nurse harvey's kullananlar anneler...

seldus

♥ ♥ küçük paşam ♥ ♥
Kayıtlı Üye
27 Ocak 2009
2.982
1
benim oğlum gazlı bi bebek malesef metsil ve zinko bi işe yaramadı rezene diğer bicok bitki ilacı da gecirmedi...nurse harvey's aldım ama üzerinde bir ay içinde kullanılmalıdır diyor..bi de siz günde kac defa veriyorsunuz nasıl kullanıyorsunuz yazarsanız sevinirim..:asigim:

canım bebeklere verilen her ilaç mutlaka 2 ay içinde tüketilmeli.aklında bulunsun.
benim kızımın hiç gazı olmadı şükürler olsun.ama doktorumuz bize vermişti.biraz iştah da açıyor sanırım bu ilaç.
sana tavsiyem bu ilacı kullandırmadan rezene çaı içir.gerçekten rahatlatıyor.

ben de bır kolık bebek annesı olarak ılk 4 ay gaz sorununu cok yasadım
sap sımplex, metsıl, melıla, babulıne vs bırcok ılac
rezene, kımyon, corekotu gıbı bıtkı karısımlarını da denedım
hatta sac kurutma makınası, elektrıklı supurge evde sureklı calısıyordu
evet en sonunda bır arkadasım vasıtasıyla nurse harveys almıstım ama kolık aglamalarının azaldıgı donemdı fayda ettı belkı
ama ne yaparsan yap bellı bır sure bu durum yasanacak canım
gozun korkmasın sonrasında kendı kendıne duzene gırıyor sadece bırazcık sabır

benim oglumda sancıdan cok aglıyor seldus en iyi cozum bence masaj yapmak cok rahatlıyor
karnına hafif hafif parmak uclarımda bagırsak yonune dogru masaj yapıyorum zeytinyagı ile
birde yuz ustu dik bir sekilde karnı benim ustume gelicek sekilde tutuyorum benim ısımla karnı ısınıyor oda cok iyi geliyor sırtınada hafif masaj
inş. meleklerimiz 3 aylık olduklarında hiç bir sıkıntıları kalmaz

ben basladım kullanmaya her seferinde bir mama kasıgı diyor ben de öle verdim sabah öğle ve aksam veriyorum acaba dogrumu fazla olmaz demi????

bende kullanyorum.. yaklaşık 2 hafta oldu. ama benim kızım gece 22 ile 2 arası ağlıyo çok. dr. da bu saatlerden önce ver demişti bana. öyle yapıyorum bende.. ama verir vermez kesiliyor mu ağlama hayır kesilmiyor. sabredicez sanırım. başka çözümü yok bu ağlamaların...

Canım ben de almıştım başka bi dr.un önerisiyle. Günde 3 sefer 1 tatlı kaşığı demişti. Ama kendi dr. umuz sab simpleks tavsiye etti, 2 günden sonra bıraktık.
Şimdi 40 ı çıktı diye mi yoksa bu sab simpleksten mi bilmem çok şiddetli ağlamaları azaldı 1 haftadır. Daha önce çatlayacak gibi kıpkırmızı oluyodu oğlum. ılacı kullandığımdan beri normal ağlıyo. Nurse harveys iyi gelmezse bunu da denemeni öneririm

bnm kızım öküz gb bagıran elektrikli süpürgede susuyo sanırım gaz problemimizi atlatıyoz 3gündür hiç ilaç vermiom maşallah tüm gece memede uyuyooo

ben de 3-4 gündür kullanmaya başladım.. inşallah fayda buluruz ama henüz fark göremedim.. günde 3 kez veriyorum, bir mama kaşığı..

bende kullandım bi şişe bitti günde iki defa bir tatlı kaşığı veriyorum ama bi işe yaradığını görmedim henüz

ben sab simpleks kullandm ama pek ayda göremedm fakat düzenli kullanmad ama nurse benm oğlumu rahatlattı 2 gün verdm günde 2 kere oğluma uyku yaptı ve gaz sorununu azalttı eppey ve 1 haftayı geçk vermyorum ben sürekli kullanma taraftarı değilm gazları olnca vern arkdşlar hergün vermeyn bence..harekt ednce azalıo bzmki bu ralar ağlarken ayaklarını sallıo tekme atar gibi o rahatlatıo sanrsam onu nerden de bulmşsa o çözümü sıpa:))evt ya üzernde 4 hafta içnde tüketlmesi gerekli dio benm aldğm 2 hftayı geçti e şişe duruyo napcaz btmeden sürkeli 15 ytl verp ilaçmı alcass:KK43:çok değil ama saçma geldi btmeden almakk.daha uzun olmalıydı bence süresi.burun damlamzda öle oda 24 satt içinde btecek serum olan varya gifrer oda çok pahalı 20 ytl ilaç kutusuna epey yatrm yapmşzz sanırsam:)

bende nurse harveys kullanıyordum ama bir yazı okudum ve artık nurse harveys kullanmıyorummm..........yazıyı aynen ekliorum:KK43:((

Sodyum bikarbonat:Sodyum bikarbonat, bazik özelliği nedeniyle, bebeğin mide asitinin pH değerini doğal olarak değiştirir. Asitik bir midede meydana gelen asitik reflüde etkili olabilir. Ancak, bebeğin sisteminde pH dengesinin değişmesi, bazik durumun artmasına ve koliğin kötüleşmesine neden olabilir. Ayrıca, sodyum bikarbonat, kan dolaşımına geçer ve bu nedenle istenmeyen yan etkiler ortaya çıkabilir. Yapılan çalışmalar, sodyum bikarbonatın folik asitle ve demirle etkileşime girerek, bu iki besin maddesinin fonksiyonlarını veya emilimini etkilediğini göstermiştir.

