Doğu -Batı farklılıklkarı??Evlilikte sorun olurmu?Bu şeklde evlenenlerin yorumları?

*SeA*

30.11.2012Kızıma Kavuştum
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2007
2.015
5
Ben çok merak edıorum kızlar 4 yıllık bır beraberliğim var ve suan nişanlıyım ben baba tarafım trakyalı anne tarafım k.deniz ve ben çok rahat büyüdüm bu zamana kadar öle karışan görüşen olmadı.ama nişanlım mardin li bu ilerde sorun olurmu? yani babası falan istanbula geleli 60 yıl olmuş ama yinede öfr adetlerinden pek vazgememşler ben çok sevıorum tabıkı böle bişey için wazgeçmem ama evlilkte nasıl olur ? bu seklde evli olanlar varsa yorumlarınızı beklıyorummm..... buarada nişanlımla çok mutluyum yanlış anlaşılmasın ben ilerıyı soruyorum.... şimdiden tşklerr...:enbuyukkk:

ben etrafımda çok gördüm büyk sorunlar olmasada
ufak tefek sorunlar mutlaka oluyo
ama önemli olan sevgi ve saygı
saygınızi kaybetmediğiniz sürece büyük problemler olmaz

ben etrafımda çok gördüm büyk sorunlar olmasada
ufak tefek sorunlar mutlaka oluyo
ama önemli olan sevgi ve saygı
saygınızi kaybetmediğiniz sürece büyük problemler olmaz

bizim ikimizin arasında zaten hiç olmuoda bu problem bıle deill ama işte aileler pek ısınamadılar sanki birbirlerine zıtlar yani anlıcannn benim annem çok anlayışlı açık bir insan ama onunki baya geri kalmşş yanii istanbulda yaşamasına ragmenn....:1ninca:

bence sen çok fazla kafana takma
benm kuzenimin eşi var elazığlı hep beraber yaşıyorlardı çocuklarını okumaya bile dışarı göndermemişler
ama enişte araya mesafe koydu ben gidiyorum dedi şimdi bursadalar
yani eğer nişanlın aradaki dengeleri iyi tutturursa ailelerde zamnla birbirine alışırlar
veya alışmak zorundalar
zaten anne babalar kendi çok yakın bi arkadaşı bile dünür olsa onlardanda soğurlar
psikolojik bi olay bence

bence sen çok fazla kafana takma
benm kuzenimin eşi var elazığlı hep beraber yaşıyorlardı çocuklarını okumaya bile dışarı göndermemişler
ama enişte araya mesafe koydu ben gidiyorum dedi şimdi bursadalar
yani eğer nişanlın aradaki dengeleri iyi tutturursa ailelerde zamnla birbirine alışırlar
veya alışmak zorundalar
zaten anne babalar kendi çok yakın bi arkadaşı bile dünür olsa onlardanda soğurlar
psikolojik bi olay bence

evet dgru sölüosun psikolojk olabilirrrkaydirigubbakcemile3

biz de trakyalıyız canım ama sevgilimin baba tarafı şırnaklı
gerçi Ankarada doğup büyümüş ailesi de okumuş meslek sahibi insanlar
benim kendi açımdan bi sorun yok ırk memleket ayrımı yapmıyorum ben
ama ailemin bu konuya sıcak bakmadığını biliyorum
daha nişana evliliğe çok erken bizim ama ilerde aileme açınca konuyu illaki sorun olacağını düşünüyorum

aleggrıa arkadasım bende bulgarıstan gocmenıyım sızın taraf yanı.esım trabzonlu.aıleler arasında cok sorun cıkmadı.ama benım aılem cok buyuttu vermedıler.bende kactım.bızımkıler pek yabancıya verme taraftarı olmuyor...konu sahıbı arkads baban trakyalı senı nasıl verdıler.benım bıldıgım cevrem herkes buralı olan ınsanlara karsı ondan sordum...

