30 haftadan sonra bebek hareketleri

macey

fırtına öncesi sessizlik.
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
323
38
42
arkadaşlar size danışmak istediğim bir konu var.32 haftalık hamileyim..son günlerde bebeğimin hareketleri biraz azaldı sanki.yani şu son 2 haftadır eskisi kadar taklalar aşılmıyor nedense.sadece karnımda dalgalanmalar oluyor..anca böyle anlatabildim. :lepi:
Alanın daralmasından ötürü bebek hareketleri azalıyor deniliyor ya hani,acaba bu haftalarda mı başlıyor bu sıkıntı.sizler ne zaman bebişlerinizin hareketlerinde azalma hissettiniz?

evet canım benim de çok az azaldı .ama sertleşti hareketleri.normal yani bebeğimiz büyüdüğü için.

canım yemek yedikten sonra özellikle hareket ediyomu
sonra nst ye girdinni sonuçlara ne dediler
normal bildiğim kadarıyla büyüdükleri yerleri daraldıkları için hareketleri azalır olmazsa falan o önemli
benimde çok hareketli değil :KK43:

canım yemek yedikten sonra özellikle hareket ediyomu
sonra nst ye girdinni sonuçlara ne dediler
normal bildiğim kadarıyla büyüdükleri yerleri daraldıkları için hareketleri azalır olmazsa falan o önemli
benimde çok hareketli değil :KK43:

yemek yedikten sonra yada acıkınca ben hareket ediyor tabi...
nst ye henüz girmedim hayatım.9 kasımda en son kontrolüm vardı detaylıya girdim herşey yolunda hatta kalbinde ve bağırsağında mevcut olan ekojenik odaklar kaybolmuştu.ÇOK ŞÜKÜR MEVLAYA...
sağol bitanem yaaa...
haa benim eşimin de adı kaan alkisalkisalkis güzel bir isim bulmuşsun...

canım bende 36. haftadayım aynen senin dediğin gibi 30. haftadan sonra tekmeleri çok azaldı daha önce tekme attığında karnım sarsılırdı şimdi günde 1 defa belki oda yavaşça artık daha çok dalgalanma yaslanma ve yukarıya doğru vurma şeklinde oluyo ve üzerine kaçıncı kez doktora gittim bi sorun çıkmadı yeri daraldığı için böyle oluyo bence kafana takma ben takmıyorum artık takarsam anlıyo sanki bu sefer hiç hareket etmiyo korkuyorum hayırlı doğumlar......

ya kizlar ben 27 haftama gircem ama daha bugüne kadar bebegim cok belirgin derecede hic tekme atmadi. yani icimde hafif hissediyorum ama disardan karnimi cok etkileyecek kadar olmadi. ayrica cok az hareket ediyor. esim daha hic hissedemedi :KK43:

ya kizlar ben 27 haftama gircem ama daha bugüne kadar bebegim cok belirgin derecede hic tekme atmadi. yani icimde hafif hissediyorum ama disardan karnimi cok etkileyecek kadar olmadi. ayrica cok az hareket ediyor. esim daha hic hissedemedi :KK43:

dr. a sordun mu peki hayatım.neden böyle diye?

ben de 30 haftalık gebeyim..Özellikle son 2 gündür hareketleri dalgalanma şeklinde..hızlı ve sert darbeler alıyorum..:sm_cool:...Bundan sonra da hareketlerinde azalma olması da normal sayılıyor..bebişlerimiz büyüdüğü için alanları daralıyor...

benimkide sert ve net hareketlerde bulunmuyor artık
daha cok dalgalanma şeklinde
bide sırtını vs.. dayayıp ilerliyor bu cok tuhaf oluyor:)
ama korkma herkeste böyle büyüdüler artıkkaydirigubbakcemile3

aynen hanimlar benim bebisimde hareketleri azaldi hatta zorla kibirdiyormus gibi geliyor bana yerinin daraldigindan bu hareketleri diye tahmin etmistim, neten okuyuncada dogruymus..
onun oyle az kibirdagini hissetmek beni heyancanladirmaya bile yetiyor..
Ahh ins Allah'in izni ile hayirlisi ile alsak kucaklarimiza..

canım bence bi doktoruna sor derim benim eşim 24. haftadayken gördü tekmesini bıraksan dışarı çıkacak gibiydi çok sert tekme atıyodu. ben ilk defa 19. haftada hissettim yine çok hızlıydı belki eşim o an yanımda olsaydı oda hissederdi ona 24. haftada nasip oldu ancak şuan azaldı çok büyüdüğü için 3 kiloya yaklaştık çünkü ama çokta kafana takma bazı bebekler yapı itibariyle hareketli olmayabiliyolar galiba çünkü 2 tane arkadaşım ben hamileliğim boyunca hiç hissetmedim demişti.

Benim ablamda sizinle aynı gebelik haftasında şu an...
Artık bebeğin hareketlerinde azalma olur ama nitelikli ve çok belirgin hareket ederler demişti doktoru....
Sağlıklı doğumlar diliyorum...opuyorumnanaktan

X