4 haftadayım ve belim çok ağrıyor korkuyorum.

e.m.e.l

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2009
68
2
kızlar ben 17 ekimde son regl günümdü 10 kasımda 2 damla kahverengi kanamam oldu yine hamiş kalamadım diye üzüldüm hatta kanamam olmadan önce negatif çıkmıştı kahverengi kanamam olunca yine hastalanacam diye ağladım 12 kasım günü eşim yine tahlil getirdi ve bu sefer pozitif çıktı emin olmak için tekrar yaptım oda pozitif çıkınca apar topar doktora gittim belim çok ağrıdığı için ve kanama dolaysıyla doktorum vajinal ultrasonda baktı küçük bir nokta gördü çok erken daha 4 hafta bile olmamış dedi ayrıca kanaman yerleşme kanaması olabilir dedi. 1 hafta sonra yine gel dedi sorunum şu belim aşırı ağrıyor ve bu ağrı ayaklarıma vuruyor ilk hamileliğimde böyle ağrı olmamıştı doktorumda ilk 3 ay çok önemli dedi gebelikler düşükle sonuçlanabilir dedi şimdi çok korkuyorum. 1 oğlum var ondan önce missed yaşayıp kürtaj oldum Allahıma şükür 2. hamileliğimde oğluma kavuştum. hamileliğin ileri safhalarında bel ağrısı olur ama benimki daha çok erken ve çok korkutuyor doktoruma soramadım doktorum kanama dışında birşeyden korkma diyor ama bazen çok korkuyorum hadi kanamam gelirse diye. 1 yıl bekledim ben bu hamileliği... çok duygusallaştım ağrıya dayanamadım ağladım eşim zor tesselli etmeye çalışsada düşük yaparım diye korkuyorum... doktora durumumu anlattım progestan vermedi vücuda bırakalım vücut kararını versin diyor sağlıksız gebeliği zaten atacaktır dedi. doktorumu değiştirmeyi bile düşündüm. kızlar böyle durum yaşayan var mı yardım lütfensenağlamasenağlama

slm canım bu durumu cok kafana takma kafana taktıkca daha cok agrın olur bende suan 4 aylık hamıleyım benımde belım gebelııgn ılk haftalarında agrımaya basladı halada agrıyor özellıkle uzun sure ayakta durdugumda supurge yapınca bunları yapıp sırt ustu yattıgımda sankı belım kopcakmıs gıbı agrıyor sonra gecıyor kan gelmedıgı surece korkma senden gelen o kann doktorunun dedıgı gıbı yerlesme kanıdır bu normal bırsey yıne doktorunun dedıgı gıbı ılk 3 ay cok önemlı kendını sakın agır ısler yapma cok cok agrın oldugu zaman cınsellıkten uzak dur bol bol dınlen ve bol su iç benımde kesemde kan vardı doktorum dınlen ve bol su(2.5lt) ıc dedı ve moralını ıyı tut ne dusunursen o olur canım esınde yardımcı olsun sana korkma kan gelırse hemen dr basvur

canım bende 6 haftalıkken kanama gecırdım progesteron ıgne ve jelı kullanarak 3 ayı yatarak tamamladım. agrımda vardı ayrıca doktor rahmın genıslıyor normal dıyordu cok asırı olmadıgı surece. sana tavsıyem bol bol su ıc ayaklarının altına yastık koy yat dınlen su aralar. agrı normal ama beraberınde kanama lekelenme falan olursa o zaman doktoruna gorun muhakkak. Allah yardımcın olsun bı an once atlatman dılegıyle...

bende hamileliğimi 4 haftalıkken öğrenmiştim bende de inanılmaz bel ve kasık ağrısı oldu korkma bence. hatta benim ağrılarım o kadar şişdetliydi ki tuvalete zor gidiyordum bi yandan regli olmuşum gibi kasık ağrısı bi yandan bel ağrısı ama 2 hafta sonra falan geçmişti. endişe etme gönlünü ferak tut çok dua et...