bizim ikimizin arasında zaten hiç olmuoda bu problem bıle deill ama işte aileler pek ısınamadılar sanki birbirlerine zıtlar yani anlıcannn benim annem çok anlayışlı açık bir insan ama onunki baya geri kalmşş yanii istanbulda yaşamasına ragmenn....:1ninca:

vayyyyyy cümleye bak... sizin gibi açık anlayışlı birine bu cümle ne yakıştı anlatamam kötükedihüso

bu düşünceni nişanlına söylersen kıyamet kopar ve bunu ailesine farkettirirsende

birbirine zıt aileler zaten kolay kolay uyum sağlayamaz... adı üstünde "zıt" :1ninca:

nişanda ve o süre zarfına kadar bir problemle karşılaştıysanız devamı gelir...

saygıyı korursanız sorun geldiği gibi gider

biz de trakyalıyız canım ama sevgilimin baba tarafı şırnaklı
gerçi Ankarada doğup büyümüş ailesi de okumuş meslek sahibi insanlar
benim kendi açımdan bi sorun yok ırk memleket ayrımı yapmıyorum ben
ama ailemin bu konuya sıcak bakmadığını biliyorum
daha nişana evliliğe çok erken bizim ama ilerde aileme açınca konuyu illaki sorun olacağını düşünüyorum

aynen canım benimkide şırnak idilli ama idil mardıne baglanmış sonradan o yusden mardın dıolar ama şırnak lı yanii benm nişanlımda istanbulda dogmuş buyumuşş ünv.ögrencisi bu yıl son sınıf ne bılım bizim aramzda sorun olmuo dıoroum yaa ama aileler sorun yapıo bizimkiler cok karşı oldular ama ben kesin ve nettım hep o yusden babam artk en son dedikii kendın istıosun ilerde sorunda yaşasann oturucaksın kıçının üstüne tabırı caizsee ama ben gayet mutluyum yanii mesela ablasıda trabzonluyla evlenmişş karışmşlar bayaa amaa insanın aklnda acaba .... oluo yınedeee

vayyyyyy cümleye bak... sizin gibi açık anlayışlı birine bu cümle ne yakıştı anlatamam kötükedihüso

bu düşünceni nişanlına söylersen kıyamet kopar ve bunu ailesine farkettirirsende

birbirine zıt aileler zaten kolay kolay uyum sağlayamaz... adı üstünde "zıt" :1ninca:

nişanda ve o süre zarfına kadar bir problemle karşılaştıysanız devamı gelir...

saygıyı korursanız sorun geldiği gibi gider

pardon anlayamadım yaa yakışan ne ??

aleggrıa arkadasım bende bulgarıstan gocmenıyım sızın taraf yanı.esım trabzonlu.aıleler arasında cok sorun cıkmadı.ama benım aılem cok buyuttu vermedıler.bende kactım.bızımkıler pek yabancıya verme taraftarı olmuyor...konu sahıbı arkads baban trakyalı senı nasıl verdıler.benım bıldıgım cevrem herkes buralı olan ınsanlara karsı ondan sordum...

vallaaa kendimi verdirene kadar neler çektim :))) babamda bana hiç kıyamaz gönlü razımı deil ama suan cok sevıolar damatlarınıı çünkü dogulular büyüklerine karşı acaip saygılılar bende öle saygı yok suan her frsattaa damatlarını koruolar bana kızıolarr öle sölimmm:)))

eğer ilerde eşin seni koruyacaksa
ailesine karşı ailesinden biri sana bişey dediğinde müdahale etmesini bilecekse
hiç bir şey olmaz canım yerimseniben
iş kocanda bitiyo bence

eğer ilerde eşin seni koruyacaksa
ailesine karşı ailesinden biri sana bişey dediğinde müdahale etmesini bilecekse
hiç bir şey olmaz canım yerimseniben
iş kocanda bitiyo bence

evet cnm bu zamana kadar koruyodu hep evlendkten snrada deişmez inş.ne dıyelim hepimiz oynamıcazmı zaten bu evlilik kumarınııı inş.hepimizinki iyii olurrrr....

evet cnm bu zamana kadar koruyodu hep evlendkten snrada deişmez inş.ne dıyelim hepimiz oynamıcazmı zaten bu evlilik kumarınııı inş.hepimizinki iyii olurrrr....

