bizler için minik,bebeklerimiz için dev adımlarını burdan paylaşalım,kutlayalım

dandini28

bebek kuşum,buruşuğum
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2009
1.024
11
2008 Aralık ayının değerli anneleri, çoğumuzun bebişi bir yaşına basmak üzere ya da bastı.Heyecanla beklediğimiz minik adımlarını buradan paylaşalım.Biliyoruz ki her bebeğin gelişimi farklı,geç olması erken olması önemli değil.paylaşmak için buradayız,haydi anneler...

bütün bebişlerimize maşaallah:nazar:

yürüyen bebişler,

liliput- Melis :nazar: :nazar: :nazar:

taytay duranlar:

esc_ Kaan :nazar:

kelebeğim: Eylül Duru:nazar:

tek başına adım atanlar:

zeynepvural: Elif Naz:nazar:

ceyrem- Eymen Efe:nazar:

eymen_1: Cafer Eymen:nazar:

sıralayanlar:

maydanoz: Melek Hacer:nazar:

ilkim_1983: İlkim:nazar:

Son düzenleme:
biz biraz daha ileri gittik neredeyse yürüyorusss:nazar:
şöyle elimizi tutarak çok net basabiliyor melis
elimizi bırakıncada 8 9 adımlık yol katediyor ama heyecan yaptığı için adımlarını hızlaştırınca tabiki denge kaybı oluyor
:))

benim kızda önceleri ayakta durmayı çok seviyodu ama şimdi eskisi kadar toy toy bile durmuyor bizde daha bişey yok sadece koltuk kenarlarında azda olsa geziniyoruz

Liliput arkadaşımızın kızı Melis yürüyen ilk Aralık bebeğimiz,Allah koştuğu günleri de göstersin:nazar:

benim kızda önceleri ayakta durmayı çok seviyodu ama şimdi eskisi kadar toy toy bile durmuyor bizde daha bişey yok sadece koltuk kenarlarında azda olsa geziniyoruz

benim kız da aynı canım,önemli olan paylaşmak.adım adım zafere ulaşmak.Bizimkiler de bir bakmışız ki tay tay duruyorlar,bir bakmışız ki yürüyorlar..

benim oğlumda elinden tutunca yürüyo bırakınca ortalama 10-12 adım atıp poposunun üstüne pat diye oturuyo :))) eymen efe ----yürümekle adım atmak arası bişey yapıyo işte

benim kızımda tam olarak yürüyemesede elinden tutarak bütün evi dolaşabiliyor eğer dengesini sağlarsa 10 12 adım gibi yürüyor tabi sonucunda totosunun üzerine oturuyor...

Benim aceleci eşim kızım daha emeklemeden,koltuk altlarından tutarak''tay tay kızıma tay tay''diyerek parmak uçlarında yürütürdü.Ben de çok kızardım,''daha emeklemeden yürütmek de neyin nesi'' derdim.

Nihayetinde eylül ayında sıralamaya başladı,şimdilerde ise uzunca bir süre de olmasa tutunmadan ayakta durabiliyor.Tek elinden sağlam bir şekilde tutunca veya ikisinden de yürümeyi seviyor.Üstelik artık ayaklarının tabanına tümden basıyor.

Hayırlısı ALLAH(CC)tan diyorum ve eşim gibi hiç acelem yok.Rabbim hayırlısıyla ne zaman nasip ederse işte o zaman kızım da yürür.Yeter ki sağlıklı olsun.Kızımın genlerinde acelecilik var,5.5 aylıkken emeklemeye başlamıştı.Yeter ki sağlam ve sağlıklı olsun elbet nasip olduğu bir eşref saati vardır herşeyin.
ALLAH(CC)ım herkese ve bizlere de haklarında hayırlı olanını nasip etsin inşallah(amin).
Sevgiler.Selametle...

Benim oğluşumda dün ilk adımlarını attı çokkkkk mutlu oldum sulu göz anne kendimi zor tuttum gene ağlamamak için:)yakında yürüycek sıpam:)

emekleyemiyoruz :) ama sıralamakla yürümmek arası bir yerlerdeydik son 2 aydır,şimdi 3-4 adım atıyor ama sıralamak daha kolayına geliyor

slm kızlar iş güç derken uğrayamadım ama fırsat buldukça takip ediyorum efe bey de emeklemedi ama tay tay duruyo hep gezmek istiyo ama karnının üstüne koyunca feryat figan istediği heryere de yuvarlana yuvarlana gidiyo ayaklarınıda yere tam olarak basıyo Allah herkese annelik duyggusunu yaşatsın inş

biz artık yürümeye başladık çok uzun olmasada dengesini sağladımı epey yol alıyor
ve yürüdüğünü gördükçe öyle mutlu oluyor ki aynı mutluluğu bizdende bekliyor alkışlayacakmışız onu
bizimde eller hep şak şak halinde...

dün oğluşum sonunda emekledi ve aynı anda2 adım attı şaştım kaldım inş en kısa zamanda yürür
kelebeğim hayırlı olsun cnm darısı başımıza inş

X