gururumun önüne geçemiyorum.. affedemiyorum...

Cizirti

Hala muhterem , pek muhterem
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2008
6.028
11.417
kızlar dün değil önceki gün erkek arkadaşımla tartıştık hem de gün boyu.. sudan sebeplerle birbirimizi yiyip durduk.. şuan sebepleri hatırlamıyorum bile.. ben de o da biraz gergindik ve çocuk gibi küsüp durduk.. çok bozdu sinirlerimi.. bana karşı hiç bu kadar saygısızlaştığını hatırlamıyorum bile.. beni gerçekten şaşırttı.. en son çıktık gidiyoruz bana hoşçakal bile demeden yürüdü gitti.. hiç gitmedim arkasından.. ben de atladım dolmuşa işe gittim.. özel ders veriyorum yaptiğim iş bu ders anlatırken rahatsızlandım hiç bişey yemediğim için gözüm karardı ve istifra etmeye başladım bu arada hiç yapmadiğim bişeyi yaptım ve telefonumu kapattım.. neyse ders verdiğim çocuğun babası sağ olsun beni biraz yatırdı uzandım ama geçmedi mide bulantılarım..eve getirdi adam beni hemen annem aldı beni yatağa yatırdı.. sonra ev telefonu çaldı arayan sevgilimin ablasıydı..aldım tlfnu tatlım sana ulaşamıyoruz saatlerdir çok merak ettik bak sana balık aldık dün canın istemiş öyle demişsin seni bekliyoruz dedi ablacım çok hastayım gelemem dedim durumu anlattım sevgilim aldı telefonu ne oldu dedi anlattım.. biraz canı sıkıldı neden kapalıydı tlf hele de böyle durumda dedi.. bişey demedim.. sonra geri uyudum.. sanırım inanmadı hasta olduğuma..kavga ettiğimiz için gitmemek için bahane buluyorum sandı.. gece msj attım canım gelemediğim için özür dilerim benim için uğraşmıssınız ama ayağa kalkacak halim yoktu dedim.. ilaç içtinmi dedi içmedim sadece kekik yaptı annem onu da çıkardım dedim sana ilaç getirecem dedi.. yürüyerek bize geldi nöbetçi eczaneden mide bulantısı için ilaç almış bişey yiyemediğim için bana muz getirmiş.. geldi elleriyle muz yedirdi bana ilacımı içirdi geri gitti.. şimdi de nasıl oldun diye dakka başı msj atıyor.. ama içim soğumadı hala kırgınım ona.. ne demek bana bir hoşçakal demeden bir pislikmişim gibi arkasını dönüp gidiyor.. sonra da pişman oluyor.. bi gün önce canım balık istiyor dedim diye annesine balık aldırmış sırf ben istedim diye.. msj atmış canım işten çıkınca direk bize gel diye.. tabi bu msjları telefonu açınca aldım.. sonra deliye dönmüş saatlerce cebim kapali olduğu için.. ama gene de iyi ki hasta olmuşum ve gidememişim diyorum.. kır kır sonra da sevdiğim şeyleri yap hiç bişi olmamış gibi davran.. ne yapmalıyım kızlar.. nasıl yola gelir.. kırıp kırıp ilaç alıp elleriyle beslemesi bi işe yaramaz ve benim kırılan gururumu onarmaz.. çok soğuttu kendinden =( keşke böyle olmasaydı. en korktuğum sey saygıyı yitirmek ve sanırım saygıyı yitiriyoruz nasıl düzelir bu ilişki ya da düzelebilir mi sizce =(mafoldumben

saygi bitince ztn zamanla sevgide bitiyor, ayni durumu bende yasiyorum.beni herdefasinda sasirtmaya devam ediyor duymadigim laflari duyuyorum artik.bana olsan saygisini yitirdi beni assaladi. Senin iliskini bilmem ama benimki daha duzelmez.. Gururum cok incindisenağlama

Al karşına konuş.
Kırıldıgında bir özürle telafi edebilcegini söyle...
Biz bayanlar cogu şeyi takarız kafamıza.
Ama erkekler bizler kadar hassas ve duyarlı degillerdir.:teselli:

ben de haketmediğim tepkiler gördüm hiç yapmazdı.. beni resmen azarladı kaç defa.. ilk defa yaptı bunu.. karşısında küçücük çocuk varmış gibi davrandı.. bu böyle olmaz ben artık kendimi onun yüzünden kötü hissetmek istemiyorum.. bana böyle davranmaya hakkı yok.. oysa çok mutluyduk bi kaç gün öncesine kadar.. ama bundan sonra izin vermicem bana bu şekilde davranmasına.. sanırım beni biraz özlemesi lazım..

