Kekler - Pastalar 5 Dakikada Şeker Hamuru Tarifi ve Örnekleri (Resimli)

you_know

Ne bu neşe ?
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2009
18.455
103
çocuklarınıza doğum günlerinde eşinize özel günlerinizde yapacağınız pastayı süslemeniz için sağlıklı lezzetli bir besin

kızlar biliyorsunuz pastaneden aldığımız pastalar daha çekici görünüyor üzerindeki süsler şekiller yağdan yapılıyor ve sağlıksız oluyor

5 sade lokum
2 corba kasıgı pudra sekeri
2 corba kasıgı nişasta

sade lokumu elimizde yoğuruyoruz hamur haline gelince pudra sekeri ekliyoruz tekrar yoğurup hamur haline getiriyoruz pembe renk oluyor istersek cok az gıda boyası ekleyip renkli pasta süsleri yapabiliriz isterseniz bu hamurla pastanızın üzerinide kaplayabilirsiniz sizin hayal gücünüze kalmış

Son düzenleme:
anlamadim ben ama ya
lokum yogruluyomu
miktari nekadar kullanicaz
merdaneyle aciliyomu sonra

canım 5 tane lokuma 2 corba kasıgı pudra sekeri 2 corba kasıgı nişasta kullanıosun hepsini karıstırıp yoğuruosun merdaneylede acılıyor yumusak oluyor gıda boyasıylada renklendirebilirsin biliyorsundur ama söyleyeyim pasta piştikten sonra üzerini kaplıosun bu hamurla ne kadar pişirecez die soranlar ouyorda pişmiyor hamur
kızlar bu fotolarda alıntı ama yaptıklarımın fotolarını koydum fikir olur
36292ebd48ad04f3dd7302f89233d157

images

retro-pasta-003.jpg

images

images

006.JPG

images

images

%C3%A7ilek.JPG

Son düzenleme:
resimde ekleyeyim ben bunun aynısını yapabiliyorum mesela foto alıntı bu hamurla üzerindeki çiçekleri fln yapıoruz

2307178414ae96562024.jpg

canim cok tsk ederim
detayli anlatimin icin
cok ilgimi cekti inanki
insallah denicem bende
paylasirim yapabilirsem eger
solasin

Tarif için teşekkürler hep merak ederdim hamur mu yapıyorlar diye meğer lokumlaymış teşekkürler canım.

evet canım lokum bende staj yaparken öğrenmiştim hamur yapılışı kolay şekillendirmek hayal gucune kalmıs

Bende ilk defa duydum lokumdan yapılanı,en kolayıda bu,eline sağlık vede teşekkürler arkadaşım..

canım zaten lokumdan yapılıyor ama kimse bilmiyordu demekki bende stajda öğrenmiştim hatta bana göstermediler bile zorla söyletmiştim sır gibi gizliyorlar bazı şeyleri bişi deil cnm

foto koydum ama alıntıydı ama aynısını yapmıstım bugunlerde rahatsızım biraz kendime gelince yeni bişiler yapıp foto eklerim ama kesinlikle tavsiye ederim

marshmallow şekerle yapılanını duymuştumda lokumu ilk defa duydum çok pratik ayrıca gıda boyası yerine toz meyve suyu ile renklendirsek olmazmı? maksat pratik olsun paylaşım için teşekkürleralkisalkisalkis

ben denemedim onunla canım oda gıda boyası gibi dagılıyorsa hamurda olur sanırım neden olmasın ben cok az suya gıda boyasını koyup öyle dagıtıyorum hamura

canım zaten lokumdan yapılıyor ama kimse bilmiyordu demekki bende stajda öğrenmiştim hatta bana göstermediler bile zorla söyletmiştim sır gibi gizliyorlar bazı şeyleri bişi deil cnm

vallahi ben tvde gördüm hatta derya baykalın programında...sır gibi gizlendiği söylenemez...şeker hamurunun çeşitli yapılışları var..

vallahi ben tvde gördüm hatta derya baykalın programında...sır gibi gizlendiği söylenemez...şeker hamurunun çeşitli yapılışları var..

otelde gizliolardı dedim eğer okudugunu anladıysan canım diğer yapılışlarınıda sen yaz öğrenelim bizde

canim ben bu tarifi simdi gördüm merak edip hemen denedimyerimseniben
meraktan alelacele yaptim ama gercekten süper bir seykaydirigubbakcemile5
ilerde birgün pasta yapip süsleyerekte kullanirim ve paylasirim simdilik öylesine birkac sekil verdim deneme amacli.
ama benim evde sade lokum yoktu bende gül lokumu ile yaptim eee tabiki ispartali olunca olsa olsa gül lokumu olur evde:eek:
hemde gida boyasina gerek olmadi neyse bundan sonra artik sadesinide bulundururum evde.
cokm tesekkür ederim canim inan bundan sonra cok isime yarayacakvereliniortakopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

X