Doğuma Hazırlık Kızımın ismini idil koymak istiyorum sizce nasıl?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

MYSWEETBABYY

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
16
0
36
Birçok isim var fakat ben çok kullanılan isimlerden yana değilim...:umursamaz:İdil ismi anlamıyla beraber cok hosuma gitti ve söyleyişide bi o kadar kibar..opuyorumnanaktansizcden fikir almak isterim sizce nasıl???? kafamçokkarıştı

cok hos ve kıbar bı ısım bencede tanıdıgım butun ıdıller cok zarıf ve kıbar bayanlardı ayrıca da soylemeden edemıcem kaydirigubbakcemile2

idil ismi yunanca dan gelir anlamıda Kır hayatını konu edinen yazı veya şiir, aşk diye biliyorum iyi araştırın derim.

Bence de harika bi isim ve bi gün kızımız olursa adını idil koyacağız eşimle öyle karar verdik. anlamı da çok güzel zaten saf aşk insanın sadece çocuğuna duyacağı gibi...

Ben çok severim ıdil ismini. Anlamına gelince TDK normal sözlükte kır yaşamını ve aşkı anlatan kısa şiir diye veriyor ama TDK Kişi Adları Sözlüğü'nde bir anlam daha var: "ıçten ve saf aşk."

benim disimda herkes begenmis idil ismini ama benim hosuma gitmiyor.sadece fikrimi yazmak istedim.Allah saglicakla bebeginizi kucaginiza almaya nasip etsin ...

X