Atlas hastanesi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir

Tuba373

EL VEKİL,SANA EMANETİZ...
Kayıtlı Üye
18 Eylül 2009
4.614
4
41
Atlas hastanesinin kadın doğumuna giden var mı arkadaşlar?
nasıl ilgililer mi? doğumu nasıl

arkadaşlar gerçkten bu kadar mı kötü:KK43: ben sadece b-hcg yaptırmıştım orda... dr a falan gitmedim bilmiyorum ama doğumu ücretsiz falan dediler ssk ya

bir arkadaşım birkaç gün önce orada doğum yaptı ve çok memnun kaldığını söyledi,doktorunu tanımıyorum ama ziyaretine gittiğimde gerek kendisiyle ilgilenen hemşirenin gerek bebek hemşiresinin oldukça ilgili olduğuna ben de şahit oldum.özellikle bebek hemşiresinin bebeğini emzirebilmesi için elinden geleni yaptığını ve sık sık bunun için odaya geldiğini söyleyebilirim..bu örneğe kadar ben de hep olumsuz şeyler duymuştum hastane hakkında..

teşekkürler cevaplar için arkadaşlar...
aslında bazen şahıslarla da ilgili bişey sanırım...
çünkü biçok kişi memnunken herhangi bir hastaneden ve doktorlarından, bazı kişilerde şiddetle kınıyor:)
bazıları çok haklı bence ancak bazen doktorların ters tarafına denk gelinebiliyor yada hastanın yanlış davranışlarından da kaynaklanabiliyor öyle değil mi arkadaşlar

arkadaşlar bede doğumumu orda yaptım çok mennun kaldım bebeğimde yoğunbakımda kaldı o zamn içersinde hem bebeklen hemde benim piskolejimlen çok iyi ilgilendiler tavisye ederim

Muayeneye gittiğimde doktorum kanamamı getirip arkasından da yarın gel yatış yap yarın doğuracaksın dedi. Hiç doğuracakmış gibi hissetmiyordum sancım falan da yoktu ama ilk doğumum malum anlam veremesem de tamam dedim. Ertesi gün hastaneye gittiğimde ebe de bi kurcalayıp kanattıktan sonra bebek yukarda ama inşallah normal doğurursun dedi çıktı. Doktorum geldiğinde hemen sunni sancı verilmesini istedi (şimdiki aklım olsaydı o an serumu çıkarttırır sancım başlamadan hastaneye gitmezdim) Sunni sancı istemediğimi söyledim daha çabuk doğurursun dedi ve çıktı. Önceden doktoruma epidural istediğimi söylemiştim doğumu uzatır dedi acelem yok dedim döndü arkasını gitti epidural yapılmadı (Hadi sunni sancıya başladılar gitmedin şimdi çık gitsene yok illa du bakalım nolcak modunda devam etcem) Arkasından doğum odasına alıp suyumu deşeceğini söyledi deşmeyin dedim doğum normal sürecinde ilerlesin diye çocuk daha rahat aşşağı iner falan diyip ben yapmayın derken deşti suyumu (Hah işte geri dönülmez yola girdim) Sonrası kabus gibiydi son hatırladığım ebe dirseğiyle karnımı ittiriyor doktor aşşadan çocuğun kafasını yakalamaya çalışıyordu. Kendimden geçmek üzereyken doktor 10 dakika daha deneyelim sezeryana alalım dedi ve 6 saatin sonunda sezeryana alındım. Sonra annem ebeyle konuştuğunda olay ortaya çıktı herkese aynı şeyi yapıyorlarmış doğum başlamadan çağırıp sunni sancıyla doğum başlatıyorlar ve doğum mesai saatleri içinde olsun ki kendi doğumlarını başka doktora kaptırmasınlar diye uğraşıyorlarmış. Şanslıysanız normal doğum gerçekleşiyor değilseniz sezeryana alıyorlarmış. Doğumumdan önce Atlas Hastanesi ile ilgili bir şeyler duymuş ama doğuracak olan benim istemediğim bir şey yaparlarsa müdahale ederim demiştim (yoksa hak ettim mi başıma gelenleri ne) . O anda müdahale edemiyorsunuz bunu öğrendim... Bir kişinin bile okuyup benim durumuma düşmesini engelleyebilirsem ne mutlu. Bu hastane ya da bir başkası Sat'a göre doğuracağınız tarih geçmemişse ya da tıbbi bir zorunluluk yoksa siz siz olun normal doğum için gün saat verilmesini kabul etmeyin siz siz olun doğumunuz başlamadan sancılarınız sıklaşmadan hastaneye gitmeyin... (bu arada o gün benimle birlikte 5 doğum oldu 5'i de sezeryan)

X