Bu nedenle, sodyum bikarbonat “5 yaşından küçük çocuklarda” kullanılmamalıdır. Anti-asit ürünler iki haftadan fazla kullanılmamalıdır. Bazı doktorlar, sodyum bikarbonatın bebekte elektrolit dengesini bozduğunu ve bu durumun ciddi problemlere yol açabileceğini belirtiyorlar.

.

ve sodyum bikarbonat nurse harveysin içeriğinde varrrr:KK43:((((

bende nurse harveys kullanıyordum ama bir yazı okudum ve artık nurse harveys kullanmıyorummm..........yazıyı aynen ekliorum:KK43:((

Sodyum bikarbonat:Sodyum bikarbonat, bazik özelliği nedeniyle, bebeğin mide asitinin pH değerini doğal olarak değiştirir. Asitik bir midede meydana gelen asitik reflüde etkili olabilir. Ancak, bebeğin sisteminde pH dengesinin değişmesi, bazik durumun artmasına ve koliğin kötüleşmesine neden olabilir. Ayrıca, sodyum bikarbonat, kan dolaşımına geçer ve bu nedenle istenmeyen yan etkiler ortaya çıkabilir. Yapılan çalışmalar, sodyum bikarbonatın folik asitle ve demirle etkileşime girerek, bu iki besin maddesinin fonksiyonlarını veya emilimini etkilediğini göstermiştir.

Bu nedenle, sodyum bikarbonat “5 yaşından küçük çocuklarda” kullanılmamalıdır. Anti-asit ürünler iki haftadan fazla kullanılmamalıdır. Bazı doktorlar, sodyum bikarbonatın bebekte elektrolit dengesini bozduğunu ve bu durumun ciddi problemlere yol açabileceğini belirtiyorlar.

.

ve sodyum bikarbonat nurse harveysin içeriğinde varrrr:KK43:((((

hadi yaaa :1shok: işe de yaramıyor zaten. ben günde 1 kereye kadar düşürmüştüm, sadece akşamüstü veriyordum sancılarının başlayabileceği saatlerde.. 2 gündür rezene çayına başladım günde 2-3 kaşık.. deneme tahtası değil ki bebişlerimiz.. üzüyor bu durum beni. ama gel gör ki dün gece 2.30 dan beri uyumuyor kızım :sinifsinif:

offf ya bende veriyordum sanki işe de yaramıstı ama bu yazıyı gördükten sonra vermem artık ...saıl llallim nolcak bu sancılar yaaaaa....

neden rezene çayını az veriosnzz ben humannanın almştm içiosa eğer bebk günde 100 ml vereblrsnzz deömşti benm kuzum daha mnickkken veriosum valla 50 ml:F::F:F::KK70::KK70::

ben de sadece rezene çayı kullanıyorum saat 5-6 gibi veriyorum ki akşam ağlamalarına iyi gelsin diye... bazen iyi geliyor bazen de hiç faydası olmuyor... humananın rezenesini aldım... onda 100ml yani yarım su bardağı kadar verebilirsiniz diyor... gerçi 10-12 mama kaşığı ancak alıyor bizimkisi,severek içiyor hem :) ama istemediğinde kaşığı diliyle ittiriyor ve çayı püskürtüyor resmen kaydirigubbakcemile3

benim oğlum çok gaz problemi olan bir çocuk değildi ama arada sırada oluyordu tabi doktorun tavsiyesi ile aldım bu şurubu ilk günler ne faydası ne zararı vardı ama bir kaç gün içinde şurubu verdiğim günlerde özellikle oğlum gazdan çatlayacak gibi oluyor.Bence tamamen bu şuruptan dolayı oğlum acı çekiyor,o kadar ağlıyor ki dün gece doktora götürdüm acaba başka bir sıkıntısı var mı diye.Hiç tavsiye etmem

metsil kullanıyorduk, tam çözüm olmamıştı. cuma akşamından itibaren, yani 2 gündür nurse harveysi günde 3 defa, yani 8 saat arayla, 1 tatlı kaşığı veriyoruz.

bebeğimiz epey rahatladı ilk izlenimim bu. fakat normalinden daha fazla uyuyor, bu da kesin.

2 ihtimal var.

1- bitkisel de olsa, bebeğe normalde verilmemesi gereken bişey, uyku yapıyor veya vücudunu yoruyor olabilir.

2- gaz sancısı azalan bebek, rahatladığı için, daha sağlıklı bir uykuya kavuşmuş olabilir.

bilemiyorum, yine de yavrum daha çok küçük azaltacağım dozunu. çünkü bize doktor metsil vermişti fakat fazla kullanmadık. bebeğin gazı artınca 5-6 gün düzenli kullandık fakat yne çok faydalı olmadı. bizde mecburen nurse denedik netten araştırarak. (bebeğim 37 günlük.)

kafam karıştı. günde 3 kere 1 çay kaşığına düşüreceğim, bikaç günde böyle deneyeceğim bakalım hayırlısı.

benim oglumda sancıdan cok aglıyor seldus en iyi cozum bence masaj yapmak cok rahatlıyor
karnına hafif hafif parmak uclarımda bagırsak yonune dogru masaj yapıyorum zeytinyagı ile
birde yuz ustu dik bir sekilde karnı benim ustume gelicek sekilde tutuyorum benim ısımla karnı ısınıyor oda cok iyi geliyor sırtınada hafif masaj
inş. meleklerimiz 3 aylık olduklarında hiç bir sıkıntıları kalmaz
Merhaba, uzuun yıllar geçmiş ama şansımi denemek istedim, 3. Ayda gectimi kolik, sancilar

X