Kekler - Pastalar 5 Dakikada Şeker Hamuru Tarifi ve Örnekleri (Resimli)

hmmm enteresann.
çok teşekkürler paylaşım için.
valla değişik şeker hamuru tarifleri vardı bende ama üşeniyodum bu kolay geldi yaparım bunu sağolasın.

ben de gördüm Derya baykalın programında bildiğiniz hamur gibi yoğurdu ama sonunu izlemedim pasta kaplanırken nasıl yapılıyo
bi de lezzeti çok önemli aşırı tatlı falan oluyo mu

teşekkür ederim arkadslar ilgi gösterdiginiz için deneyen foto koyan arkadas pembe olmus yaptıgın gülede uymus bende dun yapmıstım onun fotosunu koyayım
fotoraf0624.jpg

canim ben bu tarifi simdi gördüm merak edip hemen denedimyerimseniben
meraktan alelacele yaptim ama gercekten süper bir seykaydirigubbakcemile5
ilerde birgün pasta yapip süsleyerekte kullanirim ve paylasirim simdilik öylesine birkac sekil verdim deneme amacli.
ama benim evde sade lokum yoktu bende gül lokumu ile yaptim eee tabiki ispartali olunca olsa olsa gül lokumu olur evde:eek:
hemde gida boyasina gerek olmadi neyse bundan sonra artik sadesinide bulundururum evde.
cokm tesekkür ederim canim inan bundan sonra cok isime yarayacakvereliniortakopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Canım emeğine sağlık gerçekten çok güzel görünüyor... bu gül şekillerini nasıl yaptın hiç becerememde benkaydirigubbakcemile3

teşekkür ederim arkadslar ilgi gösterdiginiz için deneyen foto koyan arkadas pembe olmus yaptıgın gülede uymus bende dun yapmıstım onun fotosunu koyayım
fotoraf0624.jpg
Çok güzel olmuş canım eline sağlık. gıda boyası kullandın sanırım?

you_know ellerine sağlık canım süpper olmuş. takriben ne kadar lokum kullandın ?
güllerdiyarı emeğine sağlık valla tebrik ederim ...

evet canım gıda boyası kullandım bu daha yaptıgım en basit süsleme bundan sonra hepsinin fotosunu cekerim :eek: ben yarım kilo lokum kullandım az cok

evet canım gıda boyası kullandım bu daha yaptıgım en basit süsleme bundan sonra hepsinin fotosunu cekerim :eek: ben yarım kilo lokum kullandım az cok
Çok şeker olmuş emeğine sağlıkopuyorumnanaktan bu gıda boyalarını nereden bulabiliriz??

baharatcılarda var canım ama azıcık alıosun 5 tl fln zaten cay kasıgı ucuyla kullanıosun ben turuncu ve kırmızıyı toz olarak aldım ama burda eminönünde sıvı var 7.5 tl şişesi 1 damla yetio yani daha karlı ve saglıklı bulursan sıvı al derim

canim ben bu tarifi simdi gördüm merak edip hemen denedimyerimseniben
meraktan alelacele yaptim ama gercekten süper bir seykaydirigubbakcemile5
ilerde birgün pasta yapip süsleyerekte kullanirim ve paylasirim simdilik öylesine birkac sekil verdim deneme amacli.
ama benim evde sade lokum yoktu bende gül lokumu ile yaptim eee tabiki ispartali olunca olsa olsa gül lokumu olur evde:eek:
hemde gida boyasina gerek olmadi neyse bundan sonra artik sadesinide bulundururum evde.
cokm tesekkür ederim canim inan bundan sonra cok isime yarayacakvereliniortakopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

yengosum pirlantem ellerine emegine saglik
harikasin yine
sende yaptinsa cesaretlenip bende yapicam en kisa zamanda insallah
burda renkli lokumlarda var gida boyasi kullanicagima direk onlarla yaparim
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

Canım emeğine sağlık gerçekten çok güzel görünüyor... bu gül şekillerini nasıl yaptın hiç becerememde benkaydirigubbakcemile3

cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktan
inan cok kolaymis tabiki benim ilk yapisim öylesine denedim ama yaptikca ögreniriz herhaldeyerimseniben
hamurdan elime kücük bir parca aldim önce yuvarlayip sonrada kalem gibi uzatarak elimle bastirarak büyülttüm sonrada bir tarafindan basladim kivirarak gül formunu vermeye calistim ertesi günü pasta yaptim deneye deneye daha kücük ve biraz daha düzgün oldular canimyerimseniben

yengosum pirlantem ellerine emegine saglik
harikasin yine
sende yaptinsa cesaretlenip bende yapicam en kisa zamanda insallah
burda renkli lokumlarda var gida boyasi kullanicagima direk onlarla yaparim
opuyorumnanaktanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

cok tesekkür ederim bidenemopuyorumnanaktan
eminim denesen daha güzellerini yaparsin cok kolaymisyerimseniben
evet dedigin gibi renkli lokumla yapinca gida boyasinada gerek olmazyerimseniben

fotoraf0624.jpg

bende bu tarifi bizlerle paylastigin icin tesekkür ederim canimopuyorumnanaktan
evet ben gül lokumu kullandigim icin pembe olduyerimseniben
seninkiler cok güzel canim emegine saglikopuyorumnanaktan

canım kullandıgın lokumun resmi varsa paylaşabilirmisin?
teşekkür ederim :)

X