Hamilelikte Hurmanın Faydaları

Allah razi olsun canim hurmanin faydalarini biliyordumda bu kadar ayrinti yeni okdum.
Rabbim hikmeti ne sonsuz. hamdu senalar olsun ins.

Hepimzden Allah razı olsun .. hurmanın bende faydalarını billiyodum ama bu kadar çok olduğunu bilmiyodum sizinle paylaşmak istedim

hurma elbette çok şifalı ancak gebeliğin son haftalarında. 6.5 aylık hamileyken yediği 1 tabak hurma yüzünden erken doğum yapan bir arkadaşım var :KK43: 1-2 tane yemenin zararı yok tabi.son ayda fazlaca yenirse doğumu kolaylaştırıyormuş Allah'ın izniyle.

konu gitmiş galiba
bende hamileleğimin başında hergün yiyordum
sonra tiksinir gibi oldum 2,3 aydan sonra yine başladım bakalım

Arkadaşlar hamileliğin başında yemeyin lütfen..Hurma hamileliğin sonlarına doğru rahimde kasılmalara yardımcı olduğu ve doğumu kolaylaştırdığı için faydalı..Önceki aylarda şiddetle kaçınmalısınız....

EEE O ZAMAN ÖNCEDEN sezeryan olmuş tekrar sezeryan olacak için geçerli değil...HURMA ACABA YESEM BENDE SON AYLARDA sezeryandan yırtar mıyım!!!!!?????opuyorumnanaktan

canim bilemem ama bebegin hurmada ki vitaminlerden almis olur.
ayrinca hurmanin dogumu kolaylastidgi dogrudur
ben son 15 gun çok yedim surekli kasilmalar hafif hafif agrilar oldu. dogumdan 2 gun once hafif kasilmalar ve bel agrilari oldu. ben girp için dr gitiginmde 4 bcuk santim acilma olmus hemen doguma aldilar. Dua'larinda unutmamak lazim Allah'in yardim ile kolay gecirdik.

arkadaşlar bende 37 hafta 1 günlük hamileyim hurmayı nezaman yemeye başlamak gerekiyor ve günde kaç tane?

bende 11 haftalık gebeyim. doktorum hurma yememi düşük tehdidi nedeniyle yasakladı.doğum anında ve lohusalıkta bol bol yiyebilirsin dedi. rahim kasılmasına neden oluyormuş.:ecrin_bebek:

X