Davranış Bozuklukları 2,5yaşında oğlum mastürbasyon yapıyo

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Bende küçükken yapardım bu zevk deilde başka bısey bıseyden korkunca
yapma isteği gelıodu çok entrasan annem falan kızardı ama doktora falan götrmezdi ben aslnda yapmak ıstemezdım ama korkunca endişelenince yapıodum istem dışı bu 3. sınıfa kadr devam etti sonrada bitti ama TAVSİYEM çocunuz 5-6-7 yaşlarındayken bu durumu konusunn ve doktora göturun çnkü size söleyemıcek buda psk bozcak bende hep ole oluodu ömür boyu bölemi olcAm die çok korkardım YAŞAMIŞ OLARAK tavsıyem =)

babalarına benzerler canım şimdiden cinsel istekleri ortaya çoıkar çocukta olsa erkek milleti:)

benim kardeşimde eşşek kadardı (2 yaşına göre tabi) 4-5 civarı...
bigün koşa koşa annemin yanına gelip "anne benim pipim çok garip bi büyülüyo bi küçülüyo" demişti...:kedi:
şimdi gayet normal ruh sağlığı yerinde 25 yaşında bir delikanlı endişelenmeyin...

ha bu arada 2 yaşındaki bir çocuğun yaptığına masturbasyon denmezki ama...olsa olsa "keşfetmek" denir..

herkese selam böyle ortadan girdim konuya kusura bakmayın ama bikaç haftadır aynı sorun bizde var oğlum 4 yaşında bikaç haftadır sürekli eli pipisinde çizgi film seyrederken oyun oynarken banyo yaparken hatta dışarıda dışarıda çok belirgin ellemiyo dışardan kaşır gibi yapıyo çocuklarda çok normalmiş ama ben endişeleniyorum çünkü üç ay önce hayatı alışkanlıkları yaşantısı biranda değişti (yeni bebek taşınma okuldan birden ayrılma anne hastanede yatması bu sürede annanede yalnız kalması sonra kırk gün babadan uzak annanede kalma ardından alışık olmadığuı yeni ev yeni çevre ve anne babanın ilgisinin azalması)piskolojisi bozulduğu için mi oynuyor diye endişeleniyorum hiç tepki vermiyorum oynadığını görünce başka şeyler veriyorum eline artık keşfetmekden çok tik gibi oldu sürekli eli orasında en kötüsü dışarda da oynuyo piskoloğa götürmeyi düşünüyorum artık

Gayet normal, birçok cocukta gördüm benzer davranısları. Hepsine de kendini tanıyor bırakın yapsın denmişti.

Benim oglum 1 bucuk yasinda o bile ara sira bu tarz seyler yapiyo
korkmayin kendini kesfediyo , telasa gerek yok

çocuklar kendilerini yalnız hissettiklerinde böyle yaparlarmış.. binevi kendilerini mutlu ediyorlar.. gece yatarken ve sabah uyandığında yanında olmaya çalışın zamanla unutucaktır..

X