Al karşına konuş.
Kırıldıgında bir özürle telafi edebilcegini söyle...
Biz bayanlar cogu şeyi takarız kafamıza.
Ama erkekler bizler kadar hassas ve duyarlı degillerdir.:teselli:

konuşmaya çalıştım ama beni tersledi.. böyle karşısında nefret ettiği biri olur ya aynen öyle bir yüz ifadesiyle konuştu.. bende hata kalk git böyle yapinca ne duruyosun.. ama ısrarla konuşmaya çalıştım.. ama kendime geldim bir daha asla buna izin vermicem.. en büyük tepkimi konuşmayarak yapacam.. kırdıktan sonra hiç bişey olmamış gibi davranması bişeyi değiştirmez.. hasta olunca koşa koşa geliyor hasta etme o zaman.. ona sinirlendiğim için böyle hasta oldum bütün sinir mideme vurdu 2 gündür istifra ediyorum.. birinin bana bunu yapmasına izin verdiğim için en çok kendime kızıyorum..:eek:lmaz:

birsey soylicem sana bunda hicbir sey yok cocuk cok iyi bir cocuk bana kalırsa hatta sen hastalandıgında yaptıgı davranıslar cok guzel oda sana kızgındı belki ama hasta oldugunu ogrenince korktu endişelendi seviyor demekki..her ilişkide boyle seyler oluyor daha fazlası bile..bence olayı uzatma derim daha buyuk sorunlar yasayıpda barısanlar var bu hiçbirsey ilişkini bozma saygının falanda bittigi yok su okuduklarımdan anladıgım kadarıyla

Sana değer verdiğini çok ince bir şekilde göstermiş...
Keşke tüm eşler/sevgililer böyle olsa.
Şanslısın.

a.s

konuşmaya çalıştım ama beni tersledi.. böyle karşısında nefret ettiği biri olur ya aynen öyle bir yüz ifadesiyle konuştu.. bende hata kalk git böyle yapinca ne duruyosun.. ama ısrarla konuşmaya çalıştım.. ama kendime geldim bir daha asla buna izin vermicem.. en büyük tepkimi konuşmayarak yapacam.. kırdıktan sonra hiç bişey olmamış gibi davranması bişeyi değiştirmez.. hasta olunca koşa koşa geliyor hasta etme o zaman.. ona sinirlendiğim için böyle hasta oldum bütün sinir mideme vurdu 2 gündür istifra ediyorum.. birinin bana bunu yapmasına izin verdiğim için en çok kendime kızıyorum..:eek:lmaz:

acaba onu kızdırdıgın bir şey mi? yaptın
farkında olmadan sen...

sızde saygı bıtmıs bana kalırsa, sevgınız de pek kalmamıs gıbı,
gecmıs olsun bu arada.

acaba onu kızdırdıgın bir şey mi? yaptın
farkında olmadan sen...

evet onu kızdıracak bişey yaptım.. bu aralar biraz depresifim elimde değil çok hassasım ve sürekli ağlıyorum.. daha öncesinde 6 aylık bir depresyon tedavisi gördüğüm için depresyonun eşiğinde olduğumu hissedebiliyorum ama o anlamıyor.. en sonunda bıktım artık mutsuzluğundan ne oluyor sana dedi.. benle bi alakası var ben ne yapsam sana yaranamıyorum seni mutlu edemiyorum hep daha fazlasını istiyorsun falan dedi.. ilk defa böyle konuştu benimle.. kırıldım açıkçası.. ben bu kadar basit miyim sence dedim.. bu geçici bi durum ve sana yansıtmak isteemediğim halde elimde olmadan yansıyor dedim.. burdan başladı bütün olaylar.

şunu da unutmamak gerek ; erkekler bir tartışma esnasında konuşmaktan pek hoşlanmıyorlar... bizse konuşalım çözelim istiyoruz... o yüzden sakinleşmeyi beklemek daha mantıklı... biz çözelim diye uğraştıkça onların bunu algılayışı üzerlerine gitmek oluyor...

bence sana değer veriyor...ilk defa böyle birşey yaşıyorsan çok sorun etme... o da hatasını anlamış ve telafi etmeye çalışmış vakit kaybetmeden... hiç umursamaya da bilirdi...

evet onu kızdıracak bişey yaptım.. bu aralar biraz depresifim elimde değil çok hassasım ve sürekli ağlıyorum.. daha öncesinde 6 aylık bir depresyon tedavisi gördüğüm için depresyonun eşiğinde olduğumu hissedebiliyorum ama o anlamıyor.. en sonunda bıktım artık mutsuzluğundan ne oluyor sana dedi.. benle bi alakası var ben ne yapsam sana yaranamıyorum seni mutlu edemiyorum hep daha fazlasını istiyorsun falan dedi.. ilk defa böyle konuştu benimle.. kırıldım açıkçası.. ben bu kadar basit miyim sence dedim.. bu geçici bi durum ve sana yansıtmak isteemediğim halde elimde olmadan yansıyor dedim.. burdan başladı bütün olaylar.

