Bebek Beslenmesi Pınar ilk adım sütü kullanan anneler ( 6-12 ay)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mirisa

❤❤❤
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2009
334
8
35
Selam arkadaşlar bebeğim 5 ayını bitirdi, markette pınar ilk adım süü gördüm muzlu ve vanilyalıymış sofra şekeri içermiyormuş, kullanan anneler memnunlarmı yada verebilir miyiz bebeklerimize ? Ben sadece sütten yoğurt mayalıyorum oğluma öteki türlü hiç süt vermedim yaşın kadar da vermicektim ama bu ilk adım beni şaşırttı..Tşkler

benım kızım 10. ayına girdi..bende yenı başladım valla benım kızm içiyor bu sütü ama senınkısı anne sütü almıyormu..benımkısı hem anen sütü alıyor hem de ek gıda..sankı sneın bebiş henüz küçük gbi geldı canım ya..

mirisa benim oğlumda 5.ayını bitirdi neler verıyorsun bebişine seninkinin maşallahı var benım oğlum 7.200 gr yazarmısın

canım ben tam programlı örnek beslenme tablosuna göre besliyorum, sabah kahvaltısı, öğle,ikindi,akşam yemeği usulü..Ayrıca anne sütü almıyor mama ile besleniyor sadece geceleri oda..
Sabah: Bisküvili yumurta sarısı, bi çay kaşığı pekmez ve tuzu alınmış peynir karışımı ( su ile )
Öğle: Patates,havuç, bi küçük sap brokoli haşlanmışı, ( püre yada çorba ) yağsız tuzsuz
ıkindi:meyve suyu yada püresi, yoğurtlu püre şeklinde içine bikaç bisküvi atıyorum bazen ,yoğurduda kndm mayalıyorum..
Akşam kaşık maması yapıyorum ya hazır yada kendim muhallebi gibi yapıyorum irmikle ( hem pütürlüye alışıyor hemde irmik çok besleyici)
zaten saat 8-9 u bulmuş oluyor ondan sonrada 11e doğru mamasını iiçiriyorum 120 cc 11 de uyuyor uyku düzeni öyle ..ertesi sabah 11e kadar uyuyor hem mama içiyor gece boyu canım saatlerinide kendin bebeğinin durumuna göre ayarlayabilirsin kolay gelsin tşk ederim ayrıca içmediği ilk adım sütü ile yoğurt mayaladım süper oldu:KK70: :))))

dıger foruma yapıştırmırmştım bu sutun kullanımı ama bulamadım
dok kemal tugcu kesınlıkle verebılrsınız dio
guvernlır cok sevdgm bır doktor..bende 6 aydan ıtbaren bunla mayalıcam sütünü kısmetse..
peki muhallebısını neyle yapıyosun irmikli olanı????

irmiğn tarıfını yzarmısın ne kadr süte ne kadar irmik??? tereyagda atılabilir içine besleyıcı olur

mirisa benimde sorum olucak sana ne olur cvp yaz benim oğlumda 2,5 aylık meme emmiyor 2 ayına kadar emdi sonra bıraktı emmeyi mama veriyorum milupa aptamil 1 kullanıyorum. sen bu programı ne zaman uygulamaya başladın ben ne zaman ek gıdaya geçmem lazım beni emmiyor çünkü mama yeterli mi acaba doktor yeter diyo ama kararsızım kimiside başla yoğurt ve meyve suyu vermeye diyor cvp bekliyorum cnm şimdiden tşkler...

mirisa benimde sorum olucak sana ne olur cvp yaz benim oğlumda 2,5 aylık meme emmiyor 2 ayına kadar emdi sonra bıraktı emmeyi mama veriyorum milupa aptamil 1 kullanıyorum. sen bu programı ne zaman uygulamaya başladın ben ne zaman ek gıdaya geçmem lazım beni emmiyor çünkü mama yeterli mi acaba doktor yeter diyo ama kararsızım kimiside başla yoğurt ve meyve suyu vermeye diyor cvp bekliyorum cnm şimdiden tşkler...

canım benim oğlum 5 ayını bitirdi ben 4 ayını dolduruğu günden itibaren hepsini sırayla hergün vererek denedim tek tek yaklaşık 15 gün sürdü 20 günden beri tamamen uyguluyorum ama ben kendi sıktığım meyve suyunu 2 ayından beri veriyordum meyveleri kendim sıkıp önce 30 cc ile başlamıştım sonraa aydan aya artırdım elma havuç karışımı çok güzel oluyor sonra püre olarak devam etmiştim şimdi program yaptım sadece gece mama veriyorum, anne sütü alamadığı için mama ile beslenen bebekler 4.ayında başlıyor.

