10 gun falan gebelik hormonu gitmiyor ondan silik cıkar malesef:KK43:

ama kanama başladıysa hcg 5'in altına inmiş demektir. Bunu doktorlar söylüyor. ve hcg 5'ten düşükse idrar testinde çikması mümkün değil. Ama tabi her vücutta aynı olmayabilir. Bazı kadınlarda beta HCG hemen düşmeyebiliyor. Bu sebeple fazla ümitlenmemek lazım. Ama aslında düşükten hemen sonra hamile kalmak yeni bir düşük için zemin hazırlamak gibi birşeydir. En az 2 ay beklemek gerekir.:26:maaleseeeef

ama kanama başladıysa hcg 5'in altına inmiş demektir. Bunu doktorlar söylüyor. ve hcg 5'ten düşükse idrar testinde çikması mümkün değil. Ama tabi her vücutta aynı olmayabilir. Bazı kadınlarda beta HCG hemen düşmeyebiliyor. Bu sebeple fazla ümitlenmemek lazım. Ama aslında düşükten hemen sonra hamile kalmak yeni bir düşük için zemin hazırlamak gibi birşeydir. En az 2 ay beklemek gerekir.:26:maaleseeeef

evet işte benim de o yüzden kafam karıştı,4gün kanamadan sonra hcgnin idrarda çıkacak kadar olması garipti..Belki fortel testi hassas gebelik testi ya az da olsa idrarda varsa çıktı ne biliym ben c.tesi doktora hepsini sorucam.Mide bulantılarım devam ediyo ama psikolojik olma ihtimali de yüksek çünkü ben de panik atak+anksiyete bozukluğu da var iyice bunaldım:KK50:

ben yeni düşük yaptım pazartesi öğrendim hamile olduğumu salı günü leke geldi düşük riski var dedi ilaç kullandım ama perşembe günü düşüyor denildi ve ilaç ile kürtaj oldum. ne kadar süre korunmam lazım? kimi 6 ay diyor kimi 3 ay diyor. Kafamız çok karışık böyle bir durum yaşayan varmı???

ben yeni düşük yaptım pazartesi öğrendim hamile olduğumu salı günü leke geldi düşük riski var dedi ilaç kullandım ama perşembe günü düşüyor denildi ve ilaç ile kürtaj oldum. ne kadar süre korunmam lazım? kimi 6 ay diyor kimi 3 ay diyor. Kafamız çok karışık böyle bir durum yaşayan varmı???

Merhaba ebrarx bunu en iyi doktorun bilir rahimin durumuna bakıp sana yol gösterecektir.
Bazı doktorlar kürtaja rağmen 1 adet döneminden sonra düşünebilirsin diyo,bazısı erken düşükte bile 3 ay bekletiyo
işte bu senin durumuna da bağlı biraz da
inşallah rahim toparlamıştır

canim benim gecmis olsun,bende 3 defa kürtaj olmak zorunda kaldim,ama ücündede en az üc ay korundum.doktorum üc ay korunman yeterli demisti. ama cogunluklada doktorlar da en az üc ay korunun diyorlar,cünkü rahim kendisini ancak toparliyormus,gerci hemen hamile kalipta yavrusuna kavusan var ama yinede riske girme derim.

bende 1,5 aylık düşük yaptım 2 ay korundum sonra hamile kaldım kızlar sadece sıkıntı yapmayın kendinize rahat olun olacaktır eminim düşük olan bebekler nasıl olduysa yenileride olur allahın izniyle

canim benim gecmis olsun,bende 3 defa kürtaj olmak zorunda kaldim,ama ücündede en az üc ay korundum.doktorum üc ay korunman yeterli demisti. ama cogunluklada doktorlar da en az üc ay korunun diyorlar,cünkü rahim kendisini ancak toparliyormus,gerci hemen hamile kalipta yavrusuna kavusan var ama yinede riske girme derim.

doktor bir ay korunmanız yeterli dedi. bir ay oldu geçen ayın 19 unda düşük yaptım hala hayız (adet ) olmadım. normal mi acaba. mide bulantılarım devam ediyor kokulara olan duyarlılığımda.... normal mi acaba bu durum ???

doktor bir ay korunmanız yeterli dedi. bir ay oldu geçen ayın 19 unda düşük yaptım hala hayız (adet ) olmadım. normal mi acaba. mide bulantılarım devam ediyor kokulara olan duyarlılığımda.... normal mi acaba bu durum ???

canım herkesin vücudu geçirilen travmaya farklı cevap veriyor.en az üç ayda vücut kendini eski düzenine alıyor.sabırlı ol ve kendine iyi bak.adetin ne zaman düzene girerse ondan sonra hamile kalman an meselesi.geçmiş olsun

bende bu çarşamba düşük yaptım kendiliğinden düştü 10 haftalıktı kürtaj olmadım plasantalı falan düştü bebeğimi gördüm kızlar çok zor kanamalı giitim bebek yaşıyo ama sırt tarafında açılma var dediler gece 9 gibi saat 3 de de indi bebeğim doktor bi daha olur dedi kromozon tahlili yapmaya karar verdi bu üçüncü düşüğüm 15 gün sonra neticeği alacağız
rek
Allah yardimcin olsn bnde sekiz haftaligim bebigimi senn gbi dusurudum herseyini gorerek
senn icin hayrlisini diliyorm Allah gonlune gore versn

