Davranış Bozuklukları 2,5yaşında oğlum mastürbasyon yapıyo

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

bengu38

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2009
750
3
mafoldumbenoğlum yere yüzüstü yatıyo ve cinsel organını uyararak gülüyo:kedi:bu normalmi acaba ayağa kalktığında organı kocaman oluyo bu yaşta ne zevk alıyolar acaba bu hareketten

bilincli olarak yapmiyor o yaslarda normal kendini kesfediyor.bagirip kizmayin yada aa ne yaptin diye gülmeyin.

evet cok normalmiş kız cocuklarıda yapıyo aynı yasta hatta akılları yettiği yasda diyelimki 5 felan utanıyolarmıs gizli yapıyolarmıs yada gizli yaptıklarını sanıyolarmıs:emir_bebek:

Gene bu sitede 3 yaşında oğlu olan bir abla da aynı şeyi yazmıştı

Aslında bu çok normal çünkü şimdi cinsel organlarını keşfetme zamanları

Freud'un psikoseksüel gelişim dönemini alıntı yaptım.

Okumanızı isterim.

FALLıK DÖNEM (3-7 yaşları)

*”Fallus” erkek cinsel organı anlamına gelir ve bu dönem adını buradan alır. Dönemin en önemli haz kaynağı “Cinsel Organ”dır.

*Çocuk karşı cinsteki “Anne-Baba”ya yakınlık ve ilgi duyar. Anne-Baba’ya duyulan; kıskançlık, sevgi, düşmanlık gibi duygular kişiliği etkiler. Çocuğun soruları (özellikle cinsel) bu dönemde sıklaşmaktadır.

Dönem ile ilgili en önemli kavramlar şunlardır:

Kastrasyon (iğdişlik) Korkusu: Erkek çocuklar, kız çocuklarda “Penis”in olmadığını fark edince, kendi penisinin yok olacağı kaygısını yaşar. Çocuklara yapılan “pipini keserim” “sünnet ederim” gibi şakalar bu korkuyu devamlı hale getirir ve kişilik bozukluğuna yol açar.

Oedipus Karmaşası: Erkek çocuk annesine, kız çocuk ise babasına yakınlık duyar. Bu durumun Anne ya da Baba tarafında hoş karşılanmayacağını ve cezalandırılacağını düşünür. Erkek çocuk annesine duyduğu sevgiden dolayı babasını kıskanır ancak aynı zamanda babasını da örnek alır ve babasına hayranlık duyar. Kız çocuklarda aynısını anneye karşı yaşarlar (buna Elektra Karmaşası denir). Çocukların ebeveynlerine karşı duydukları bu hisler uygun bir şekilde atlatılmazsa eğer ileriki dönemlerde “Psikopatolojik” durumlar ortaya çıkmaktadır.

*Dönemin Olumlu Yaşantıları: Amaçlı olma, etkinlikler başlatma ve sağlıklı cinsel yaşam özelliklerini geliştirir.

*Dönemin Olumsuz Yaşantıları: Çocuklar ileriki yaşlarında Anne-Babadan ya hiç kopamazlar ya da tamamen kopmak isterler. Eş seçiminde zorlanırlar, girişimlere karşı aşırı suçluluk duyulur, eş ve çevre ile anlaşamaz, cinsel ilişkiden korkar veya cinsel soğukluk yaşar ya da cinsel ilgiden dolayı cinsel sapıklıklara yönelir, karşı cinse ya da hemcinsine karşı tutum geliştirebilir, cinselliği fazla önemser.

bu yaşta çok tuhaf geldi bana öyle organının kocamanlaşması acaba hormonlu gıdalar bebe mamaları filan mı yedi bence bir doktora götürüp gelişimini takip ettirin

Merak etmeyin çocuklar bu yaşlarda kendi cinsel organlarını tanıma içerisine giriyorlar birazda merak oluyor tabi..

bu yaşta çok tuhaf geldi bana öyle organının kocamanlaşması acaba hormonlu gıdalar bebe mamaları filan mı yedi bence bir doktora götürüp gelişimini takip ettirin

yok kız hormonla falan alakası yok...
doğdukları günden itibaren bezini açınca falan kocaman oluyo...

bu yaşlarda da normal miş böyle oynamaları.. kendi vücutlarını tanıyorlar...

