Patates diyeti yapanlar lütfen yazınn

sevgilim_benim

SeNi_çoK_OZLeDiM_AsKeRiM
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2009
2.156
1
merhaba arkadaslar ben suan isvec diyeti yapiorum 7.gunumdeyim ama 2 gundur kilo vermem durdu 3 kilo verdim bir hafta icerisinde patates diyetine baslamak istiyorum onerenler lutfen bilgilendirin bekliorum cevaplarinizi diyetide yaziorum herkese ii basarilar cevaplariniz icinde saolun bu arada yurtdisinda yasiorum 68 dim 65 oldum boyum 163 yasim 18:KK43: cevaplarinizi bekliorum arkadaslar simdiden cok saolun....

Patates Diyeti

Hedef: Haftada ortalama 5 - 6 kilo verebilirsiniz.
Günlük kalori: 600 Kcal

Bu diyetin günlük menüleri:

1.GÜN
Sabah : 2 orta boy patates (haşlanmış)
Öğle : 2 orta boy patates (haşlanmış)
Akşam : 3 orta boy patates (haşlanmış)

2.GÜN
Akşam : 2 orta boy patates (haşlanmış)

3.GÜN
Akşam : 3 orta boy patates (haşlanmış)

4.GÜN
Sabah : 1 elma, 2 mandalina
Akşam : 2 but tavuk ızgara, haşlama, yeşil salata (1 tatlı kaşığı sıvı yağ)

5.GÜN
Öğle : 1 elma 2 mandalina
Akşam : 2 porsiyon balık ya da bonfile, karışık salata

6.GÜN
Öğle : 1 elma 1 portakal
Akşam : 2 porsiyon balık veya bonfile (karışık salata, 1 tatlı kaşığı sıvı yağ)

7.GÜN
Öğle : Patates salatası, yeşil soğan ve 1 tatlı kaşığı sıvı yağ
Akşam : 3 yumurta teflon tavada, yeşil salata

lutfen deneyenler varsa deneyimlerini yazsinlar hoscalin...:teytey:

ben daha önce elma diyetını yapmıstım tabı bıraktım bu diyette zorlamanmadan yapılabilir gibi geldi yanııı başlayabilirim bunadaha önce denendımı bilmiorum ama deneyebilrim yani:)

tek yönlü beslenerek hızla kilo vermek vücutta sarkmalara neden olur ama pek sağlıklı olmaz.verdiğiniz kilolarıda hızla alırsınız fisfisfis
benim bildiğim diyet var ben ona başladım.1 haftada 3 kilo verdiyor.bu diyeti yaparken sabahları yürüyüş ve evde kendim egzersiz ve karın kası hareketleri yapıyorum.eğer geçiş yapmak isterseniz diyeti vereyim,yavaş yavaş ama sağlıklı kilo vermek lazım kaydirigubbakcemile2

istersen buna başla daha sağlıklı kilo verirsin.ya da patates diyetin bitince buna geçiş yap.nasıl istersen.bence birden kilo verme.hem bu diyettede patates seçeneği var.
Alıntıdır:
Burada size öğün öğün ne yemeniz gerektiğini değil, her öğün için değişik alternatifler sunuyoruz. Bunların içinde beğendiklerinizi ve canınızın çektiğini yiyebilirsiniz. Kahvaltınız 300 - 350, öğle ve akşam yemekleriniz 350 - 400, ara öğünleriniz ise 65 kaloriden oluşuyor. Bu diyet programına uyarsanız, yedi günde üç kilo verebilirsiniz.

Sabah
· Bir dilim kepek ekmeğine sürülmüş yağsız labne, yanında bir adet domates ya da greyfurt ve bir bardak taze sıkılmış meyve suyu.
· ıki dilim kepek ekmeğiyle hazırlanmış peynirli tost, bir adet yumurtayla yapılmış omlet, bir adet domates.
· Bir adet elma, 30 gram müsli, bir çay kaşığı bal ve 100 gram yağsız sütle hazırlanmış elmalı müsli.
· Bir dilim reçelli ya da ballı etimek, 40 gram yağsız salam ya da tavuk göğsü, yarım adet salatalık
· Çalışan kadınlar için, bir adet muz, bir adet elma, bir adet kividen oluşan meyve tabağı

Öğle

· Bir porsiyon yağsız tavada hazırlanmış sebze ızgara
· ıki dilim vejetaryen pizza
· Bir kase çorba, bir dilim kepek ekmeği, 20 gram yağsız peynir
· Bir adet fırında patates, yanında haşlanmış sebze
· Çalışan kadınlar için, Salata yapraklı, peynirli, domatesli sandviç, yanında bir bardak domates suyu

Akşam

· Bir adet kepek ekmeğiyle hazırlanmış domatesli, biberli, peynirli tost
· Patates, kabak ve bamyayla hazırlanmış bir tabak yağsız türlü
· Bir tabak spagetti bolonez
· ıki adet etli domates dolması
· 250 gram haşlanmış patates, üzerine maydanoz, karabiber ve tuz serpebilirsiniz.