irmiğn tarıfını yzarmısın ne kadr süte ne kadar irmik??? tereyagda atılabilir içine besleyıcı olur

canım bir su bardağı süt istemezsen su ile ben sütle yapıyorum
2 tatlı kaşığı irmik atıyorum tabi çok koyu istersen kendin ayarlarsın
1 çay kaşığı tereyağı atıyorsun zaten koyuluşayır sonra alıyorsun şekersiz sevmeyen bebekler için 1 tatlı kaşığı şeker yada pekmez atabilirsin benim oğlum şekerli şeyleri pek sevmiyor o yüzden ben atacaksamda pekmez atıyorum sofra şekeri vermiyorum :)) afiyet olsun bebişlere kolay gelsin

canım bir su bardağı süt istemezsen su ile ben sütle yapıyorum
2 tatlı kaşığı irmik atıyorum tabi çok koyu istersen kendin ayarlarsın
1 çay kaşığı tereyağı atıyorsun zaten koyuluşayır sonra alıyorsun şekersiz sevmeyen bebekler için 1 tatlı kaşığı şeker yada pekmez atabilirsin benim oğlum şekerli şeyleri pek sevmiyor o yüzden ben atacaksamda pekmez atıyorum sofra şekeri vermiyorum :)) afiyet olsun bebişlere kolay gelsin

valla programına bayıldım.3 saatte bir beslemıyosun dımı artık ben mesela sabah bisküvi versem 5 saat acıkmıyo:KK43:bu yuzdende beslenme düzeni olmuyor benımde emmıyor bişi daha sorcam gece uyurken hep beslıyomusun yoksa sadece gece 11 de verdiğin mamaylamı sabaha kadar uyuyor?

bende veriyorum pınarın sütünden içiyor sorun yok bana sorarsan ver hiçbir zararı olmaz

valla programına bayıldım.3 saatte bir beslemıyosun dımı artık ben mesela sabah bisküvi versem 5 saat acıkmıyo:KK43:bu yuzdende beslenme düzeni olmuyor benımde emmıyor bişi daha sorcam gece uyurken hep beslıyomusun yoksa sadece gece 11 de verdiğin mamaylamı sabaha kadar uyuyor?

yok canım nerdee 5 saat hala 3 saatte besleniyor ben bisküvide versem koyu koyu çorbalar pürelerde yapsam 3 saat üstelik iki kase boyutunda kaselerde yiyor bizim oburix:)))5 saat sadece gece oluyor oda 4den az 5ten çok geçmiyor saat yani ya 4 ya 5 saatte bir kalkıp içiyo yani 11den gece 3 yada 4 e kadar uyuyor mama içip sabah 8 e kadar sonra 11 de birlikte uyanıyoruz:)) biraz bende uykuyu severim onuda kendime alıştırdım saat tam 11 de uyanıyoruz hep .. Beynimide ona göre kuruyorum heralde hiç dakikalarım şaşmıyor ..kolay gelsin canım öpüyorum bebişini

yok canım nerdee 5 saat hala 3 saatte besleniyor ben bisküvide versem koyu koyu çorbalar pürelerde yapsam 3 saat üstelik iki kase boyutunda kaselerde yiyor bizim oburix:)))5 saat sadece gece oluyor oda 4den az 5ten çok geçmiyor saat yani ya 4 ya 5 saatte bir kalkıp içiyo yani 11den gece 3 yada 4 e kadar uyuyor mama içip sabah 8 e kadar sonra 11 de birlikte uyanıyoruz:)) biraz bende uykuyu severim onuda kendime alıştırdım saat tam 11 de uyanıyoruz hep .. Beynimide ona göre kuruyorum heralde hiç dakikalarım şaşmıyor ..kolay gelsin canım öpüyorum bebişini

senin ne güzel iştahlı bebişin var benımkı zorla yedırıyorum desem yerıdır maşallah dıyım kırkbirkere:)nazar değmesin bende öpüyorum senın obirix:pbebişini cok sağol cvpların için hoşçakal

benim bebeğim 7,5 aylık anne sütü ek gıda ile besleniyor. pınarın ilk adım sütünü kızım çok beğendi tüm marka devam sütlerini denedim hiçbirini sevmedi. ama bu süte bayıldı . inanamıyorum bebeğim biberonla süt içiyooo:lepi::lepi::lepi:

bende pınarın devam sütüni alıcam bebeğim 10 ayını dolduruyor.Ve sütüm gitgide azaldı.Bitmek üzere.Buna başlamam lazım azar azar

Merhaba,
benim kızım şu an 27 aylık ama yemekte çok süt içiyor. (1 lt den fazla vermiyorum, yoksa kansızlık yapar.) Bu neden hiç süt derdim olmadı. zaten 1,5 yaşına kadar emdi. Ben de ilk adım sütünden verdim ikisini de içti. Daha sonra pınar 1 yaş sütü, arada aptamil ( çok pahalı) şu an ise Kay marka keçi sütü veriyorum. (keçi sütü anne sütünden sonra en yararlı sütlerden biriymiş.)
sevgiler

benım bebegımde 5 bucuk aylık bende 6. ayı doldurunca denemek ıstıyorum baska kullananlar varmı

BeyazBulut BeyazBulut merhaba size bi sorum.olacaktı. bebeginize kaçıncı aydan itibaren pınar devam sütü vermiştiniz. Bana yardımcı olabilir misiniz lütfen. Memnunmuydunuz

X