Offf kızlar ya moralim feci bozuk :(

revindell

SatanistKesenPsikopatCat
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2009
2.428
20
Konuyu kapatmak istiyorum arkadaşlar yanlış anlaşılıyor farklı yerlere gidiyor..

Son düzenleme:
canım sevdiğinle mi nişanlanıyosun ?
kaç yaşında nişanlın ?
senin isteğin üzerine mi oluyo nişan yada aileyşe sıkıntı mı var ?
biraz sorumsuz bir aile sanıyorum
daha anlatmak stersen bende dinlerim

bence annen bıraz abartmış nışanda ne öle 1500 tl 5 bılezık trabzon hasırı falanakannehir yanı bu benım fıkrım ama kım neye gücü yeterse onu almalı
pekı annen düğünde ne ıstıycek cok merak edıyorum

aynen bizimkiler gibi. nişanlınla senin üzerine atıp,misafir sanatçıymış,başkalarının düğünüymüş gibi davranırlar. sen 2-3 yıl gerimgerim gerile gerile borç ödersin hiç arayanın soranın olmaz.bir derdin varmı diyen olmaz. köşe bucak kaçarlar. tam düzenini oturtup of be rahat ettim dersin bu defa sürekli gözünün dibine sokulurla kendi dertleriyle uğraşmanı beklerler. bu sahne bana tanıdık geliyor. eminim çoğu kişi bunları bende yaşadım demiştir. erkek tarafı böyledir. sorun çözmez sorun yaratır. ama bunları bu hale getiren senin nişanlın. bir tande benim başımda var çünkü ondan biliyorum canını sıkma, ama iş olacağına varır seni önemsemiyorlarsa salla gitsin, evlenince değişmesini bekleme.

valla canım bence hiç canını sıkma
tam tersi evleneceğin için mutlu olmalısın benimde en yakın arkadaşım
nişanlandığı için biliyorum her kafadan bi ses çıkıyormuş ama
bu dertler bu telaşlar tatlı telaşlar ne kendini üz ne de nişanlınla
aranız bozulsun sen herşeyi oluruna bırak herşeyi aileler karar versin
bence yanlış anlamada zaten sizi yaşınızı küçük görüp bunlar
anlamaz felan die düşünürler aileler o yüzden bana kalırsa herşeyi
ailelere bırak onlar hem görüp geçirdikleri için daha ii bilirler hemde
sen stres yapmamış olursun bu arada sana mutluluklar dilerin en
kısa zamanda muradına erer ve mutlu olursun işallah darsıda başımıza opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

cnm benim yaa çok iyi anlıyorum ben seni benzer şeyler bende de oldu bana kalsa nişanlınla bi konuş ne kadar üzüldüğünü kırıldığını uygun bi dille anlat ona sonrada hiiçç bişeye karışma güzelim bırak aileler anlatsın benim anladığıma göre nişanlının ailesi annenin o kadar isteyeceğini tahmin etmiyorlar konuşulacağı gün üç aşağı beş yukarı anlaşırız diye şimdi bişey demek istemiyordur benim düşün hemde isteme günümde (daha önceden oturup ayrıntılı konuşmadıkları için) resmen pazarlık yaptılar mahfettiler o günümü en mutlu güünümü hatırlamak bile istemiyorum ama canım annemin suçu yok bişey istemedi fazla izimkiler hiçbişey yapöamayı düşünüyodu ama nede olsa herkesin gururu var bide 10 kişi birden geldiler her ağızdan bir ses neyse canım sen kayınvalidenede annemle görüşürsünüz de annene de söyle topu onlara at hiç birşeydende taviz verme Allah yardımcın olsun cnm benimm :teselli:
:teselli:

canım sevdiğinle mi nişanlanıyosun ?
kaç yaşında nişanlın ?
senin isteğin üzerine mi oluyo nişan yada aileyşe sıkıntı mı var ?
biraz sorumsuz bir aile sanıyorum
daha anlatmak stersen bende dinlerim

Evet canım liseden beri çıkıyoruz biz yani ben 21 yaşındayım oda 27 yaşında.. ya ailede sıkıntı yok ama işte t akı muhabbeti gericek bizi annem ben isterim diye tutturdu, ben iyi niyetimi kullandım evdekileri ikna etmek için ama benimki sağ olsun hiç sallamıyor bende sinirlendim anlayacağın iş inata bindi :eek:klava: onada söyledim ben tek başıma uğraşamıyorum artık koşturmaktan yoruldum büyüklere bıraktım işi diye.. ama anlamıyor işte hiçbirşey olmamış gibi konuşmaya çalışıyor buda benim canımı sıkıyor :mymeka:
Nişan benim isteğimle mi derken ortak karar bu söz akşamı babam ve abisi karar almışlar şubatta nişanı yaparız diye..

