dişim çok ağrıyor ya ne yapmalıyım sizce

snur42

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2009
3.736
11
kızlar 1,2 gündür dişim çok ağrıyor.:1no2:
sanırım dolgu gerekiyor diş dr.um riskli olduğunu
söyledi erken doğumu tetikliyomuş.yapılan iğneler falan
sizin böyle bi probleminiz oldumu neler yaptınız:uhm:

benim 13. haftamda diş ağrım oldu
ben daha çok kullanılan ilaçlardan etkilenirmi diye
doktoruma danıştım özellikle 12. haftadan itibaren her türlü diş operasyonunu yaptırabilirsin dedi
çok şükür gerek kalmadı diş ağrım geçti

benim dr.da ben bu riski göze alamam diyor.
korkuyorum bende yaa..bebişime birşey olur diye.
doğuma daha 2 aydan çok var.napcam bilmiyorum

benimde dişim ara ara ağrıyor diş doktoru dişe müdahale edersek sakıncalı olabilir dedi dişinol ilaç yazdı bana dişim ağırdığında pamuğa sürüp dişime koyuyorum geçiyor ama benimki sürekli ağırmıyo ara ara ağırıyor...

benimde dişim ara ara ağrıyor diş doktoru dişe müdahale edersek sakıncalı olabilir dedi dişinol ilaç yazdı bana dişim ağırdığında pamuğa sürüp dişime koyuyorum geçiyor ama benimki sürekli ağırmıyo ara ara ağırıyor...

hımm dr.uma sorayım bi
denemekte fayda var.çekilecek gibi değil bu ağrılar

doktorum ılk 3 ay ve son 3 ayda dıscı sakıncalı ama 2.trımestır donemınde gıdebılırsın demıstı...
sende kılpayı 2.donemı bıtırmıssın canım walla ne desem yalan olur...

Canim faydasi olurmu bilmem ama benimde 20lik disimde sorun var ara ara sizliyor( 3. ayimdan beri). su hamilelik donemini atlatmaya calisiyorum, kullandigin bir dis macunu iyi geldi kaldigin ulkede eczanede vardir. bende ezcaneden aldim PARODONTAX ismi bitkiden tamamen hafif acimsi bir macun ama benim agrimi ve sizlamalari gecirdi Allah'in izni ile.
belki sende gorursun faydasini. gecmis olsun ins.

Arkadaşlar...Ben diş ağrısını yaklaşık 2 buçuk hafta çektim..Şu anda 31 haftalık gebeyim..Kadın doğum doktorum ilk üç aydan sonra dişle ilgili herşeyi yaptırabilirsin,dedi..Dİş doktoruma da sordum.O da aynı şeyi söyledi..Hatta uygun antibiyotikler ve lokal anestezinin bebeğe hiçbir zararının olmadığını söyledi..Bugün kanal tedavisi yaptırdım azı dişime...Allahıma şükürler olsun..Şimdi daha iyiyim...Sizler de ilk üç aydan sonra başka riskleriniz yoksa dişlerinizi ihmal etmeyin arkadaşlar....alkisalkisalkis

çok teşekkürler kızlar.
MNTHA macunu denicem canım
dr.a gitmekyi göze alamıyorum henüz.
en doğal şekilde atlatmaya çalışcam

minoset iç cnm bnmde 13,14, haftamda oldu çok şiddetli dr minoste içebileceğimi söyledi hatta apse olmuştu largopen antibiyotik bile werdi...

X