bebeğin banyosu kaç günde bir olmalı

kızlar hastenedne gelır gelmez yıkamaya başlıcakmıyız yanı göbegı düşmeden yıkancakmı yoksa göbek düşmesımı beklenecek

cnm göbeği düşene kdr hergün yıkayabilirsin bebişini.
yalnız göbeğine dikkat etmelisin verilen alkol ile günde 3-4 kez
göbeğini siliyorsun mikop almasın diye.
göbeği düştükten sonra 2 gün yıkamayacaksın.

güle güle sağlıkla büyüt bebişini..

benim kızım 3.5 aylık ve doğduğu günden beri hergün yıkıyorum evim çok sıcak merkezi sistem olduğu için 27 dereceyi buluyor ve bebeğim çok rahat ediyor ve öyle uzun uzun değil hemen bir kez şampuanlayıp durulanıp çıkıyoruz ve çok seviyor suyu sanırım alıştı ve üstüne 3-4 saat deliksiz uyku ohhh kızımaa yarasınnn

benim bildiğim de bebeğin rahatlamasına yardımcı olduğu için sabunsuz her gun banyo yaptırıp 2-3 günde bir de kendi sabunu ile yıkanması uygun. Bir de zaten çok seviyorlar :) onları oyle mutlu görmek de pek keyifli :)

kızlar benim bebeğim 33 günlük ben sizin bebeklerinizi kaç günde bir banyo yaptırdığınızı öğrenmek istiyorum,su besler diyorlar ev kaloriferli sicaklık 23 derece civarındaama üşürmü acaba sık banyo yaptırınca

canim benimde evimion isisi hep 23 de kar yagdigindada o derecede birakiyorum hic usumuyor cabucak giydirince..ben haftada 2 kez yikiyorum yazin daha sik yikarim rahatlar bebisim ama kisin haftada 2 kere yeterli bence...

Yazılanları okuyunca moralim bozuldu :KK43: bebeğimi elimden kayıp düşürücem diye korkumdan tek başıma bebeğimi yıkayamıyorum hatta yıkarken bile tansiyonum düşüyor. Ne yazıkki annem çok sık gelemiyor ve kayınvalidem yakın olsa da yıkamaya pek hevesli değil sen neden yıkamıyorsun diyor, bebeği ancak haftada bir yıkıyoruz. Anneme yalvar yakar hafta sonları geliyor da çocuk su yüzü görüyor. Bebeğim sudan korkar oldu. Şu anda 3 aylık, nasıl tek başıma yıkayacağım bakalım.

Yazılanları okuyunca moralim bozuldu :KK43: bebeğimi elimden kayıp düşürücem diye korkumdan tek başıma bebeğimi yıkayamıyorum hatta yıkarken bile tansiyonum düşüyor. Ne yazıkki annem çok sık gelemiyor ve kayınvalidem yakın olsa da yıkamaya pek hevesli değil sen neden yıkamıyorsun diyor, bebeği ancak haftada bir yıkıyoruz. Anneme yalvar yakar hafta sonları geliyor da çocuk su yüzü görüyor. Bebeğim sudan korkar oldu. Şu anda 3 aylık, nasıl tek başıma yıkayacağım bakalım.

cok haklısın cnm bende cok korkuyrm tek basıma yıkamaya vücutları banyo da kaygan oluyr..ALLAH TAN esim yardım ediyor.esin yardım edemez mi?rahat edersin canım

Dogdugu gun olmak uzere,1 hafta boyunca hergun yikandi,,,simdi 1 gun arayla yikiyoruz.

biz bi gündurup bi gün yıkıyoduk banyo çocukların gelişimleri için çok önemli nekadar sık yıkarsanız okadar iyi tabi çocuğu üşütmemek şartıyla

Son düzenleme:
biz de 2 günde bir yıkıyoruz..oda sıcaklığının 2 derece üstünde tutmak lazım yıkarken..o zaman üşümez

3. ayının içinde bebeğim 2 güne bir yıkıyoruz annem geliyor daha eşimle yalnız hiç yıkamadık :KK43:

kızlar benimde 2.5 aylık oğlum var bir gün yıkıyor bi gün yıkamıyorduk yüzünde sivilce çıkmaya başladı doktoruna sordum hergün yıkamalısınız küçük bebeklerde olabiliyormuş ayrıca fikir olsun gülsuyu çok iyi geliyormuş bebeklerin cildine doktorumuz dedi ama şimdi 3 4 günde bi yıkıyoruz

cn benim bende çok korkuyorum yıkamaktan özellikle başında su dökerken boğulur diye kırkı çıkana kadar teyzem yıkadı kırkından sonra dedim herzaman başkalrı gelip yıkıycak değil kendim alışmalıyım şuan babannemle beraber yıkıyoruz atletiyle tutuyorum ben ozaman kaymıor ama kulaklarına çok dikkat et ALLAH YARDIMCIN OLSUN tek başına çocuk büyütmek çookkkkk zor:KK43:

canim yaa bende tek basima büyüttüm bebegimi .bana hastanede(isvicre) ögrettiler nasil yikayacagimi ilk hemsire yikayip gösterdi ertesi gün bana yikatti cokta kolay bir is.eve gelincede hergün kendim yikadim o kadar kolay ki kimsenin yardimina ihtiyacim bile olmadi.bebegin küvetini dolduruyorsun bebegi sol kolunla tutup boynu konunun üst kismina geliyo bebegin sol kolundan koltuk altindan isaret ve orta parmaklarini gecirip tutuyorsun bebek kesinlikle kaymiyo kafasida kolunun ustunde kaliyo zaten su bebegi kaldiriyo.ince bir bezle vücudunu yika birde suyuna bir kapak bademyagi koymami söylemislerdi.zaten bebekler pis olmuyo demislerdi o yüzden sampuanda kullanmamami söylediler.kimyasal madde icerdikleri icin gereksiz görüyolar.büyüdükce yikamasi dahada zorlasiyo cünkü artik bebek küvetine sigmiyolar.6 ayliktan sonrada büyük küvetin icine otutturmaya plastik oturaklar var onlardan almistim icine oturtup rahatca yikiyodun.

canım bebek küvetinde yıkıyorsan küvet filesi al çok rahat oluyor ve zevkli:) ben tek başıma yıkıyorum artıkboshayallersmile

file çok işe yarıyor ben de hep kendim yıkadım.fileye yatırıp ensesinden tutarak yıkıyordum.küçükken yıkamak daha kolay oglum şimdi hiç rahat durmuyor ,cok sevıyor suyu eşimle aksamları 2 gunde bir yıkıyoruz.

ben kızım doğdundan beri hemen hergün yıkıyorum.arada atladığım gün sayılıdır..ilk zamanlar tabi fileyle yıkamak lazım,yoksa çok zor olur:)

Son düzenleme:
X