Bebek Beslenmesi Bebelac Kullanan Anneler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mersel

ikinci kez anne oluyorum
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2008
445
69
İşe başlayacağım için mama takviyesine geçeceğim. Kızım gazlı olduğu için Milupa Conformil alalım dedik. Fakat hiç bir markette bulamadım. Sonra bebelac gözüme ilişti. Doktorumuzda ya bebelac yada aptamil kullanabilirsiniz dedi. Bugün bebelac aldım.
Fakat tereddütlerim de yok değil. Mesela, aralarında çok fiyat farkı var. Aptamil 300gr
19TL , bebelac 500 gr 9TL.Ucuz olması onun kötü olduğu anlamına gelmez ama aptamilde olupta onda olmayan bişey mi var.? Paketi açmadan sizden fikir almak istedim. Memnunmusunuz? Gaz yapıyor mu? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirm.

cnm gazlı bir bebekse conformili öneririm uzun süre ben de onu kullandım.carrefourlarda bulabilirsin aslında.ben de bu fiyat farkı yüzünden doktorumuza bebelec kullansak ne olur dedim.çünkü para yetişmiyor.olur dedi doktor.aldım.eve gelince ikisini karşılaştırdım harfi harfine aynı içerikleri.aptamilin üstünde fos/gos karışımı yazıyo.bu mu farrklı acaba dedim bebelecda o da var.sanırım şu immunofortis hikayesi yüzünden pahalı olsa gerek.
biz şimdi reflümüz olduğu için aptamil ar kullanıyoruz.bebelec ar de var.bulsaydın bebelec alacaktım bulamadığım için aptamil aldım.yakın arkadaşım da bebelec kullanıyor.zaten mamalrın çoğunu içeriği aynıymış.

evet canım içerikleri harfi harfine aynı doktorların pek çoğuda bebelec öneriyor ayrıca benim çalıştığım hastanede de bebelac kullanılıyor onun için kafan rahat olsun bebek reddetmez içerse sorun yok kabızlık ishal de bebeğe göre değişir benimkinide aptamil kabız yaptı zaten hiç yediremedimde sürekli bebelac kullanıyorum. onun için öncelikle dene öyle karar ver

ben aptamille başlamıştım. gaz problemi yaşadığımız 2. ayda conformil aldık.ama hiç beğenmedi tadını.zaten kokusu bile çok acı.ağzına alınca resmen yüzünü buruşturuyordu.neyse zar zor bir kutuyu bitirdik. sonra aptamil çok pahalı diye bende bebelac almıştım. o ay kontrole gittiğimde dr.a sordum, bir fark varmı diye. Dr. önündeki samsung marka bilgisayarı gösterdi, "bakın , buda bir bilgisayar. ama asla bir apple bilgisayar gibi olamaz" dedi.mamalarda aynen öyle dedi.aptamil tam bir bebek mamasıdır. bebelec ise sıralamada ancak 4. olabilir dedi. Peki diğer 3 hangi mamalardır dedim. 1)Aptamil , 2)SmA gold, 3)Humana 4) bebelac ve hero baby dedi. zaten topu topu kaç ay daha yiyecek mama, 4. aydan sonra ek besinlerede başlayacağız, eğer maddi olarak aşırı zorlanmıyorsanız ben aptamili bırakmayın derim" dedi. Tabi dr. böyle söylerde, ben bebelaca devam edermiyim. hemen yeniden aptamil aldım.evet diğerlerine göre çok pahakı ama yapacak bişey yok. bu arada bizim burada bir toptancı buldum. 900gr lık aptamili 29.50 tl ye alıyorum. marketlerde 40 tl falan. bu ay zaten ek besine başlayacağız. mama bu kadar çabuk bitmez artık.

ben sadece ilk 1 ay aptamil kullandım sonra bebeğim onu içmedi dr. bebelac önerdi ona devem ediyoruz çok ta memnunuz. fiyat konusunda aynı şeyleri dr. sordum ve bana aptamil ve bebelacın aynı yerde üretildiğini aynı mama olduklarını söyledi bende araştırdım ve evet haklı. aradaki fiyat farkı reklam ve kutulamadan kaynaklanıyormuş..

bende ilk aptamille başlamıştım sonra conformile başladık.ama biraz pahalı gelince bebeleca geçtik.4 aydırda bebelac kullanıyoruz çokta memnunum.

bende bebelac kullanıyorum memnunum doktora sorduk tek farkı markası dedi
değerlerine baktım pek birşey fark etmiyor

bende ilk mama veremeye başladıımda aptamille başladım çok pahalı diye bebelac kullanmaya başladım çokda memnunum ayrıca ikisinide aynı firma üretiyor eşimin yiğeni çalışıyor o söyledi ve bebelac kullanmamı tavsiye etti........

bende bebelac lkullanıyorum...ilk 1 ay aptamil kullandım sonra bebelaca geçtim..doktorda zaten aynısını söyledi hepsinini içeirgi aynı dedi..aynı olmak zorundaymış zaten...bu arda bazı doktorlar ısrarla bazı markaları öneriyor buda onların anlaşmalı oldugu içinmiş...mama firmaları doktorlarla anlaşmalı oluyorlarmış o yüzden illa onu kullanın diyolarmış.

nıye mama verıyorsunuzkı ılk 6 ay anne sutu yeterlı dıyor dr lar
sorada yemeklerınızın suyunna ekmek dograyıp yedırın eskıden mamamı vardı bızde aclıktan ölmemısız bebekkken
katkılı mamalarla hem bebelrınızı zhırlemeyın hemde baskalarını zengın etmeyın bence
ben katkısız olduklarına kesınlıkle ınanmıyorum
vıtamın vs herseyın fazlası zarar

cnm öyle ama sütümüz az olunca vermek durumunda kalıyoruz...emin ol bizde isteyerek vermiyoruz ama mecburuz...

