Bebek Beslenmesi bebeğinize yoğurdu devam devam sütüyle mi,yoksa inek sütüylemi mayalıyorsunuz,

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
İlk cevabı ben vereyim.. Ben inek sütüyle mayalıyorum pastörize sütten günlük değil ama uzun ömürlü sütten.Tutturmak pek kolay olmuyor tutsa da zaten çok katı olmuyor koyu bir ayran gibi bişey ama bebeğim bir tek bu yoğurdu severek yiyor babymix falan hiç sevmedi.. Devam sütüyle hiç denemedim ama düşünüyorum denemeyi sırf almıştım boşa gitmesin diye:) Yoksa doktorlar inek sütünden mayalanmasını söylüyorlar.

valla herkes bişi diyo. ben dr günlük pastörize sütle mayala dediği içn bir aydır öyle yapıyorum. sen bilirsin yinede ama alerji falan olmadı. annelerimiz devam sütünü nerden bulmuş ki..

ben de bugun dr daydım.bana da SEK in var ya günlük şişe sütleri onlarla yap yoğurdu dedi.

pastorıze sutlerde ınek sutudur ve inek sutu 1 yasa kadar yasak ben aptamıl le mayalıyorum

100ml bıberon mamasını 2 cay kasığı yoğurtla 4 saat mayalıorum buzdolabında dınlendirıorum bıraz sulu oluo ama içim rahat en ezından

VALLA ben ilk kez dun mayaladım.yarım lt lik gunuk sutler var ya onlarla. sabah açtım süper olmuş kızım da yedı 7-8 kaşık malum ilk verişim.kalanını da bız yıycez tadı süper olmuş:)

İlk cevabı ben vereyim.. Ben inek sütüyle mayalıyorum pastörize sütten günlük değil ama uzun ömürlü sütten.Tutturmak pek kolay olmuyor tutsa da zaten çok katı olmuyor koyu bir ayran gibi bişey ama bebeğim bir tek bu yoğurdu severek yiyor babymix falan hiç sevmedi.. Devam sütüyle hiç denemedim ama düşünüyorum denemeyi sırf almıştım boşa gitmesin diye:) Yoksa doktorlar inek sütünden mayalanmasını söylüyorlar.

aksine doktorlar 1 yaşına kadar inek sütü önermiyorlar. ya keçi sütü kullanılabilir yada devam maması

aksine doktorlar 1 yaşına kadar inek sütü önermiyorlar. ya keçi sütü kullanılabilir yada devam maması

Biliyorum her yerde yazıyor inek sütü zararlı diye ama iki farklı doktora gittim ikisi de günlük sütle mayalamamı söyledi. Devam sütünden hiç bahsetmediler bile o yüzden öyle yazdım..Birkaç seferdir devam sütüyle mayalıyorum ama hiç tutmuyor su gibi.Bebeğim çok severek yedi ama benim içim rahat etmedi böyle tutmamış yoğurdu yedirmek.Yoğurt değil ayran gibi bişey:))Devam sütüyle tutturan var mı ya da tutturdum diyenler yoğurdun kıvamı nasıl oluyor yazarlarsa sevinirim.

merhaba arkadaşlar bende 1,5 ay snr ek gıdalara geçicem ben kendi sütümle mayalamayı düşünüyorum yavaş yavaş sütleri toplamaya başladım inşallah tutar ayrıca sabah kahvaltısını yine kendi sütümle hazırlıcam her türlü 1 yaşına kadar faydalansın bebeğim boşa gitceğinezemuszemus

benim doktorum bir de pınarın organik sütüyle yapabilirsin dedi.ben bununla kıvamını güzel tutturdum. sinbonun yoğurt makinasıyla.migrosta indirimde şuan 19.90 a. içine meyve püresi kavanozlarında koyuyorum. böylece öğünlük olmuş oluyor

inek sütüyle yapıyorum genel tercihim pınar
doktorlarda yogurdun bu şekilde yapılmasında bir sakınca olmadıgını besleyici oldugunu söylüyor

arkadaşlar ben bu yoğurt işini ne yaptıysam bi türlü beceremedim.kızım 8 aylık daha doğru düzgün yoğurt yemedi.hazır verşiyorum arada hiç sevmiyorda yoğurdu.siz deyin 20 ben deyim 30 kere denedim.allahın yoğurdu olmazmı ya olmuyor olmuyor.mak.var oda çok uzun sürede yapıyor geçen denedim 5 6 saat sürdü.e günlük yapmak gerek her gün nasıl yapayım onu

hayatım uzun ömürlü sütten yoğurt olmazki nasıl becerdin.. olsa olsa kesilmiş süt gibi bişey olur... çünkü sterilize edilmiş sütte tüm yararlı mikroorganizmalar ölüyor.. devam mamalarını da sterilize edildiğini biliyorum. ben daha ek gıdaya geçmedim ama keçi sütü bulup ondan yoğurt yapacağım. arzumun yoğurt makinasından aldım. denedim bayağı katı yoğurt oluyor..hem biz yeriz.. her gün 1 lt sütten yoğurdu tüketiriz zaten..

süt mikrobiyolojisi ders kitaplarıma göz attım. keçi sütünün inek sütüne olan üstünlüklerini paylaşmak istedim. keçi sütü bileşimindeki yağ habbelerinin küçük olmasından dolayı sindirimi kolaydır. çocuklardaki ve bebeklerdeki bir takım alerjilerin engellenmesinde yararlanılmaktadır. keçi sütü ayrıca verem mikrobu hiç barındırmamakta diğer patojen( hastalık yapıcı) mikroorganizmaları inek sütünden daha az bulunmaktadır. bildiğimizz bioyoğurtlar da keçi sütünden yada keçi ve inek sütünün karışımdan üretilmektedir.

X