seni o şekilde görmeye dayanamadıgından tepki vermiştir.
Belki biraz ölcüyü kacırmıştır ama tepki vermemekte sence haksız mı? canım
Yani o sana o şekilde davransa eminim sende aynı tepkiyi verirsin.
Hatta farklı farklı acılardan bile bakman mümkündür...
Kendini bi an önce toparla...Ve bu sahip oldugun kişiyi mutlu etmeye koyul...

Saygınızın bitmediğini düşüyorum.
Bu tür inişler cıkışlar sorunlar vs.
40-45 yıllık evliliklerde bile görülmüştür..
Ne karşındaki nede sen dört dörtlük olursun..
eş koca karı hayat eşi neden secilir. neden yapılır.
Bir şeyleri gögüs gelmek içindir...
Her gün gül gül eglen süper ol harika ol... Sence güzel olur mu?
Bence olmaz.Tat tuz biber isterim ben acıkcası ilişkimde.:1closedeyes:

şimdi şunu da eklemek istedim... konu burdan çıkmış ; tartışma olmuş...sonra sen telefonunu kapatmışsın ; o herşeye rağmen plana uygun şekilde ailesiyle sana yemek davetinde sadık kalmış muhtemelen ailesine karşı da mahcup oldu sana ulaşamayınca...ama bunları sorun etmeden nöbetçi eczane bulupilaç alıp senin yanına gelmiş... ve sen hala affedemiyorum diyorsun...

kusura bakma ama çocuk söylediklerinde haklı... ne yapsa seni mutlu edemiyor demek ki... sorun onunla ilgili olmadığı halde... zor bir dönemden geçiyor olabilirsin ama bunu ilişkine yansıtmak yerine ilişkinden güç alman daha doğru olacak sanırım... yerimseniben

çok teşekkür ederim Larisa'cım.. biz 11 aydır ilk defa böyle bir kavga ettik.. hani ilk olunca ne oluyor dedim.. ablasıyla konuştum biraz.. canım artık birbirinize daha çok bağlanıyorsunuz ve ilişkiniz daha da sağlamlaşıyor.. haliyle taraflar daha sık kavga edebilir ve kavganın şekli değişebilir dedi.. abla şafak bana hiç bağirmazdı dün ilk defa sesini yükseltti aynı seninle kavga ederken davrandiği gibi davrandı bana dedim.. ablasıyla tartıstıkları zaman ablasına bağirir bazen sus sus saçmalama falan gibi kırıcı sözler söyler.. sonucta bilirsiniz kardes kavgasını ama bana bi kere bile böyle davranmamıstı ilk defa karsısında ablası varmış gibi bağirdi bana.. yeter artık ya falan dedi.. çook şaşırdım ve çok korktum eyvah dedim bizimde cılkımız çıkıyor ne güzel mesafeli bir şekilde tartişabilirdik şimdi evli gibi tartişiyoruz ya da kardeş kavgasi yapar gibi tartişiyoruz diye korktum.. ablası da bana daha çok bağlandiği için daha samimi olduğumuz için böyle olduğunu ve o mesafeyi tekrardan ayarlayabileceğimizi söyledi..o bağirinca sus ona uyma sonra sakinleşince kısık bir ses tonuyla onu uyar ve ona ayna tut dedi..

şimdi şunu da eklemek istedim... konu burdan çıkmış ; tartışma olmuş...sonra sen telefonunu kapatmışsın ; o herşeye rağmen plana uygun şekilde ailesiyle sana yemek davetinde sadık kalmış muhtemelen ailesine karşı da mahcup oldu sana ulaşamayınca...ama bunları sorun etmeden nöbetçi eczane bulupilaç alıp senin yanına gelmiş... ve sen hala affedemiyorum diyorsun...

kusura bakma ama çocuk söylediklerinde haklı... ne yapsa seni mutlu edemiyor demek ki... sorun onunla ilgili olmadığı halde... zor bir dönemden geçiyor olabilirsin ama bunu ilişkine yansıtmak yerine ilişkinden güç alman daha doğru olacak sanırım... yerimseniben

tatlım yaptiği gercekten çok güzel.. ben de duygulandım dün gece.. o kadar yol yürüdü benim için.. eliyle bana muz yedirdi.. ilacımı içirdi.. ama hala tavırlıydı.. suratı çok asıktı... evet dedim ya bende de hatalar var.. zor bir dönemden geçiyorum yansıtmamaya çalışsam da nasıl yansımıcak ki o benim en yakınlarımdan biri illaki yansıyor.. o da sıkıldı artık.. ben ona sonsuz hak veriyorum tek kırgın olduğum nokta ben bir hiçmişim gibi bana bağirip çağirdi sonra arkasını döndü gitti.. 11 aydır beraber olduğunuz biri size ilk defa böyle bi tepki verse ne oluyor demez misiniz.. dersiniz.. ben de onun şaşkınlığındayım... mafoldumbenmafoldumben

