Dolgu yaplan Di neden arr

Mihriban

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2008
12.699
18
hanımlar sağ tarafımdaki 2 dişe biri altta biri üstte olmak üzere dolgu yapıldı.dolgudan önce yemek yediğimde çok kötü ağrı oluyodu sızlama değil ağlatacak kadar kötü bir ağrım vardı :gitme:maalesef dolgu yaptıtdıktan sonrada bu ağrı geçmedimafoldumben
tecrübeli arkadaşlara soruyorum bunun sebebi ne olabilir:uhm:dolgumu 4 gün önce yaptırdım ama hala sağ tarafımla yemek yiyemiyorum ağrıyor yoksa dişlerimi çektirmem mi gerekmafoldumben

geçmiş olsun cnm bende perşembe günü yaptırdım üst arka dişime ama benimde agrım geçmedi neden kaynaklandıgını anlamadım bende tekrar gidince sorucam ..

cnm ağrıyı bilemicem ama sızlama olabiliyo yeni yapıldığında benimde dolgum var

bi tanesi kanal tedavisi gördü şuan gayet iyi bence sen hemen dişçiye görün cnm

bnde yklaşık 1 yıl önce tek bi dişime dolgu yaptırmıstım.hiç ağrıma gibi
bi problemim olmamıştı Allah'a şükür.
ama şu 3-4 gündğr birşeyler yerken ara ara ağrıma oluyor geçiyor hemen nie bnde anlamadım.s

başlarda (ilk bir hafta fln) dolgu maddesinin genleşmesinden ötürü vs ağrı sızı olması çok muhtemel bişey. ama ilk baştaki gibi çok şiddetli bir ağrıysa eğer kanal tedavisi gerektiren bir durum olabilir diye biliyorum. dişhekimini aramadın mı canım henüz?

canım kesınlıkle hafıfe alınacak bısey deıl..kesınlıkle yaptırdıgın yere gıt..ayrıyetten..apse yaptıgı için agrı yapıyor..ilerde basına sorun acabılır sımdıden onlemını al..bu arada ben 4 yıl once yaptırrdım suan dişim cok agrıyor şişti..kendımı atacam bır yerden o denli..kesınlıkle ıhmal etme..

bnmde dişimde boyle br sorun vardı hatta sırf bu yuzden dişçimi değiştircektim hemde tanıdık olmasına rağmen sonunda dayanamayıp gittim dişçime.dişin üzerine hafifçe vurdu o metal dişimizi kontrol ettiği alet ile. hiçbir ağrı yoktu.diş sağlam dedi ama dişin yanında diş eti kucuk cep yapmiş yemek yerken arasına giriyordur ağri yapıyordur iltihapta yapar ilerlerse dedi.gargara verdi bir hafta sonra da temizledi.

bilginize diş sadece curume ile ağrimiyor!

bnmde dişimde boyle br sorun vardı hatta sırf bu yuzden dişçimi değiştircektim hemde tanıdık olmasına rağmen sonunda dayanamayıp gittim dişçime.dişin üzerine hafifçe vurdu o metal dişimizi kontrol ettiği alet ile. hiçbir ağrı yoktu.diş sağlam dedi ama dişin yanında diş eti kucuk cep yapmiş yemek yerken arasına giriyordur ağri yapıyordur iltihapta yapar ilerlerse dedi.gargara verdi bir hafta sonra da temizledi.

bilginize diş sadece curume ile ağrimiyor!

teşekkürler canım.çarşamba günü doktor randevu verdi bakalım ne olacak:gitme:

bende aynı dırumdaydım canım ağrım geçmedi aksine arttı gittim tekrar dolgu dişi kurtarmaya yetmemiş çürük daha derinmiş demekki dedi ve kanaşşl tedavisi yaptırdım şimdi
rahatım.

bende dolgu yaptırdım..ama 1 aydır agrım var...sonra kanal 1 seansta yapıldı..dün..
ama agrım azalmadı arrtı...4 ğün içinde geçmesse dişçim çekcekmiş ofbilmiyorumkismile

bende aynı dırumdaydım canım ağrım geçmedi aksine arttı gittim tekrar dolgu dişi kurtarmaya yetmemiş çürük daha derinmiş demekki dedi ve kanaşşl tedavisi yaptırdım şimdi
rahatım.

banada aynısını söyledi canım çürük köke inmiş ya kanal tedavisi yaptıracam yada dişi çektirip yeni diş yaptıracam tercih sizin dedi
bende dişimi çektirmeye karar verdim:gitme:
şimdi diğer dolgu yaptığı dişte rahatsız ediyo beni doktora söyledim geçer deyip duruyo:eek:klava:bu doktorların birşeyden anladığı yok galiba
2 aydır gidip geliyorum hala kurtulamadım ağrıdan delirecem artıkalsanaalsanasmile

bende suan aynı durumu yasıyorum doktoruma sorduğumda çürüklerin çok derin olduğunu bu yüzden acı hissettiğimi.bikaç güne geçmezse kanal tedavisine baslıyacağını söyledi.Geçmiş olsun.Doktora danısmanı tavsiye ederim

X