Kekler - Pastalar 5 Dakikada Şeker Hamuru Tarifi ve Örnekleri (Resimli)

you_know valla çok sağol tarif için ben bunun aynısını yapıyorum ama nişastayla unu karıştıryordum bu kadar yumuşak olmuyodu bunu gördüğüm iyi oldu. ellerine sağlık.

bir önceki sayfaya koydum resmi,biraz fulu çıkmış ama yinede belli yorumlarınızı bekliyorum.:KK3:

Merhabalar .yaptığınız çalışmalar gerçekten çok güzel olmuş kızlar tebrik ederim.

bende oğlumun doğum günü için farklı şekillerde kurabiyeler yapmayı düşünüyorum.1 gün önceden hazırlarım eğer becerirsem.Ama yaptıktan sonra şekilleri ne kadar sürede bozulur veya bozulurmu bunu merak ettim .yaptıkytan sonra dolaptamı muhafaza etmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim .

Merhabalar .yaptığınız çalışmalar gerçekten çok güzel olmuş kızlar tebrik ederim.

bende oğlumun doğum günü için farklı şekillerde kurabiyeler yapmayı düşünüyorum.1 gün önceden hazırlarım eğer becerirsem.Ama yaptıktan sonra şekilleri ne kadar sürede bozulur veya bozulurmu bunu merak ettim .yaptıkytan sonra dolaptamı muhafaza etmem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim .

canım bu soruların cevabı aslında gecmişte vardı seker hamuru cabuk bozulan bir malzeme sen normal kurabiyeni yapıp uzerini kaplarsın bununla ve geceden yaparsan ertesi gune iyi olur ama süreyi uzun tutma hamuruda olabildigince ince aç dolaptada muhafaza edebilirsin 1 gece

Kızlar görüntü çok güzel ama tadı nasıl oluyo pastanın tadını yada kurabiyelerin tadını bozuyomu üstüne kaplandığı zaman ???

you know sen benim için ilham kaynağı oldun,teşekkürler.şeker hamurlu pasta yapmak artık benim için tam anlamıyla hobi oldu.
bugün lokumla yaptım,daha öncekini marsmallaow ile yapmıştım,gerçektende lokumla daha kolay.
şimdi merak ettiğim bazı şeyler var,sade lokum sarımsı bir renk oluyor beyaz yapmak için gıda boyası mı koymak lazım?bu arada 500 gram civarında lokum gitti bir pastaya.
bunun 2 katlısı yapılıyor mu?daha önce hiç denedin mi?
her şey için teşekkürler.

canım pastan çok güzel olmuş. ama bişey sormak istiyorum. üzerindeki gülleri harika yapmışsın. senin kadar güle böyle güzel şekil vereni görmedim opuyorumnanaktan acaba nasıl bu kadar güzel form verdin güllere canım boshayallersmile

bir önceki sayfaya koydum resmi,biraz fulu çıkmış ama yinede belli yorumlarınızı bekliyorum.:KK3:

ya canım sende harika yapmışsın hele ortadaki gülün muhteşem olmuş kocaman hemdeboshayallersmile nasıl yaptın gülü canım benim ya ???

Kızlar görüntü çok güzel ama tadı nasıl oluyo pastanın tadını yada kurabiyelerin tadını bozuyomu üstüne kaplandığı zaman ???
yok canım bozulmuyor ama ince kaplamaya calıs
you know sen benim için ilham kaynağı oldun,teşekkürler.şeker hamurlu pasta yapmak artık benim için tam anlamıyla hobi oldu.
bugün lokumla yaptım,daha öncekini marsmallaow ile yapmıştım,gerçektende lokumla daha kolay.
şimdi merak ettiğim bazı şeyler var,sade lokum sarımsı bir renk oluyor beyaz yapmak için gıda boyası mı koymak lazım?bu arada 500 gram civarında lokum gitti bir pastaya.
bunun 2 katlısı yapılıyor mu?daha önce hiç denedin mi?
her şey için teşekkürler.
opuyorumnanaktanben gül lokumuyla yapıyorum pembe oluyor sade lokumla yapınca gıda boyası kullanıyorum evet 2 katlısıda yapılır neden yapılmasın ben daha önce 2 katlı kalp seklinde yapmıstım ama foto makinem olmadıgı için cekememiştim bundan sonra yaptıklarımı hep fotograflıcam
canım pastan çok güzel olmuş. ama bişey sormak istiyorum. üzerindeki gülleri harika yapmışsın. senin kadar güle böyle güzel şekil vereni görmedim opuyorumnanaktan acaba nasıl bu kadar güzel form verdin güllere canım boshayallersmile

ya canım sende harika yapmışsın hele ortadaki gülün muhteşem olmuş kocaman hemdeboshayallersmile nasıl yaptın gülü canım benim ya ???

3 tane yuvarlak yapıp ustuste koy ama yarısının uzerine sonra elinle yuvarla ve 2 ye böl al sana gül

Teşekkür ederim. Bir hobi programında kurdeleden gül yapımı görmüştüm. Gülleri oradan esinlenerek yaptım. sempatiksalakcinni
Aşağıda yapımı var. Umarım faydalı olur. Anlamadığın bir şey olursa sorarsın gene. Ben buralardayım.kaydirigubbakcemile3

$gül yapımı.jpg

Resim alıntıdır.

Son düzenleme:
X