bence annen bıraz abartmış nışanda ne öle 1500 tl 5 bılezık trabzon hasırı falanakannehir yanı bu benım fıkrım ama kım neye gücü yeterse onu almalı
pekı annen düğünde ne ıstıycek cok merak edıyorum
Canım sadece nişan için değil nişan + düğün için istiyor annem

istanbulda yasıyorsun bankacısın sanırım profilinde öyle yazıyor en azından, demek ki belli bir eğitimin bilgin var cahil bir insan degilsin, evlenecek kadar büyüdügüne inanıyorsan o zaman annene hopp anne benim bilezik umurumda degil ben sevdigim 4 5 senedir cıktıgım adamla evlenmek istiyorum, onlar uygun gördüklerini alırlar - ki set almıslar- diyebilmelisin bence. ne bu ya siparis verir gibi tanesi 1500lükten 5 bilezik artı trabzon seti istiyorum .

istanbulda yasıyorsun bankacısın sanırım profilinde öyle yazıyor en azından, demek ki belli bir eğitimin bilgin var cahil bir insan degilsin, evlenecek kadar büyüdügüne inanıyorsan o zaman annene hopp anne benim bilezik umurumda degil ben sevdigim 4 5 senedir cıktıgım adamla evlenmek istiyorum, onlar uygun gördüklerini alırlar - ki set almıslar- diyebilmelisin bence. ne bu ya siparis verir gibi tanesi 1500lükten 5 bilezik artı trabzon seti istiyorum .

Evet canım liseden beri çıkıyoruz biz yani ben 21 yaşındayım oda 27 yaşında.. ya ailede sıkıntı yok ama işte t akı muhabbeti gericek bizi annem ben isterim diye tutturdu, ben iyi niyetimi kullandım evdekileri ikna etmek için ama benimki sağ olsun hiç sallamıyor bende sinirlendim anlayacağın iş inata bindi :eek:klava: onada söyledim ben tek başıma uğraşamıyorum artık koşturmaktan yoruldum büyüklere bıraktım işi diye.. ama anlamıyor işte hiçbirşey olmamış gibi konuşmaya çalışıyor buda benim canımı sıkıyor :mymeka:
Nişan benim isteğimle mi derken ortak karar bu söz akşamı babam ve abisi karar almışlar şubatta nişanı yaparız diye..

anladım cnım
hani sevgilin değilde sen istiyosan o yüzden uzatma yoluna gidiyo olabilir diye düşündüm
uzatmanın nedeni belki maddi olarak sıkıntıdaysalar buda olabilir
ama kaçmak yerine konuşsa keşke
sende biraz daha ılımlı davranıp konuşmaya çalış bence
çözümü daha kolay olur
erkekler enterasan belki senle konuşmaktanda çekiniyo olabilir bu konuda

Bu söylediklerine katılmıyorum öyle ezip geçemiyorsun aileni bilmiyorum sen bunları tecrübe ettinmi ama öyle hop anne ben takı felan istemiyorum deyip kestirip atamıyorsun bu konuları.. Eğitimle bir alakası yok bu işin ayrıca büyümek senin anladığın anlamda olmuyor, hopp anne benim bilezik umurumda degil ben sevdigim 4 5 senedir cıktıgım adamla evlenmek istiyorum lafını emin ol 15 yaşındaki kız söyler..

anladım cnım
hani sevgilin değilde sen istiyosan o yüzden uzatma yoluna gidiyo olabilir diye düşündüm
uzatmanın nedeni belki maddi olarak sıkıntıdaysalar buda olabilir
ama kaçmak yerine konuşsa keşke
sende biraz daha ılımlı davranıp konuşmaya çalış bence
çözümü daha kolay olur
erkekler enterasan belki senle konuşmaktanda çekiniyo olabilir bu konuda

haklısın canım inan dediğin şeyler buna neden olabilir ama genelde sıkıntılarını benimle paylaşmaz o yüzden kararsız kalıyorum.. arayıp konuşmak istemiyorum şu an çünkü sinirliyim kalbini kırabilirim :mymeka: canım çok sağol valla anlayışın ve yardımseverliğin için :1hug:

takı muhabbeti abartılmıs bana gore 1.500 den bilezikten 5 tane falan oda olmaz bence zaten cocuk bu islerden anlamaz uzerine fazla gidincede oda en sonunda bosveriri sıkıntıya girmistir haklı olarak

canım bu nişanmı düğünmü nişanda 1.500 den 5 tane bilezik tabi artılarıda var annen düğününde ne istiyecek vallahi bende nişanlandım evlendim bu devirde sunu tak bunu istiyorummu kaldı ve annen abartıo bence sonucta cocuk onu alacak ama sıkıntıya giren ikiniz olacaksınız bunların parasını ödemek için annenle konus bence nişan için çok fazla şey istiyor bence

Bu söylediklerine katılmıyorum öyle ezip geçemiyorsun aileni bilmiyorum sen bunları tecrübe ettinmi ama öyle hop anne ben takı felan istemiyorum deyip kestirip atamıyorsun bu konuları.. Eğitimle bir alakası yok bu işin ayrıca büyümek senin anladığın anlamda olmuyor, hopp anne benim bilezik umurumda degil ben sevdigim 4 5 senedir cıktıgım adamla evlenmek istiyorum lafını emin ol 15 yaşındaki kız söyler..

ben de ağustos da nişanlandım ve istediğim ve istemediklerim konusunda annemle de gayet tartıştım. takı meselesi konusunda zaten annem agzını acıp tek kelime etmedi,oysa ki yetistirme yurdundan da gelme degilim . bu ezip gecme degil ki orta yolu bulma diye bir sey var. zaten her aile kendi durumuna göre bir sey takıyor.

büyümek nasıl oluyor, bir nevi böyle oluyor, sen eger sevdigin insanı dusunursen bu takı meselesinin dert olmasına izin vermezsin .annene karsı sevdigin insanı savunabilirsin. zaten set de alınmıs bos gelmiyorlar. sunu sunu takın diye limit koymak bence bu zamanda cok gereksiz, baslık parasından ne farkı var allah askına.

ayrıca sen simdi sözlüne ben anneme laf geciremiyorum beni dinlemiyor illa bunları bunları istiyor dersen o da evlendikten sonra annesi devamlı size karıstıgında sana kusura bakma benim annem de böyle ben de anneme söz geciremiyorum derse nolcak. al basına kaynana derdi.

sonucta evlenmek istedigine göre zaten senin icin belli kriterlere sahip bir insan degil mi bu, egitimi, ailesi , işi gücü sana uygun oldugunu dusundugun icin evleniyorsun üstüne bir de sanlısın ki sevdigin bir adamla evleniyorsun.

Para işinin bu kadar mevzu olması benim canımı sıkıyor.Yani kız tarafı veya erkek tarafı para lafıın ağızlara aldı mı sinirlerim bozuluyor.

Bizde takı işi hiç konuşşulmadı ne biz şunu isteriz dedik ne de onlar şunu takabiliriz dedi.
Annenin istediği şeyleri hepsi henüz nişanda takıldı bana talebim dışında,düğünde de bir kısmı takılacakmış.Tek çocuk olduğum için biraz hassaslar.
Takı işi aslında oğluna yardım etmek isteyen ailenin işi,yani şimdi bana takılan bilezikleri alıp yurtdışına kaçacak değilim,hayatta bilezik takmadım,takmamda.En nihayetinde eşimle paylaşacağım,bir sıkıntımız olursa kullanacağız.Yani bana değil oğullarına aldılar o bilezikleri..

Bu mantık aşılanırsa gerekeni yaparlar diye düşünüyorum haa yoksa yaratacak halleri de yok .Maddi durumları nasıl bilmiyorum ama orta yolu bul.Annen net olmasın,kesin olmasın yani.Yetiştirme yurdu falan bunlar şık laflar değil.Annen elbette kızını düşünür ama o trabzon takısı dediğin şey en az 4000 başlar..ne bileyim ya,kesin rakamalar kesin ifadeler hoş olmuyor ilişkilerde.

Ben nişanlıma senin söylediğin gibi "git ek iş yap ne yaparsan yap ayarla" deseydim o adam beni terkederdi revilndell,benimle bunlar için mi evleniyorsun derdi.biz de aşk evliliği yapıyoruz,bu yüzden fedakarlıklar yapılması taraftarıyım..

