düşük yaptıktan sonra ne zaman hamile kalınır?

bebeto

aşksın sen cansın sen
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2008
482
63
arkadaşlar merhaba benim ablam geçen hafta kan tahlililinde bir haftalık hamile oldugunu ögrendik bu perşembe doktor keseyi görürüz diye tekrar çagırmış ama ablamın kanaması oldu halende devam ediyor dün muayne oldu kese görünmemiş doktor düşük yaptıgını içerde parçaların kaldıgını sabah kürtaj oması gerektigini söylemiş böyle bir durumu yaşayan varmı ve düşükten ne kadar zaman sonra tekrar hamile kaldınız cevaplarsanız çok sevinirim

ben üç aylık düşük yaptım dört ay sonra hamile kaldım ablanıza geçmiş olsun üzülmesin tekrar hamile kalır

gecmiş olsun canım allah yardımcısı olsun..bende kalp atımı drmuştu bebeğimin kürtaj olmuştum..ben kürtajdan sonra hiç korunmadım hemen hamile kalayım diye.ama olmadı 8 ay sonra kalmıştım...doktoru ne derse onu uygulasın..

bende düşükten sonra 2 ay korundum o ay oldu çok şükür şuan 6,5 aylık hamileyim ama bebeğin başı aşağıdaymış erken doğuma neden olailir ileride dedi hayırlısı artık nasibimizde ne varsa

düşükten sonra 2 aydır korunmuyorum ama henüz hamile kalamadım.insan ister istemez endişeleniyor.

düşükten sonra hamile kalanlar, nasıl hamile kaldı ?özel bişey uyguladınızmı? yoksa olurunamı bıraktınız.

geçmiş olsun canım. ablan erken düşük yapmış sanırım. neden kürtaja gerek duymuşlar alamadım ben 40 günlük düşük yaptım. hemen ertesi ay hamile kaldım oluruna bıraksın yeter canım

bende bu çarşamba düşük yaptım kendiliğinden düştü 10 haftalıktı kürtaj olmadım plasantalı falan düştü bebeğimi gördüm kızlar çok zor kanamalı giitim bebek yaşıyo ama sırt tarafında açılma var dediler gece 9 gibi saat 3 de de indi bebeğim doktor bi daha olur dedi kromozon tahlili yapmaya karar verdi bu üçüncü düşüğüm 15 gün sonra neticeği alacağız

Ben ilk bebeğimi 29 haftalık sezeryanla dünyaya getirmek zorunda kaldım. Oğlum 71 gün yaşadıktan sonra melek oldu. Sezeryanlı olduğum için doktor 9 ay beklememi söyledi. 9 ayın sonunda korunmayı bıraktım hemen hamile kaldım ama onu da 6 haftalık düşük yaptım. Zaten bebek falan oluşmamıştı daha, kürtaj olmadım kese kendi kendine düştü. Adet kanaması gibi kanamam oldu yalnız ilk gün büyük bir parça düşürdüm. Doktor hiç korunmanıza gerek yok ama düşük yaptığın ay tekrar hamile kalma ihtimalin az dedi. Ben de hiç korunmadım bakalım sonuç ne olacak. Allah isteyen herkese sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin.

Ben ilk bebeğimi 29 haftalık sezeryanla dünyaya getirmek zorunda kaldım. Oğlum 71 gün yaşadıktan sonra melek oldu. Sezeryanlı olduğum için doktor 9 ay beklememi söyledi. 9 ayın sonunda korunmayı bıraktım hemen hamile kaldım ama onu da 6 haftalık düşük yaptım. Zaten bebek falan oluşmamıştı daha, kürtaj olmadım kese kendi kendine düştü. Adet kanaması gibi kanamam oldu yalnız ilk gün büyük bir parça düşürdüm. Doktor hiç korunmanıza gerek yok ama düşük yaptığın ay tekrar hamile kalma ihtimalin az dedi. Ben de hiç korunmadım bakalım sonuç ne olacak. Allah isteyen herkese sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin.

düşük yaptığında hamile kalman daha kolay diye biliyorum çünkü için temiz oluyormuş. birde folik asit kullanırsan bebeşin tutunmasında etkili oluyor. gçmiş olsun canım

Sağol canım. Sanki bana da bu ay hamile kalabilirim gibi geliyor. Sanırım düşükten sonra yumurtlama dönemi değiştiği için insanlar doğru zamanı tutturamıyorlar ve bu yüzden ihtimal azalıyor yoksa başka bir problem olacağını sanmıyorum. Zaten forumda da tekrar adet görmeden hamile kalan pek çok kişi var. Sen de mi hiç adet görmeden tekrar hamile kaldın yoksa ilk adetinden sonra mı hamile kaldın.