slm arkadaşlar bendede şuanda acaip bel ve kasık ağrısı var ,boşlluklarımın üstüde ağrıyo 5 aydır korunmuyoruz ve ben son 3 aydır aynı şeyi yaşıyorum adetime 3 4 gün önce başlıyor ve ağrılı adet yaşıyorum sonra.Adetimin ilk günündede parçalı geliyo çok.geçen ay doktora gittim bişi yok dedi .sizce bu bebek oluyoda tutunamıyo gibi bişi oalbilirmi.başka bi doktora gitsemmi

ılk 12.haftaya kadar benimde lekelenme şeklinde olmustu ben de ayagımın altına yastık koyup yatıyordum ama arada da belimin yani kalçamın altına yastık koyup oylede yatıyordum onunda faydası oluyor bir de evet arkadasların da dediği gibi bol bol da su iç canım.

benimde 7 haftalıkken acayip bel ağrısı ile gittim içte küçük bi kanama var ondan dedi iğne verdi kullandım dinlendim o kanama kendiliğinden geçti ama şimdi hala bel ağrım var o gitmiyor 15.haftadayız ama en ufak bi iş yapsam hemen ağrım oluyor...

kızlar ben 17 ekimde son regl günümdü 10 kasımda 2 damla kahverengi kanamam oldu yine hamiş kalamadım diye üzüldüm hatta kanamam olmadan önce negatif çıkmıştı kahverengi kanamam olunca yine hastalanacam diye ağladım 12 kasım günü eşim yine tahlil getirdi ve bu sefer pozitif çıktı emin olmak için tekrar yaptım oda pozitif çıkınca apar topar doktora gittim belim çok ağrıdığı için ve kanama dolaysıyla doktorum vajinal ultrasonda baktı küçük bir nokta gördü çok erken daha 4 hafta bile olmamış dedi ayrıca kanaman yerleşme kanaması olabilir dedi. 1 hafta sonra yine gel dedi sorunum şu belim aşırı ağrıyor ve bu ağrı ayaklarıma vuruyor ilk hamileliğimde böyle ağrı olmamıştı doktorumda ilk 3 ay çok önemli dedi gebelikler düşükle sonuçlanabilir dedi şimdi çok korkuyorum. 1 oğlum var ondan önce missed yaşayıp kürtaj oldum Allahıma şükür 2. hamileliğimde oğluma kavuştum. hamileliğin ileri safhalarında bel ağrısı olur ama benimki daha çok erken ve çok korkutuyor doktoruma soramadım doktorum kanama dışında birşeyden korkma diyor ama bazen çok korkuyorum hadi kanamam gelirse diye. 1 yıl bekledim ben bu hamileliği... çok duygusallaştım ağrıya dayanamadım ağladım eşim zor tesselli etmeye çalışsada düşük yaparım diye korkuyorum... doktora durumumu anlattım progestan vermedi vücuda bırakalım vücut kararını versin diyor sağlıksız gebeliği zaten atacaktır dedi. doktorumu değiştirmeyi bile düşündüm. kızlar böyle durum yaşayan var mı yardım lütfensenağlamasenağlama

canım benim bel ağrılarım adet günüm geçtikten hemen sonra başladı. test bile yapmamıştım yani.
kötü seyler getirme aklına. sağlıkla al bebeğini kucağına.

canim aslini sorarsan bel agrilari gayet normal bende test yaptigim zaman positiv cikmisti bende doktora hemen gitmistim bendede karin agrisi cok vardi asiri yatamiyordum doktora gittim hastaneye doktor 5haftalik dedi benimde bel agrilarim coktu tabi bende kanama yoktu karin agrilarimdan dolayi dis gebelik olabilir dediler 3gün hastanede yattim cünkü bebek cok kücük oldugundan daha ultarasonda belli etmiyor kendini ondan dolayi ancak sonra sonuc positiv cikti yani icini ferah tut ancak doktorunda hakli ona vücut karar verecek atilmasi gerekiyorsa atilir ama senide anliyorum tabiki cok üzüleceksin ama onun disinda bel agrilari gayet normal sakin dertetme sonucu bekle ama isin icine kanama girerse biraz tehlikede giriyor canim:bbo:

kızlarr kımse varmı su an 4 hftalık hamişim ama belım tutuldu..agrım cok acaba bebişten olabılırmıı,,,,

X