Bıktım artık ya....

sld

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2008
135
0
çalıştığım ortam tam bir dedikodu kazanı. attığın adımi aldığın nefes, giydiğin herşey dedikodu. üstelik güvenecek bir allahın kulu yok. insanların neden ağızları bu derece boş. başka birinin derdini neden sanki hazine bulmuşcasına başkasına yetiştirirler anlamam. üstelik ağzımdan çıkmayan şeyler de sanki ben söylemişim gibi ortyalıkta dönüyor. yada sen şunu söylemişsin senin hakkında bunlar konuşuluyor diye blöf yapıyorlar. offf canım çok sıkkın. ne yapacağımı bilemedim. söylemediğim şeylerin yayılmasını nasıl engelleyebilirm bilemiyorum. vallahi özgüvenimi kaybettim artık. 10 düşünüp bir konuşuyorum. o kadar dikkat etmeme rağmen neler çıkıyor neler. işyerleri hep böyle mi....

Son düzenleme:
senin hakkında dedikodu çıkaran gelip başkasının dedikodusunuda sana yapıodur zaten
bununda herkes farkındadır ve aslında kimse hiçbişeyi önemsemiodurki
bence sende takma konuşup dursunlar

canım en kısa zamanda kendıne baska bır ıs bulmalısın.yoksa sınırlerın yıpranacak hepten.saglıgından onemlı degıl ya...

Hiç mi hiç haz etmem böyle insancıkları.Sadece selamlaşın o kadar.Onun dışında süslenin ,püslenin ,keyfinize bakın.O bunu demiş,şu böyle yapmış.Yazık takılıp kalmayın bu basitliklere.Uzak durun ,yeter.Onların seviyesine düşüp laf yetiştirmeye çalışmayın.Sessiz ve umursamaz davranışlarınız onları çıldırtacaktır.:jeyyar:

en iyisi fazla samimi olmamak sırrını fazla anlatmamak galiba..

seninle arkadaşlık geyiğine başkaları hakkında konuşup senden aldıklarını birebin katarak diğerlerine aktarıyorlar demekki, böyle bi durumda sende dedikodusu yapılmaya çalışılan kişi hakkında içinden gelmese bile güzel, iyi konuş, iyi konuşmalarda yayılır merak etme, bu şekilde sorunların hafifler biraz, nasıl bir işyerindesin ki, rekabet, prim ortamı olan bi yerse böyle şeyler normal, sen herkes hakkında iyi konuş, gerisinide takma, iş işte kalsın, neden özel zamanlarındada işi düşünüyorsun ki

işyerınde sadece iş konusmak lazım diycem ama insanız işte olmuyor özel seylerı ve kişiler hakkındaki düşüncelerimizi paylaşmamak lazım diye düşünüyorum

çalıştığım ortam tam bir dedikodu kazanı. attığın adımi aldığın nefes, giydiğin herşey dedikodu. üstelik güvenecek bir allahın kulu yok. insanların neden ağızları bu derece boş. başka birinin derdini neden sanki hazine bulmuşcasına başkasına yetiştirirler anlamam. üstelik ağzımdan çıkmayan şeyler de sanki ben söylemişim gibi ortyalıkta dönüyor. yada sen şunu söylemişsin senin hakkında bunlar konuşuluyor diye blöf yapıyorlar. offf canım çok sıkkın. ne yapacağımı bilemedim. söylemediğim şeylerin yayılmasını nasıl engelleyebilirm bilemiyorum. vallahi özgüvenimi kaybettim artık. 10 düşünüp bir konuşuyorum. o kadar dikkat etmeme rağmen neler çıkıyor neler. işyerleri hep böyle mi....

Gece gece ben mi çift görüyorum başka bir yerde de okudum aynısını :uhm: mirmirmirmir

ış arkadaşlarınla fazla samimi olmana gerek yok , havadan sudan eften püften muhabbetler yeter...Bu zamanda işi bırak demekde hayli yanlış olur sanırım. ışinden memnunsan bilki sadece onlar iş arkadaşların , çek kendini fazla samimi olma , bence en iyisi bu ...

zaten sen genel müdürmüşsün cnm bunu senin çözmen gerekmiyormu işletmenin en üstündeki kişisin bence çok takılma böyle şeylere herkes senin emrin altında susturursun olur biter

Anlayabiliyorum seni, ben de geçen sene ekimde şimdiki yerimde işe girmiştim.
Herkes ama herkes dedikodu yapmak için fırsat kolluyordu.
ığrençti yani.
Hala da iğrenç ama onlara karşı artık savunmasız değilim.
Kendimi onlardan uzak tutuyorum çünkü hepsi içten pazarlıklı olmayan 1-2 kişi var onlarla merhaba naber muhabbeti yeter işte.
Onlarla konuştuğum vakte yazık. Sen de benim gibi yap.
ınan mutlu olursun.
kaydirigubbakcemile5

hiç konusmamak sadece slm slm die bitirmekte yeterli gerek yok muhabbete işyerinde cok fazla

kafası boş insanların olduğu her yer öyle

dert etmeye kafaya takmaya gerek yok

işte işinize odaklanın , kim ne yapıyorsa yapsın

ilgilenmeyinn

Genel müdür yazıyor meslek kısmında. Millet senin odana gelip dedikodu nasıl yapabiliyor ona şaşırıyorum. Senin hakkında konuşulanları nasıl sana aktarabiliyorlar çok daha ilginç.

tatlim ben de bi kac yil once bir otelde calisirken ayni seylere maruz kaldim. malum, otelde personel sayisi cok fazlaydi ve millet bi gun onun bi gun bunun dedikodusunu yapardi...ben yurt disina esimin yanina gitmek uzere vizemi bekliodum daha 4-5 ay once evlenmistim ama onunla bununla otelde dedikodumu cikarmislardi...bi de birlikte calistigim bir iki kisi ruh hastasi gibiydi...kac defa isten ayrilmak istedim ama departman mudurum benden cok memnundu, beni anliyodu ve cok seviyodu cok iyi bi bayandi. vazgecirdi kac defa, ama ben en sonunda dayanamadim bastim istifayi...o kadar stress oluyodum ki orda calisirken, isten ayrilinca ustumden yuk kalkti. bence bu tip insanlar kiskancliktan boyle seyler yapiolar...baska bir is aramayi denesen sekerim? begendigin ve kabul edildigin bi is olursa sen de bas istifayi rahatla...

Arakadaşlar genel müdür de olsam bayanım sonuçta. müdürüm diye hiç kimseyle konuuşmamayım mı...

canım böyle insanlar heryerde var malesefki dedikodu bi hstalık olmuş insanlarda hiç sölenmemiş şeyleri sölemişin gibi anlatmaları falanda cabasıdır en iyisi bu gibi insanları hayatından çıkarmak evinden uzak tutmak....sen git gel işine bak boşver takma.......

X