çok teşekkür ederim Larisa'cım.. biz 11 aydır ilk defa böyle bir kavga ettik.. hani ilk olunca ne oluyor dedim.. ablasıyla konuştum biraz.. canım artık birbirinize daha çok bağlanıyorsunuz ve ilişkiniz daha da sağlamlaşıyor.. haliyle taraflar daha sık kavga edebilir ve kavganın şekli değişebilir dedi.. abla şafak bana hiç bağirmazdı dün ilk defa sesini yükseltti aynı seninle kavga ederken davrandiği gibi davrandı bana dedim.. ablasıyla tartıstıkları zaman ablasına bağirir bazen sus sus saçmalama falan gibi kırıcı sözler söyler.. sonucta bilirsiniz kardes kavgasını ama bana bi kere bile böyle davranmamıstı ilk defa karsısında ablası varmış gibi bağirdi bana.. yeter artık ya falan dedi.. çook şaşırdım ve çok korktum eyvah dedim bizimde cılkımız çıkıyor ne güzel mesafeli bir şekilde tartişabilirdik şimdi evli gibi tartişiyoruz ya da kardeş kavgasi yapar gibi tartişiyoruz diye korktum.. ablası da bana daha çok bağlandiği için daha samimi olduğumuz için böyle olduğunu ve o mesafeyi tekrardan ayarlayabileceğimizi söyledi..o bağirinca sus ona uyma sonra sakinleşince kısık bir ses tonuyla onu uyar ve ona ayna tut dedi..

Rica ederim ne demek
oy oy oy örnek bi görümce davranışı allama tarihe gecmeli :1hug:
Cokda dogru demiş valla canım ablası...
11 ay sonra bi kez olsun bırak. Belki kulaga hoş değil ama ilişkiye bir eşyler kattıgı kanısındayım ben. Tuzun biberin :1hug:

Peki şimdi ne yapmayı düşünüyosun. Aklından bir şeyler geciyor mu?
Ona dair...

tatlım yaptiği gercekten çok güzel.. ben de duygulandım dün gece.. o kadar yol yürüdü benim için.. eliyle bana muz yedirdi.. ilacımı içirdi.. ama hala tavırlıydı.. suratı çok asıktı... evet dedim ya bende de hatalar var.. zor bir dönemden geçiyorum yansıtmamaya çalışsam da nasıl yansımıcak ki o benim en yakınlarımdan biri illaki yansıyor.. o da sıkıldı artık.. ben ona sonsuz hak veriyorum tek kırgın olduğum nokta ben bir hiçmişim gibi bana bağirip çağirdi sonra arkasını döndü gitti.. 11 aydır beraber olduğunuz biri size ilk defa böyle bi tepki verse ne oluyor demez misiniz.. dersiniz.. ben de onun şaşkınlığındayım... mafoldumbenmafoldumben

elinden kaçırıncamı afettmeyi düşünüyorsun çocuğu o hatasını anlamış senle çabalasan affetmek için biraz sonra pişman olmamak için affet

burcu arkadasım buyutme bence.o senı mutsuz gormeye dayanamadıgı ıcın belkı de boyle kırıcı davranmıstır.ayrıca senı dusunup hemen gelmesı ılgılenmesı sana cok deger verdıgını gosterır...gorumce olacak ablada tarıhe gececek vallaha...aılecek senı sevmelerı onemsemelerı ne guzel.kıymetını bıl bence...bu arada cok gecmıs olsun..

elimden gitmek gibi bir niyeti varsa gidebilir.. tutmak için insanüstü bir çaba sarfedemicem =( yorgunum tek istediğim anlayış.. bağırmasın bana kavga ederken bile.. karsısında çocuk yok onun =(( tamam telafi etmeye çalıştı ama ben de zaten uzatmadım sizle paylaşıyorum o sorunu hallettiğimizi düşünüyor ama içim soğumadı napim =(

bencede katılıyorum ayrıca daha ne yapsın ki o da kırgın olabilir bunu aklına getirsen

sen gönlün alınsın istiyosun kırgın olma gururun kırılmasın o da aynısını hissediyodur

bence abartıyosun biraz daha yansıtmamaya çalış ve empati yap kaydirigubbakcemile5

X