Saç Rengi ve Saç Boyama naz elmasın rengini nasıl küllü sarıya çevririz.....

banueralp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2007
526
4
41
merhaba arkadaşlar. benim saç rengim naz elmasın rengi. ama ben artık bu kızıllıktan sıkıldım. evde hangi boyayla boyayarak zamanla bu saçı küllü sarı tonları yapablirim acaba bilgisi olanlar paylaşabilirmi. yada bu tonlardaki saçlarını sarı ve küllü tnlara çevirenler paylaşabilirmii. şimdiden teşekkürler.:sinifsinif:

slm arkadasım bende naz elmasın rengini arıyordum nasıl elde ettin hangi rengin üstüne ne boyadın yani..onun üzerine küllü kumralla açık kumralı karıştırsan belki olabilir kızıllık olan bi renk oldugu için kumral tonlarıyla başla bence tabi daha iyi bilen birine sormak lazım..

cnm benim altı koyu bakırdı ama bayagı bi koyu. arkadaşım bana tarçın bakır ile papatya sarısı nı karıştır dedi. aynı o renk oluyor. çok güzel ve akmayan bi renk oluyo. tam naz elmasın rengi. PALETTE TARÇIN BAKIR VE PALETTE AÇIK PAPATYA

yokmu bilen kimse yaa allah aşkına. saçı o renk olup sarı tonları veya küllü sarı boyyan olmadı mı hç

ben kızıldan sarıya dönmek içn cikolataya bpoyamıstım ama bkac kez boyadım üstüne küllü renk

acaba açık küllü kumral boyasam diyorum. ama arada kaldıgım konu açık küllü kumralmı yoksa direk küllü sarımı arkadaşlar . koyu olmasını istemiyorum saçımın

zor bir durum seninki, açıcı kullansan nasıl olur bilmiyorum... ama benimde aynı derdim var şu kuaförlerin yaptığı gibi bir kerede olsa şu saç benimde saçlarım kısacık şuanda birtürlü doğal küllü sarıya döndüremedim olmuyor olmuyor... kestirmeye devam... bir bilen varsa allah rızası için yardım etsin ısrarla evde boyamak istiyorum.ama kel kalmazsam:))) hatta mail adresimi vereyim aranızda kuaför vb. varsa yazabilir ltfffffffffffffff

zor bir durum seninki, açıcı kullansan nasıl olur bilmiyorum... ama benimde aynı derdim var şu kuaförlerin yaptığı gibi bir kerede olsa şu saç benimde saçlarım kısacık şuanda birtürlü doğal küllü sarıya döndüremedim olmuyor olmuyor... kestirmeye devam... bir bilen varsa allah rızası için yardım etsin ısrarla evde boyamak istiyorum.ama kel kalmazsam:)))

senin su an ki rengin ne renk. aslında araştırdıgım forumlarda 2 kere acık küllü kumrala boyarsan açık sarılı güzel bir kumral olur dediler. koyuda olmazmış ama işte. cesaret

en son hatta dün koleston açık küllü sarı boyadım... acayip yandı diplerim... neyse onu da geçtim...tuhaf bir renk oldu nasıl desem gri yeşil balköpüğü karışımı birşey beğenmedim... benim saçım öncesi selective boya 900-901 karışımıydı fakat dorelik oluştu dore sarı hiç sevmiyorum... ondan öncesi de belki kızıldı o yüzden böyle oldu bilemiyorum... ama yarın gidip açıcılar falan sorucam bir site buldum bakalım araştırııp sorucam......
DEKOLORE ÇEŞıTLERı
1:Toz Dekolore :Oreal, Plativiz gibi..
Saç rengini açan kozmetik ürünler iki farklı kimyasal maddenin karıştırılmasıyla hazırlanır.
Genelde toz açıçılar 1+2 kuralı uygulanır.
Kase içersine 1 yada 1,5 kepçe oreal konur.2,3 ton açmalarda 30volum,6,7 ton açmalarda 40 volum Hidrojen Peroksit ile açıcı karıştırılır.
2:Krem Dekolore:Blendör,Plantinum,Majimeches
3: Açıcı yağlar
4: Açıcı jeller
5: Boyada açıcı olarak kulanılır.Doğal saçlar 3,4 ton kadar açılacaksa açıcıya gerek yoktur.Boyayla bu işlem gerçekleştirilir.
PLATıFıZ
7 Tona kadar açar.Yüksek dekolorasyon işleminde kullanılır.
OREAL
Bir kase içine 1 yada 1,5 kepçe Oreal ile Hidrojen Peroksit karıştırılır.2 ton açmalarda 20 volüm,3,4,5 ton açmalarda 30 volüm,5 ,6,7 ton açmalarda 40 volüm kullanılır.
MAJıMECHES
Doğal saçları 5 tona kadar açar.Boyalı saçı 3 tona kadar açar.Ayrıca gölge,röfle ve balyajlarda kullanılır.Kullanma kolaylığı olan parfümlü kremsi bir karışımdır.Pembe renklidir.20,30 volüm oksidan kremle karıştırılarak kullanılır.
EFESOR
Ton siler.Kahve tondaki saçları 5tona kadar açar.Sıcak suyla hazırlanır.

ben sanırım açık küllü kumrala boyayacam yazarım b uraaya arkadaşlar. açıcı kullanamam çünkü saçlarım çok yıprandı. evde cesaret edemem ona. bakalım hayırlısı.

canım saçını küllü kumralla boyarsan garanti kızıllık gider,zamanla da renk oturur ve saçın küllü kumral olur..ama küllü sarıyla boyarsan nolur bilemiyorum..sonuçta kendi saç renginden daha açık bir renge boyamış olucaksın yani tutmama olasılığı yüksek..bir de bence şu anki saç rengini iyice akıttıktan sonra boya..boyanın boya üzerine tutması zor oluyor çünkü..boyarsan ilk boyalı yerleri boya beklet,en son 15-20 dk da diplerden çıkan kendi saç rengini boya..kendi saç rengin daha çabuk tutar çünkü..

yaptığında sonucunu buraya yazabilirmisin:KK43: bende o turunculuktan kurtulmak istiyoruum! kızıldan açık bakıra döndüm şuanda küllü açıkk kumrala dönmek istiyorum. umarım seninki tutar:KK43:

X