cocugum kac yasinda?

esenesce

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2008
31
0
44
arkadaslar bi sorum olacak size,oglum temmuz 2006dogumlu bence 3yas 4aylik yani 3yasinda degilmi?farkli soyleyen cok oluyo bazilari 4 yasinda diyor ,okumus biri olarak bende ikiklemde kaldim,sizce dogrusu ne?

benim oglumda 2006 eylül sonu dogumlu.Bende 3 yas 2 aylik diyorum.Ama Türkiye de 4 yas diye hesaplaniyor.O da sanirim söyle oluyor 3 yasini bitirip 4 yasdan gün aldiklari icin,gün alinan yas söyleniyor.Ben Avusturya da yasiyorum,burda 3 yasinda deniliyor.Hatta kücük diye anaokuluna(kindergarten) almadilar.

anlamadım nasıl yani.çocuğunun kaç yaşında olduğunamı kafan karıştı..3 yaş 4 aylık tabikide..soran olurs 3 buçuk yaşına girecek de olsun bitsin.

3 yasinda 4 aylik canim bazilari 3 yas bittigi icin 4 yasinda diyorlar ama yanlis daha 4 yasindan gün aliyor.senin yaptigin hesap dogru

4 yaşından gün alıyor.ama 3 yaşında oluyor
bunu şöyle düşün:
yeni doğduğu gün 1 aylık diyor muyuz?
hayır
1 ayı bitince diyoruz
ben şüphede kalınca hep böyle düşünürüm

Canım çocuğun 3 yaşını doldurmuş 4 yaşından 4 ay almış ama henüz 4 yaşında denmez benim gıcık olduğum yaşını doldurduğu halde şu yaşıma girdim demeleri. Hani sen şimdi çocuğum 3 ne girdi deseydin yanlış demiş olurdun.

3 yaşında canım..2 ay sonra çingene hesabı ile söylersek 3 buçuk yaşında olucak..:kedi:

sen doğru hesaplıyıorsun canım benim kızımda 2006 kasımlı.yeni 3 yaşına girdi.kimide 3 bitti 4 oldu diyor.öyle hesaplayanlara kızıyorum vallahi.

eskiler öyle hesaplıyor ama :KK43:
benim de çevremdekiler gün aldığı yaşı söylüyor herkes için. bende sevmiyorum ama ne yapalım
gerçi hamilelikte iyi oluyor bu, 6 ay bitti demiyorum da 7 aylık diyorum :jeyyar:

Son düzenleme:
dimi yani cocuk 4yasindaydida benimmi haberim olmadi!!gicik ediyolar beni bende 40 aylik demeye basladim,kres icin kucuk diyolar problemde ordan cikiyor zaten ,bide aciklama yapiyorum deli sacmasi yani arkadaslar tesekkur ederim hepinize:asigim:

Aynı durumu benim de bir öğretmen arkadaşım oğlu için söylüyor.Daha anasınıfına giden oğlu için 1,5 yıldır 6 yaşında diyor.Çocuk 2004 mayıs doğumlu ve daha yeni 5 buçuk yaşında ama annesi yaşını da büyük söylediği için çocuktan beklentileri de büyük,şunu niye yapamadı bunu niye düşünemedi diye.

Benim oğlum da 2007 Aralık 28 doğumlu eğer yıl hesabı yapsaydık 1 ocak 2010 da Artun daha 2 yaş 4 günlükken 3 yaşında olurdu.Ben 3 yaşına kadar ay olarak söylenebilir diyorum.Sonrasında ise 3-3buçuk gibi söylenir.Örneğin 3 yaş 4 aylık yerine 3 buçuk denilebilir.Daha 4 olması için 8 ay var yahu.

canım ya benım oğlumda 3 aynı yasta.kayınvaldem 4 yasında dıyor soranlara..ben 3 dıyorum..
aslında 3 yasında...2 ay sonra 3,5 dıycez.8 ay sonrada 4 dıycez...

X