33yasindayim 5 haftalik hamiileydim ama bugun kanamam oldu once pembe sonra kankirmizisi kanamam oldu ve iki tane buyuk parca dustu loplop sanirsam dusurdum doktorumda umitli konusmadi beta hcg 282 mis :KK43:( cok uzuldum ilk heyecanimdi simdi ne yapmaliyim

arkadaşlar merhaba benim ablam geçen hafta kan tahlililinde bir haftalık hamile oldugunu ögrendik bu perşembe doktor keseyi görürüz diye tekrar çagırmış ama ablamın kanaması oldu halende devam ediyor dün muayne oldu kese görünmemiş doktor düşük yaptıgını içerde parçaların kaldıgını sabah kürtaj oması gerektigini söylemiş böyle bir durumu yaşayan varmı ve düşükten ne kadar zaman sonra tekrar hamile kaldınız cevaplarsanız çok sevinirim

bende 2 kez yaptım . 1 cisi adet gunumden 3-4 gun geçmişti..dr a gidecektım gıtmeden 1 gun önce kanamam oldu. adet gıbı oldu. dr dedıkı senı kürtaj yapacağiz. aklım almıyordu bu kadar küçük bir sey için neden kürtaj yapılıyor dıye.sonrasında tahlıller ws yapıldı. dr kendısı atıyor dedi. ne zaman hamıle kalırım dedım.3 ay sonra dedı. ve 3 ay sonra tekrar hamıle kaldım 5,5 haftalıkdı ve kanamam oldu ilk basta kahverengı kanama oldu sonra fazlalastı ve sonrası üzücü... vücüt kendısı attı bu sefer de... çok korkuyordum kürtaj olurmuyum dıye.. dr 2000 altındaki beta hcg ye kürtaj yapılmıyor dendi..Yüce Allah isteeyen herkese hayırlısı ise versin. İnşallah bu sürecide kolay atlatır . Dua edin akışına bırakın

Benimde adetimden 2 gün geçti ve test aldım yaptım 1 dk bile sürmeden pozitif çıktı ondan 1 kaç saat sonra eşimle birlikte olduk ve hafif kanamam oldu bugünde bel ve kasık ağrısından öldüm resmen ve akşam üstü parça düşürmeye başladım kanamam arttı şuan a kdr 3 parça büyük bi ihtimal düşük yaptım ama allh tan bi tane 5 yaşında kızım var şimdi denemeye devam edicez doktorların demesine göre ilk adetten sonra hamile kalmak daha kolaymış allh herkeze o duyguyu nasip etsin

Benimde adetimden 2 gün geçti ve test aldım yaptım 1 dk bile sürmeden pozitif çıktı ondan 1 kaç saat sonra eşimle birlikte olduk ve hafif kanamam oldu bugünde bel ve kasık ağrısından öldüm resmen ve akşam üstü parça düşürmeye başladım kanamam arttı şuan a kdr 3 parça büyük bi ihtimal düşük yaptım ama allh tan bi tane 5 yaşında kızım var şimdi denemeye devam edicez doktorların demesine göre ilk adetten sonra hamile kalmak daha kolaymış allh herkeze o duyguyu nasip etsin

Düşükten sonra tekrar hamile kalabildin mi canım..Bnde 14 martta 10 haftalık düşük yaptım ama parça kalmadığı için kürtaja gerek yok dediler...korunmamada gerek yokmuş..4 ay içinde tekrar hamile kalma olasılığım yüksekmiş ..kanamam yeni bitti ..ama döktüğüm kan değerim düşük olduğu için Demir ilacı verdi..bunu 4 hfta kullan tekrar değerini ölçelim dedi..tek sorun Demir ilacını içtiğim sürece korunmamız gerekiyormuş..biz ilk adetimi bile beklemeyi düşünmüyorduk..ilaç sanırım ilk adet dönemime kadar biticek..snra tekrar deniycez ama tekrar hamile kakabilirmiyim Allah bilir..:KK43:(

Kızlar merhaba, evliliğimin 4. Ayı hamile kalıp kendiliğinden 5.haftalık bir düşük gerçekleşti. 6 ay geçti hala hamile kalamıyorum. Ya hemen hamile kalınıyormuş ya da uzun bir zaman geçiyormuş sanırım.aranız da benimle aynı durumu yaşıyan kişi var mı. Çok üzülüyorum. Herşey normal ama her ay kabus...

ben iki aylikken ilk bebegimi kaybettim sonra 6 ay korunduk 8. ayinda hamile kaldim, ozel biseyler uygulamadim kendiliginden oldu! tavsiyem piskolojikmen kadinin kendini rahat tutmasi olacakmi olmayacakmi diye stress yapmasin!!

X