benim oğlumda 15 aylık iken yüzüstü kapanıp ileri geri kareket ediyordu biz ilk önce bir sorunumu var diye korkmuştuk kendini kaybediyordu terliyordu belirli bi süre kendiliğinden bırakıyordu ve mutlu bir şekilde yüzümüze bakıyordu kaç defa o hareketi yapmaya başlayınca kaldırmıştım ağlıyordu kendini yere atıyordu daha sonra dr na gçtürdük oda bize bebek mastürbasyonu yapıyor hiç bir sorun yok ama üstüne gitmeyin kendiliğinden geçer demişti gerçektende öle yapmıyor artık ikiz kardeşi de görüyordu o yaparken ama yapmadı hiç. şimdi 23 aylıklar üstüne çok gitmeyin derim. kendiliğinden bırakıyorlar.

benim 2,5 yaşındaki yegenimde oynuyor ve anne bak iğrenç oldu diye bağırıyor sonra

benimde kardeşim koşarak gelirdi ablaaa bak ne oldu die hatta ondan sonra hep tuvalete götürürdük çişini yapardı ama o kendi yapmazdı galiba çişi gelince öyle olurdu

Ablamın kızıda o yaşlarda öyle şeyler yapmıştı.Çok tepki göstermediler.Unuttu zamanla yapmadı bir daha...

Bu çok normal, anormal bir bebek değil sizinki.Çoğu çocuk yapar zaten. Hiç tepki vermeyin, ilgisini başka yöne çekin. zamanla kendiliğinden bırakır. Kızmayın ayıplamayın.

kuzu ablama katılıyorum.her çocuk yapar.2-5 yaş erken ergenlik dönemidir.dikkatini dağıtın sakın ani tepkiler vermeyin.gülmeyin de

gülüm fazla kafana takma geçer heralde şu fryd(yanlış yazdım galiba) kendini tanıma devresi diyo kızlar
yine de çok tepki vermeyin derim bence
yine de o yaşta çocuk ne anlasın mastürbasyondan yahu daha bebek yaşta o

bizde zaten tepki vermiyoruz hi ç böyle bir dönem olduğunu biliyorum ben hani sizden de yaşayan varsa paylaşın diye yazmak istedim..teşekkürler paylaşımınız için..

neee :bbo: bi an şaşırdım canım kusura bakma ama arkadaşın dediği gibi vücudunu tanımaya ve değişimlerini yaşamaya başlamış ve bu hoşuna gidiyor olabilir. ama masturbasyon olarak değil tabi ki.. öyle algılamayın bence. o yaşta zevk alma falan olmaz diye düşünüyorum ama bebek masturbasyonu da varmış. orada ki değişimi farkedince bu değişim hoşuna gitmiş olabilir..tekrarlaması bundan ibaret bence

neee :bbo: bi an şaşırdım canım kusura bakma ama arkadaşın dediği gibi vücudunu tanımaya ve değişimlerini yaşamaya başlamış ve bu hoşuna gidiyor olabilir. ama masturbasyon olarak değil tabi ki.. öyle algılamayın bence. o yaşta zevk alma falan olmaz diye düşünüyorum ama bebek masturbasyonu da varmış. orada ki değişimi farkedince bu değişim hoşuna gitmiş olabilir..tekrarlaması bundan ibaret bence

:roflol:komik deilmi ama çocuk masturbasyonnu var gerçekten ama na anladıklarını bilmiiiyorum bunu yaparkende altını tamamen soyuyor böyle yaparken uyuya kalıyo bazen tabi çok yoruluyo ter kan içinde kalıyo:sinifsinifkafamçokkarıştı

benim 15 aylık kızımda buldugu her yere sürtünerek ıh tıs seklınde ayagımız bacagımız farketmıyor.ter içinde kalıyo cocuk.bende once mantardan süphelenmıtım ama galıba deıl bunları okuyumca.sizce de cok erken deıl mı bunlar ıcın benım kızımda aynen arkadasımın anlattıgı gıbı.sasırdım kaldım.fisfisfis

benim kızımda şuan 16 aylık.nrdeyse 1 aydır yapıyor ilk önce pişik olmuştu sonra bacağımıza,sırtımıza çıkıp sürtünmeye başladı bende mantardan dolayı falan sanmıştım fakat halen daha devam edince internetten araştırdım.normal olduğunu söylüyorlar fakat ben halen daha tedirginim engel olunca ağlama krizine giriyor

X