bende vermek istemiyorum çok denedim vermemeyi ama sütüm yetmiyor sanırım çünkü mama vermesem doymuyor ve hiç uyumuyor ve çok ağlıyor sadece gece uyumadan önce veriyorum günde bir kere yada en fazla iki kez

cnm bebelacla mılupa zaten aynı fırmanın ben bır fark olcagını dusunmuyorum kullanan arkadaslarım oyle dıyordu memnunlardı ben herobaby kullanıyorum

nıye mama verıyorsunuzkı ılk 6 ay anne sutu yeterlı dıyor dr lar
sorada yemeklerınızın suyunna ekmek dograyıp yedırın eskıden mamamı vardı bızde aclıktan ölmemısız bebekkken
katkılı mamalarla hem bebelrınızı zhırlemeyın hemde baskalarını zengın etmeyın bence
ben katkısız olduklarına kesınlıkle ınanmıyorum
vıtamın vs herseyın fazlası zarar

Bizde keyfimizden mama vermiyoruz. Süt az olunca ne yapacaksın. Mecburen mama vereceğiz. Zaten 4.aydan sonra yavaş yavaş ek gıdalara başlanır. Ben ilk 3 ay dolu dolu anne sütü verdim. Ama şimdi azaldı, doymuyor.

bende ilk preaptamille başladım bebeğime mama vermeye...sonra aptamil 1 e geçtik..ama şimdi bebelac kullanıyorum..bebeğimde daha çok seviyor tadını..dr içerikleri aynı dedi...zaten milupa ve bebelac aynı firmanın mamaları...tek fark isim ve kutulama...

dr lar sutunuz yeter dıyor tecrubem yok ama oyle dıyorlar
açkalmaz bebekler sutunuz yeter ve ılk 6 ayda mamaya baslamayın sonradan ek gıdaya baslayın dıyorlar oda meyve purelerı vs dıyorlar
bırde dogal beslenmenın onemı 40 yasından sonra cıkıyor bunlar bılıyorsunuz
keyfınızden vermedıgınızı bılıyorum ama dogal beslenmeye daha cok yonlendırmeye calısıyorum bende cunku konu bebekler olunca daha onemlı

dr lar sutunuz yeter dıyor tecrubem yok ama oyle dıyorlar
açkalmaz bebekler sutunuz yeter ve ılk 6 ayda mamaya baslamayın sonradan ek gıdaya baslayın dıyorlar oda meyve purelerı vs dıyorlar
bırde dogal beslenmenın onemı 40 yasından sonra cıkıyor bunlar bılıyorsunuz
keyfınızden vermedıgınızı bılıyorum ama dogal beslenmeye daha cok yonlendırmeye calısıyorum bende cunku konu bebekler olunca daha onemlı

Ben de sadece 15 gün anne sütü verebildim oğluma, o da yeterli gelmedi ancak mama takviyesiyle...4200 doğdu benim oğlum, hastaneden çıktığımızda 3850 idi yani nerdeyse yarım kilo kaybetmişti doğum kilosundan. Bebek dostu bir hastanede doğum yaptım, ne kadar hemşire yardımı, ne kadar makine ile çekmeye çalışma, denemediğimiz yöntem kalmadı ama sütüm gelmedi, gelemedi. Hastaneden çıkarken bebek doktorumuz oğlumun daha fazla kilo kaybına tahammülü olamayacağını, mama vermem gerektiğini söyledi. İnanın bir an bile tereddüt etmedim o mamayı verirken. Çünkü anne sütüyle beslenmenin önemi ne kadar büyük olursa olsun, bir bebeğin aç kalıp şekerinin düşmesi ve buna bağlı olarak bir takım hastalıklar yaşayıp hayati tehlike geçirmesi bundan kat kat önemli.

Sütün çok olması ya da az olması her anneye göre değişiyor, mesela genetik bile olduğundan bahsediyor doktorlar, ki benim annem de beni 20 gün emzirebilmiş, bu bağlamda genetik olma ihtimali gerçekten var gibi. Üstelik yaşanan ağır streslerin, lohusalık sendromlarının da sütün azalması veya tamamen bitmesine etkili olduğu artık bilimsel bir gerçek olarak kabul ediliyor. Demem o ki, kimse isteyerek, kolaylık olsun diye mamaya başvurmuyor, zaten mamayı kalkıp gecenin bir yarısı hazırlamak, ısıtmak, inanın anne sütü vermekten çok daha zahmetli. Anne sütü gelsin diye uğraşalım, ama bebeklerimizin sağlığını tehlikeye atmadan, doktor yardımıyla ve yönlendirmesiyle verilen mamaya da karşı olmayalım..

Bebelaca gelince, önce aptamil ve sma kullandık biz ama biri alerji diğeri kabız yapınca bebelac kullanmaya başladık. Uzun süredir de onu kullanıyoruz ama şu gdo hadisesinden beri hipp mama kullanmaya özen gösteriyorum, organik olması içimi daha çok rahatlatıyor...

Merhaba benim kızımda 5 ayından sonra sütüm yetmediği için günde bir ögün mama almaya basladı.Doktorumuz bebelac tavsiye etti.Bende aradaki bariz fiyat farkından dolayı tereddüt ettiğimi soyledim.Doktorumuz bana bebelac firmasının büyük bir firma oldugunu ve güvenle verebilecegimi soylemişti.

X