Ya kızlar ben bu altın isteme olaylarına bir türlü anlam veremiyorum. bende nişanlıyım nişanım oldu ve Allah nasip ederse yakın zamandada düğünüm var ama şu zamana kadar erkek tarafından hiçbirşey istemedik.. ne bilezik olsun ne set olsun. zaten yapmak isteyen adam bunu yapar ben istemediğim halde nişanda ailesi set taktı, nişanlımda incilerden oluşan bir takım taktı...
Şimdi anlamadığım kısım benim ailem erkek tarafından bana karşılık hiçbirşey istemedi ya ben değersizmi oluyorum yaniii... Ailemin gözünde değerim bukadar mı yani, Lafı bile olmaz zaten de tut ki düğünde takı istedi annemler ya ben yerin dibine girerim ne o yani bana değermi biçiyorsunuz diye
Yok yokkk bana terz bunlar..

ben de ağustos da nişanlandım ve istediğim ve istemediklerim konusunda annemle de gayet tartıştım. takı meselesi konusunda zaten annem agzını acıp tek kelime etmedi,oysa ki yetistirme yurdundan da gelme degilim . bu ezip gecme degil ki orta yolu bulma diye bir sey var. zaten her aile kendi durumuna göre bir sey takıyor.

büyümek nasıl oluyor, bir nevi böyle oluyor, sen eger sevdigin insanı dusunursen bu takı meselesinin dert olmasına izin vermezsin .annene karsı sevdigin insanı savunabilirsin. zaten set de alınmıs bos gelmiyorlar. sunu sunu takın diye limit koymak bence bu zamanda cok gereksiz, baslık parasından ne farkı var allah askına.

ayrıca sen simdi sözlüne ben anneme laf geciremiyorum beni dinlemiyor illa bunları bunları istiyor dersen o da evlendikten sonra annesi devamlı size karıstıgında sana kusura bakma benim annem de böyle ben de anneme söz geciremiyorum derse nolcak. al basına kaynana derdi.

sonucta evlenmek istedigine göre zaten senin icin belli kriterlere sahip bir insan degil mi bu, egitimi, ailesi , işi gücü sana uygun oldugunu dusundugun icin evleniyorsun üstüne bir de sanlısın ki sevdigin bir adamla evleniyorsun.

Para işinin bu kadar mevzu olması benim canımı sıkıyor.Yani kız tarafı veya erkek tarafı para lafıın ağızlara aldı mı sinirlerim bozuluyor.

Bizde takı işi hiç konuşşulmadı ne biz şunu isteriz dedik ne de onlar şunu takabiliriz dedi.
Annenin istediği şeyleri hepsi henüz nişanda takıldı bana talebim dışında,düğünde de bir kısmı takılacakmış.Tek çocuk olduğum için biraz hassaslar.
Takı işi aslında oğluna yardım etmek isteyen ailenin işi,yani şimdi bana takılan bilezikleri alıp yurtdışına kaçacak değilim,hayatta bilezik takmadım,takmamda.En nihayetinde eşimle paylaşacağım,bir sıkıntımız olursa kullanacağız.Yani bana değil oğullarına aldılar o bilezikleri..

Bu mantık aşılanırsa gerekeni yaparlar diye düşünüyorum haa yoksa yaratacak halleri de yok .Maddi durumları nasıl bilmiyorum ama orta yolu bul.Annen net olmasın,kesin olmasın yani.Yetiştirme yurdu falan bunlar şık laflar değil.Annen elbette kızını düşünür ama o trabzon takısı dediğin şey en az 4000 başlar..ne bileyim ya,kesin rakamalar kesin ifadeler hoş olmuyor ilişkilerde.

Ben nişanlıma senin söylediğin gibi "git ek iş yap ne yaparsan yap ayarla" deseydim o adam beni terkederdi revilndell,benimle bunlar için mi evleniyorsun derdi.biz de aşk evliliği yapıyoruz,bu yüzden fedakarlıklar yapılması taraftarıyım..

aynen bu şekilde düşünüyorum ben de alkisalkisalkis

sonuna kadar katılıyorum alkisalkisalkis
bende nişanlandım 4 ay oluyo annem ağzını açıp şu gramdan şu kdr bilezik isteriz demedi
durumunuz ne ise ona göre takı alıp takarsınız dedi
ve en doğrusuda budur bence vereliniortak

not: ben de yetiştirme yurdundan gelmedim :roflol:

X