Ara öğünler

65 kaloriden az
· Bir adet kayısı
· Bir adet elma
· Bir adet portakal ya da greyfurt
· Bir avuç dolusu üzüm ya da kiraz
· Bir adet şeftali
· ıki - üç adet havuç
· 150 gram yağsız yoğurt
· ıki adet bisküvi

65 kaloriden fazla
· Bir adet muz
· Bir adet armut
· 150 - 200 gram diyet meyve yoğurdu
· 150 gram probiyotik yoğurt
· Bir adet çokoprens
· Üç parça çikolata

Diyetisyen Aşkın Yüksel

not:aman hepsini yemiceniz he.size maddeler halinde seçenekler sunmuş.siz bir seçeneği seçip yiceksiniz.mesela ben bu sabah

· Bir dilim kepek ekmeğine sürülmüş yağsız labne, yanında bir adet domates ya da greyfurt ve bir bardak taze sıkılmış meyve suyu
bunu seçtim yedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
yahu patates kilo verdirmez ki hatta glisemik indeksi çok yüksek olduğu için çok çabuk acıktırır daha çok yersin yani..

bende başladım bu diyete netten buldum.bugün 2. günüm.
istikrarlı devam edersem ne kadar kilo vereceğim merake diyorum.
haftada 5-6 kilo diyor.bana biraz fazla geldi.
bakalım.
deneyimi olanlar paylaşsın

valla lacrima sen elbette daha iyibilirsin ama beni tok tuttu 2 günden beri.sadece patates yiyorum listenin dışına çıkmadım.iştahımda kesildi.
psikolojik olarak kendimi hazırladığım için de olabilir.

sırf bu konu hakkında yazabilmek için üye oldum arkadaşlar:) patates diyetini yılbaşından 1 hafta önce yaptım. 1 haftada 3.5 kilo verdim. sıkı rejimleri yapamayan bir insanım. tansiyonum düşer, gözüm kararır normalinde ama bu diyette ne bir acıkma var ne de tansiyon düşüklüğü. hepinizin kolayca yapabileceğine inanıyorum.
yalnız benim büyük bir hatam oldu; yılbaşı günü bir baktım aldığım kıyafetler bol geliyor, yemeye başladım ve şu an aldıklarımı geri aldım yaklaşık 12 günde....:KK43:((
bugün itibariyle tekrar başlıyorum. bunun yanında spor da yapacağım. 3.5 dan daha fazlasını vereceğime eminim. spor yapınca nerdeyse normal vereceğinden 2 kat fazlasını verebiliyorsun...
gelişmeleri yazarım... ama başlamak isteyip karar veremeyenler için söylüyorum; sonuçsuz kalmayacağınız bir diyet... hepinizi öpüyoruum...

ben bunu nette okudum hatta buraya yazmayı düşünüyordum bi ara bende yaptım gayet tok tutuyo iyi bi diyet ben 5 kilo verdim yine yapıcam hollywood diyeti var ona başladım ama ilk iki gün tansiyonum 6ve 4 oldu o yüzden onu bıraktım buna devam

kızlar bende başlicam yarın haftada 3.5 kg verdiyseniz 2 haftada 7 kg yapar. süpermişşşş çok sağolun...

canım 2 hafta üst üste yapma araya 1 hafta koy ama bu koyduğun 1 haftada da tabii ki ağır kilo aldıracak şeyler yeme...üstüste yaparsan zararı olabilir fisfisfis

kızlar bişey sorcam su içiyomusunuz ve kaç litre?bide yeşilçay içiyorum onada devam edeyimmi?

ben çok fazla su içmiyorum fisfisfis ama yeşil çaya bence devam et çok daha fazla görürsün etkisini bence. ama şekersiz yada tatlandırıcıyla iç. kaş yaparken göz çıkarmayalım diil mi zemuszemus

Bu tip diyetler çok zararlı arkadaşlar. Belki kilo verirsiniz ama bir sürü besinin eksikliği nedeniyle vücutta türlü türlü komplikasyon olur. Saçlarınızdan, sindirim sisteminize çok zararlı. Vücudun hergün alması gereken belli vitamin, protein, mineral, yağ ve karbonhidrat değerleri var. Diyetle kalori miktarını düşürüp bu değerleri almayı sürdürmezseniz hasta olursunuz. Belki ilk anda çıkmaz ama yılları içinde böyle diyetleri yapa yapa vücudunuza çok zarar verirsiniz. Mesela bir hafta sadece patates yemek demek vücuda bir gram bile protein almamak demek. Bir hafta tek patatesle yaşanır mı?
ıkincisi bu diyetlerle veridğiniz kiloyu korumanız imkansız. En fazla diyet süresinin iki katı zamanda aynen alırsınız. Yazık değil mii?
Karma besin diyetleri daha sağlıklı. Bir diyetisyene danışın, artık develet hastanelerinde de var.
Sağlık dilerim herkese.

X