evet canım kumardan farksız gerçektende..çok iyi tanıdığın insan bir anda bambaşka biri olabiliyo.
yada sana çok iyi gözüken ailesi sana karşı düşman kesilebiliyo
rabbim hep yanımızda olsun bahtımızı güzel eylesin
inşallah sevdiklerimz pişman etmezler bizi hiç bir zaman

inş :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

canım bence bu sana ve eşine bağlı olabilir ama ailede devreye girince mutlaka ki kültür farklılıkları gibi bir takım sorunlar ortya cıkabiliyor..yani ben gördüğümden yararlanarak söyledim..ama hersey umarım yolunda gider :)

valla bizim oralarda bir laf vardır doğu ile batının kemiklerini bir kazana koymuşlar ikiside ayrı zamanlarda kaynamış diye kaydirigubbakcemile3 bende yugostav türküyüm turkbayragi nişanlımda istanbulda doğmuş karadeniz kökenli biri.onunla bir sorun olmuyor da ne bileyim en basitinden batıda zeytinyağlı yemek soğuk yenir.ancak doğu insanı hertür yemeği ısıtır. annesi yaptığı zeytin yağlı bir yemeği ısıttığını ilk gördüğümde çok komik gelmişti bana pek belli etmedim.tabi bu tatlı bir örnek ancak aile yaşantısına gelindiğinde örnekler pek te hoş olmuyor. mesela suan oturacağımız evi düzenliyoruz bizim akrabalar her odaya girmek için izin alırken onların taraf langur lungur giriyor.bu ve benzeri şeyler bir süre sonra rahatsız edebilir etmeyebilir de insanın ruh haline ve karşı tarafla ne kadar içli dışlı olunduğuna bağlı bence

bu arada tabi yanlış anlaşılmasın her doğu insanı böyledir.batı insanı şöyledir diye bir kesin yargı olamaz biraz da kültür ve eğitim ile ilgili bir durum ancak genel olarak bu ve benzeri tarz olaylar ile karşılaşmış arkadaşlarım da olduğu için bu yorumu yazdım.sevgi saygı anlayış pek çok seyin üstesinden gelir diye düşünüyorum

bu arada tabi yanlış anlaşılmasın her doğu insanı böyledir.batı insanı şöyledir diye bir kesin yargı olamaz biraz da kültür ve eğitim ile ilgili bir durum ancak genel olarak bu ve benzeri tarz olaylar ile karşılaşmış arkadaşlarım da olduğu için bu yorumu yazdım.sevgi saygı anlayış pek çok seyin üstesinden gelir diye düşünüyorum

evet cnm bu zamana kadar ben pek sokulamaım böle dogulular die dogal olarak ben sokulmayınca ailesine onnarda bana karşı hep bi adım geride kaldılar ama nişandan snra bende kendimi deiştrmeye karar verdım ve bu insanı sevıosam ailesinide kabul etmek zorunda oldugmu anladım ve ben onnara bı adım gttıkce onnar bana 3 adım gelıolar suan gayet ii yani dediğin gibi sevgi saygı çok şey üstesinden gelio gerçektennn opuyorumnanaktan

ben doğuluyum eşim karadenizli severek evlendik benim ailemde hiçbirzaman batı doğu ayırımı olmadı ben böyle büyüdüm ama eşimin ailesi doğuluları pek sevmezmiş eşimde benimle tanışana kadar sevmiyormuş ama içimize girdikten sonra bizdeki büyüğe karşı saygıyı küçüğe karşı sevgiyi hoşgörüyü görünce yanıldıklarını anladılar..doğulular kaba derler ama karadenizliler daha betermiş arkadaşlar yanlış anlamayın genel deil tabi ama hala alışamadım eşimin ailesine çok farklıyız eşimi çok seviyorum onun için kabullendim saygı ve sevgi herşeyin üstesinden gelir tanımadan içine girmeden kimseyi yargılamayın..rabbim mutlu huzurlu yuvalar kurmanızı nasip etsin inşallah ve inşallah bu ayırım bi gün biter.............

X