Sağol canım. Sanki bana da bu ay hamile kalabilirim gibi geliyor. Sanırım düşükten sonra yumurtlama dönemi değiştiği için insanlar doğru zamanı tutturamıyorlar ve bu yüzden ihtimal azalıyor yoksa başka bir problem olacağını sanmıyorum. Zaten forumda da tekrar adet görmeden hamile kalan pek çok kişi var. Sen de mi hiç adet görmeden tekrar hamile kaldın yoksa ilk adetinden sonra mı hamile kaldın.

hiç adet görmedim kanamam biter bitmez 3 gün birlikte olduk :kedi: dahada olmadık hamile kaldımkaydirigubbakcemile5

hiç adet görmedim kanamam biter bitmez 3 gün birlikte olduk :kedi: dahada olmadık hamile kaldımkaydirigubbakcemile5

Ne kadar şanslıymışsın. Allah sağ salim bebeğini kucağına aldığın günlerini de göstersin. Biz de akıntılarıma göre yumurtlamamın olduğunu düşündüğümüz günlerde birlikte olduk. Bakalım martın 15'i gibi sonuç belli olur. İnşallah başarılı olabilmişizdir. Bebek sahibi olmaya o kadar çok ihtiyacım var ki, annelik ümidiyle yaşıyorum. Senin gibi örnekleri görmek içime su serpiyor.

Ne kadar şanslıymışsın. Allah sağ salim bebeğini kucağına aldığın günlerini de göstersin. Biz de akıntılarıma göre yumurtlamamın olduğunu düşündüğümüz günlerde birlikte olduk. Bakalım martın 15'i gibi sonuç belli olur. İnşallah başarılı olabilmişizdir. Bebek sahibi olmaya o kadar çok ihtiyacım var ki, annelik ümidiyle yaşıyorum. Senin gibi örnekleri görmek içime su serpiyor.

seni çok iyi anlıyorum çünkü düşüğün psiklik tedavisi yeni bi bebek başka bir tedavisi yok o dönemlerde bende çok zor zamanlar geçirdim. kendine dikkat et ve fazla kafaya takma bu düştü bidaha olma diyenlere hiç kulak asma öyle densizlelerle karşılatım ben. dualrım seninle :Saruboceq:

düşük yapalı 9 ay oldu hiç korunmadım ama ne gelen var ne giden artık bebiş gelsin

Allah'ım isteyen herkeze sağlıkla bebeklerine kavuşmayı nasip etsin ınşaallah.bende 1 hafta önce 4 aylık hamileyken düşük yaptım ve psikolojim çok bozuk arkadaşlar,bu acı çok büyük ve pinkayanın dediği gibi bunun tek tedavisi yeni bir bebek ama birdaha olurmu olmazmı diye çok korkuyorum.henüz kontrole gitmedim pazartesi günü gideceğim,bakalım doktor ne diyecek,biran önce yeniden denemek istiyorum,en azından içimde bir umut olur.

benim tam tamına 1 yıl3 ay oldu halla bişi yok:KK43:(((((((((((((((((( 6 yıldr beklemedeyim gelsin artık çokkkkkk özledimmm

geçmiş olsun canım. ablan erken düşük yapmış sanırım. neden kürtaja gerek duymuşlar alamadım ben 40 günlük düşük yaptım. hemen ertesi ay hamile kaldım oluruna bıraksın yeter canım

bende 5haftalık hamileydim düşük yaptım.kürtaja falan gerek kalmadı.2hafta oldu düşük yapalı.bende hemen hamıle kalmak istiyorum tabii hayırlısınıda.Allah hepimizin hakkında hayırlı olanı versin bakalım ne zaman hamile kalcam:44::44:

ben 7 haftalik bebegimi 8.haftada kurtaja gerek olmadan dusurdum 1.5 ay sonra doktorumunda tavsiyesiyle hemn hamile kaldim doktorum kurtaj olmadigim ve parca kalmadigi icn hemen kalabilecegimi bi zarairi olmayacagini soledi hic korunmadik
bu arda doktorum prof.sedat kadanali idi

X