Premature Bebekler Prematüre annaeleri mama konusunda lütfen yardımmmmmm

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

karakxixzz

💃🏻💃🏻❤️🎈💗
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
3.226
6
45
arkadaşlar sütüm azaldı kızıma yetmiyo bende dün mama aldım Milupa Prematil düşük doğum ağırlıklı prematüre bebeklerin beslenmesi için hazırlanmış ve bebek 3.5 kilo olana kadar kullanılan mamaymış
benim kızım şuan 2900 gr olduğu için bizde bunu aldık fakat günde kaç cc vereceğimi bilmiyorum bu mamayı kullanan varmı acaba yardımcı olurmusunuz lütfen.

sevgili arkadaş lütfen uzman doktora danışmadan hiçbirşeyi kullanmayın zira istemediğiniz sonuçlar ortaya çıkabilir bilmiyorum arkadaşlar ne der ama her bebek kendine özeldir bu nedenle doktor tavsiyesi olmadan bebeğe bişey uygulamayın derim:eek:lmaz:

arkadaşlar sütüm azaldı kızıma yetmiyo bende dün mama aldım Milupa Prematil düşük doğum ağırlıklı prematüre bebeklerin beslenmesi için hazırlanmış ve bebek 3.5 kilo olana kadar kullanılan mamaymış
benim kızım şuan 2900 gr olduğu için bizde bunu aldık fakat günde kaç cc vereceğimi bilmiyorum bu mamayı kullanan varmı acaba yardımcı olurmusunuz lütfen.

Canım sütünün yetmediğini nasıl tespit ettin? Bebeğin kilo almıyor mu?

arkadaşlar daha önce bebeğim kilo almamıştı kontrolunde ve dr ozaman bana sütünü sağ 2 ssattte bir süt ver demişti eğer sütün gelmesse bir öğün mama bir öğün süt vereceksin demişti ben o gunden sonra sütümü sağarak vermiştim 2 saatte 30 cc başladık şuanda 2 saatte bir 80 cc içiyo fakat sütüm fazla gelmediği için daha önceden difrize attığım sütlerimi verdim ve onlarda bitti o nedenle dr da dediği gibi mama aldık ama daha önce hiç vermediğim için nasıl vereceğimi bilmiyorum

Canım bebeğine 30 cc kaynatılmış suya 1 ölçek mama olacak şekilde 3 saatte bir verebilirsin. Ne kadar vereceğin konusunda bebeğin sana yol gösterecektir. ilk hazırladığın mamayı 90 cc hazırla. Büyük ihtimalle bu yetecektir. Hala açlığı geçmemiş gibi olursa 30 cc daha verirsin. Bebek istemediğini bir şekilde ifade eder. Ya diliyle iter ya da fazla geldiyse çıkarır.

karakız benim bebeğimde pematüre doğdu ama bizim doktorumuz 2 kg ulaşınca bebek prematüre mamasına gerek yok dedi normal bebek maması ver dedi senin bebeğinin kilosu çok iyi normal mama ver bence prematüre mamalarına gerek yok 30 cc ilk doğduğunda veriliyor şu anda 60 cc veya 90 cc ver deneyerek öğreniesin ilk önce 60 cc ver bitirirse diğer öğüne 90 cc yaparsınmirmirmirmirmirmirmirmir

bende aptamil prematil kullandim ama bbegim dogmasi gereken haftayi tamamlayinca yani 40 haftayi doktorum pre aptamil onermisti onu kullandim 3 kilo olunca da normal aptamil 1 e gectik bir ara kabiz problemi olmustu aptamil conformili bir kez denedim fayda etmeyince normal 1 e dondum yine ve suan aptamil 2 ye gectik miktarina gelince bebegin ne kadar istedigini gosterecektir

bende prematil kullandım ilk günlerde bebekler ne kadar iceceği konusunda yönlendiriyorlar her bebek farklıdır ama prematil vermek zararlı yada tehlikeli değil şu an içmesi gereken bir mama ....ayrıca ondan sonra Milupa PDF geç derim doktoruna danış pdf çok güzel bir mama bende prematilden sonra pdf e geçtim 6 kilo olana kadar kullanacağım bebişlerimd ekabızlık sorunu var ama şu an gelişim dönemleri oldugu için kabızlığı ilaçla hallediyoruz pdf mamayı bırakıpta conformile geçmiyoruz... çünki henuz sinir sistemi göz beyin vsvs gelişimleri tamamlanmadı.....

canım doktoruna sor..
vereceksende 90 cc kaynamış su koy ve 3 ölçek silme mama koy
çalkal ver .. ne kadar alırsa ver canım..
30 cc suya 1 ölçek mama konuluyor..
mama sütten daha tok tutabilir 3 saate çıkarabilirsin..
lütfen doktorunla konuşşşş

Ben bir ay anca akşamları emzirdim prematil kullanmam gerekiyodu fakat oğlum icmedi ve daha iki kilo olmadan normal mamaya geçtik ne kadar içeceği konusunda sütunu kaç cc veriyosan mamada aynı doğusuna göre Ccleri kendin ayarliycaksin 90 la başla derim

prematil bizde kısa bir dönem kullandık. çok faydasını gördük.bebek ne kadar yiyeceğini kendisi belirliyor her zaman zorlamak doğru değil.

Arkadaşlar benim kizim da prematüre dogdu. Aptamil kullandim prematüre olanlar için. Kizim su an 3.500 kilo.normal mamaya geciyim mi

Arkadaşlar benim kizim da prematüre dogdu. Aptamil kullandim prematüre olanlar için. Kizim su an 3.500 kilo.normal mamaya geciyim mi
Yoğun bakım doktorumuz 3-3,5 kilo olduklarında 1 numaraya geçersiniz demişti. Ama kontrole gittiğimizde bir süre daha devam etmemizi söyledi. Doktorunun onayını alsan daha doğru olur.

Bence doktoruna danis bnm bebegim de premature ve 2500 gr oldugunda takviyr olarak doktorumuz mama onerdi ve 1 numara premature icin degil ozellikle.doktoruna danis bence her bebek farklidir

evet danışın mutlaka benımde bebeğim 32 haftalık doğdu 3 ay sadece humana 0 numara kullandık pramaturelere ozel sonra 1 numaraya gectık

Bence doktoruna danis bnm bebegim de premature ve 2500 gr oldugunda takviyr olarak doktorumuz mama onerdi ve 1 numara premature icin degil ozellikle.doktoruna danis bence her bebek farklidir
Teşekkür ederim canım. Sitede yeniyim.ve bwbegim old sonra herseyi bilmek istiyorum. Yazilanlari okuyorum fakat bazen yazamiyorum.tekrar tesekkurlwr

Merhaba. Bizde prematil kullandik bir sure ama muthis kabizlik yapti halen daha kabuzlik sorunumuz devam ediyor. 2.500+ oluncada evilvia 1 e basladik. Her bebegin mama ihtiyaci farkli oluyor

X