Okuyun... Belki yararı olur

busenursu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2009
3
0
arkadaşlar bende kilo almak istiyorum fakat alamamın sebebi,midemin ve yemek borumun olmamasıdır..şaırmayın midem yok midem olmayınca çok yiyemiyorum bu yüzden kilo veriyorum...ameliyata 35 kiloyla girmiştim...ilk ay kuş kadar yediğim halde ama hep kalorisi çok kızartma tatlı gibi şeyler bol yiyerek ve iştahım açılsın diye doktorun verdiği prakten şurup ve vşitamin şurubu kullanarak ayrıca polen ve herghün 1 kase yoğurt ve bir dilim pasta yiyerek 4 ay içersinde midem olmadığı halde 15 kilo alabildim fakat sonuçta sağlıksız besleniyordum..Ayrıv-ca hiçbir iş yapmıyor ve dışarı dahii çıkmıyordum bütün gün evde oturuyor ve yiyordum.zaten prakten şurp çok uyku yapıyordum..yan etkilerinide okuyunca bıraktım...evlenince k,ilom düşmeye başladı tabikide sorumşlulklar koştıurmaca ve iştahsızlık ki iştah olsa bile hızla kilo verdim 1 ayda 45 kiloya düştüm..moralim bozuldu...ne kadar ağır yemekler yesemde alamdım..olmuyor..midesiz olmuyor..beslenme uzmanına gittim.durumumu anlattım bana özel bir diyet yazdı..bakalım ne kadar etkili olacak..sonuçta sizden farklıyım benim midem yok diye yani azıcık yediğim için alamıyorum..ama umarım bu diyet aldırır yoksa çok üzülürüm.çünkü zayıf olmak hiçte güzel değil..bir deri bir kemik olan vücudum moralimi bozuyıor..çor çirkinim..elbiselrim olmuyor..23 yaşındayım..boyum 155.eskiden yani midem varken 55 kiloydumm..o kilomu çok özlüyorum...,

bana başka önerilerde bulunacaklar varsa seve seve dinlerim.diyetime başlayalı 3 gün oldu..tam otutturamasamda umarım zamanla yerine oturacak...diyetimi paylaşmak istiyoerum..belki sizede yarar...doktor bunu sağlıklı kilo almam için önerdi..ama unutmayın mikatrı ve saatleri midemin olmayışına göre ayarlandı..siz fazlalaştırbilirsiniz...

Diyet

8:30=

Bir taze sıkılmış elma suyu içine,1 adet bıldırcın yumurtası,2 tam ceviz içi (rondodan geçir).Yanında 2 dilim tam buğday ekmeği ve 2 kibrit kutusu peynir.

10:30=

Bir bardak çekirdekli kara üzüm suyu içine,2 ölçek protifer.Yanında 4 tane kuru hurma.

12:30=

Balık eti,(sınırsız ye) ızgara,fırın yada buğulama olucak şekilde hazırlanacak.Veya balık yerine 100 gr Hindi eti Veya,3 dilim peynir çeşitleri Veya,100 gr kırmızı et.
Yanında 1 bardak havuç suyu içine,2 tatlı kaşığı zeytinyağı,2 ölçek protifer.2 dilim de tahıllı ekmek.

14:30=

Bir bardak nar suyu içine,2 ölçek protifer ve içine dövülmüş 10 adet fındık yada badem.

16:30=

Bir porsiyon tatlı Veya 2 bardak portakal suyu içine 3 ölçek protifer ve 3 ölçek fantomalt.

18:30=

Etli sebze yemeği,2 dilim tahıllı ekmek,200 gr yoğurt veya cacık veya ayran içine 2 ölçek fantomalt.

21:30=
10 adet kuru hurma,150 gr yoğurt içine 1 yemek kaşığı bal veya pekmez.

23:00=
Bir bardak elma suyu içine, 2 ölçek protifer.

artı doktorum gece 11 12 gibi yatmamı önerdi..gece salgılanan bir madde varmı adıbnı unuttum o iyi geliyormuş..benden söylemesi..gerçi akşamki yoğurdu yiyince öyle bir uyku geliyorki hemde rahat uyuyorumm..fena değil yanii..

not:meyveler taze sıkılacak...

Son düzenleyen: Moderatör:
canım midem yok derken nasıl oluyor anlamadım.ben hemşireyim de miden hiç mi yok yoksa bir rahatsızlık sonucu brazı alındı mı?hiç olmaması mümkün değil yoksa ağızdan beslenemezsin galiba,lütfen kusura bakma,anlamadığım için soruyorum.

midem vardı tabiki yağ çözücü diye bir madde içmiştim..o yüzden midemi ve yemek borumu yaktı..ikisinide komple aldılar..midem hiç yok..yemek borusu yerinede kalın bağırsağım takılı anlayacağınız yediklerim direkt bağırsaklara gidiyor...mide komple alındı...

canım yağ çözücüyü nasıl içtin anlamadım ..yani seni üzmücekse soyleyebılırmısın çünkü ilk defa böyle bişey duyuyorum

kızlar lütfen ama sormayın böyle şeyleri nasıl içmişse içmiş bukdr meraklı olmayın kız bişey soruyor ona yardımcı olmaya çalışcagınıza sorulara bogmayın..
bak tatlım doktorun önerdıgı bir kılo alma yontemıde 30 kuru incirin açıp içine 1 çay kaşıgı anason koyup yiyorsun 30 gün boyunca her sabah aç karınla 1 tane ve hep aynı saatte uyguluyorsun bnu bunude dene bir istersen tatlım

Evet canım sen sağlıklıysan zayıfkende, bunu dert etme zamanla vucudun gerekenı toplar zaten zamanla

X