tetanoz aşısı ??

ccigdem

ABDULLAH
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2009
219
10
38
kızlar 18+ 3 haftalık hamileyim 3 gün önce sağlıkocağında tetanoz aşısı oldun kolum çok arıyor baya şişti ve kızardı bu normalmi bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum teşekkürler

bende tetanoz aşısı oldum olduğum gün bişey yoktu.. ama sonra sadece et kesmiş gibi oldu kolum.. birkaç gün öyle devam etti. sonra geçti.. istersen ara bir doktorunu sor ama normaldir bence..

bende tetanoz aşısı oldum olduğum gün bişey yoktu.. ama sonra sadece et kesmiş gibi oldu kolum.. birkaç gün öyle devam etti. sonra geçti.. istersen ara bir doktorunu sor ama normaldir bence..

teşekkürler ducks bakalım geçmezse doktorumu ararım ..

benim de öyle oldu.normal canım olabilir.uyarmışlardı beni olur diye

için rahat etmezse doktorunu ararsın canım. ama bende de olmuştu.

bende de olmuştu 3 gün şiş kaldı kolum ve ağrı yaptı tetanozun normal yan etkisi endişelenme

kızlar ben 20+1im ama olmadım. ne zman olmam lazım, doktorum bir sey soylemedi :KK43:(( gec kalma gibi bir sey yoktur dimi????

kızlar ben 20+1im ama olmadım. ne zman olmam lazım, doktorum bir sey soylemedi :KK43:(( gec kalma gibi bir sey yoktur dimi????

canım doktorların bazıları bu konuda hiç bişi sölemiyolar senin sağlık ocağından yaptırman gerekiyo bunu 20. haftada 1. doz 24. haftada 2. doz yapılıyo sana bunu sağlık ocağından söylemedilermi? sağlık ocağına hamileyim diye kaydını yaptırırken söylüyolar ben hamile kalır kalmaz sağlık ocağına kaydoldum ve her ay sadece doktora değil orayada kontrole gittim ihmal etme bence çok önemli ...:CüvCüv:

benim kolumda şiş olmamıştı ama ağrı olmuştu 2gün falan kolumun üstüne yatamamıştım..ama normaldir tedirgin olma sağlık ocağından olabilir diye bilgi vermişlerdi bana..

Bende tetanoz aşısı oldum belirli aralıklarla 3 doz halinde. Hiçbir şikayetim olmadı. Bence bu şikayetini sana iğneyi yapan kişiye sormanda fayda var canım :eek:lmaz:

bendede agrı olmustu.sısme kızarma gıbı.saglık ocagındakı hemsıre bana bunlar olabılecegını soyledı.buz koydum cnm az da olsa hafıfledı.bu arada asının ne zaman olacagını soran arkadas 5 ay bııtıgınde gel demıstı bana saglık ocagı.mutlaka yaptır ıhmal etme.saglık ocagındanda dogru bılgılerı al..

canım bende geçen ay oldum bikaç sürdü sol kolumun üzerine yatamadım bi süre dokununca acayip canım yanıyodu.haftaya ikinci doz için tekrar gideceğim sağlık ocağına.glupglup sen neden 3 kez yaptırdın bana 2 doz dediler?

slm bende bugun ıkıncı tetonoz asımı oldum ılk oldugumdada 1 hafta kolum agrımıs kızarmıs ve şişmişti şimdi 2kez aynısını yasıyorum 3 aşım 6ay sonra allahtan

tetanoz aşısı olduktan sonra 2 gün banyo yapmayın kızlar bende 2kere oldum sadece aşı yapılan yerde ağrı oldu hemşire özellikle uyardı banyo yapma die

Ben de bugün 2. dozumu olacağım, benim ilkinde kolum hafif ağrımıştı sadece, pek bi sıkıntı vermemişti, umarım bu da öyle olur:)

ben aşı falan yaptırmadım nezaman olmak gerekiyor dr umda bana hiç bişe söylemedi aşıyla ilgili,bi zamanı var mıdır acaba 24 haftalık oldum..

ben aşı falan yaptırmadım nezaman olmak gerekiyor dr umda bana hiç bişe söylemedi aşıyla ilgili,bi zamanı var mıdır acaba 24 haftalık oldum..

bu aşı zorunlu bi aşı değil.steril olmayan koşullarda doğum yapılması durumunda riske atmamak için yapılan bi aşı.temiz bi hastanede steril ortamda doğuracaksan sorun yok.doktorun bunun için gerekli görmemiştir.

bu aşı zorunlu bi aşı değil.steril olmayan koşullarda doğum yapılması durumunda riske atmamak için yapılan bi aşı.temiz bi hastanede steril ortamda doğuracaksan sorun yok.doktorun bunun için gerekli görmemiştir.

iyice kafam karıştı dr um hiç bişe söylemedi ama çevremdeki herkes soruyor aşı oldun mu diye napıyım şimdi ben sağlık ocağına gitsem hemen yaparlar heralde ama şimdi de hastayım pek dışarı çıkmak istemiyorum..benneyaptımki

X