Çocuk Hastalıkları 3 aylık kızım öksürüyor ve geçmiyor

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

wetw

Mucizenin annesi
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2009
413
4
48
3 Aylık kızım 5 gündür öksürüyor. Doktora gittik fakat şuruplardan henüz bi fayda bulamadık. Ay olarak küçük olduğu için ilaçta sıkıntı oluyormuş . Tecrübesi olan varsa çok rica edyorum paylaşsın.

Öncelikle geçmiş olsun. Benimde kızımda 2.5 aylıkken öksürük vardı. Doktor tonimer deniz suyu alın dedi. Burun damlası yani. Ondan damlattık, bi de mukoral diye bir öksürük şurubu verdi. Bu öksürüğünü geçirmez bebeği rahatlatır dedi. Bunları kullandık. şükür şimdi iyiyiz. Ama beinm kızım çok öksürmüyordu. Yani şiddetli değildi. Arada kesik kesik öksürüyordu bi de hırıltısı vardı. Geçti şükür.

Tonimeri ben de kullanıyorum. Peditus kullandık ama pek faydası olmadı şimdi ventoline başladık. Ciğerleri temzmiş ama urnu akmadığ için sanırım genizinde balgm birikiyor ve onu atamıyor.

eğer burnu tıkalıysa kendi sütünden biraz burnuna sıkabilirsin canım hemen açar burnunu annem bize hep oyle yaparmış bende kızıma yapıyorum çok geçmiş olsun rabbim şifalar versin

Canım burnundan nefes almakta sorunu yok sadece balgam burnundan genizine akıyor ve öksürtüyor, küçük olduğu için öksürükle atamıyor. Burundan tonimer sprey uyguluyorum.Çok zor bir durum.

benim kızımdA öyle geniz akıntısı var ve bebegimi çok rahatsız ediyor kuzum benim ya çok üzülüyorum bi atlatsak şu hastalıgı.

benim kızımda 2.5 aylıkken öksürmüştü.hava değişiminden doktorumuz ilaç vermedi sadece tonimer verdi.öksürdükçe boğazı kurur emzir demişti.ama yine geçmedi antibiyotik kullandık malesef.2.gün geçti öksürüğümüz.peditusu bize vermedi o bebeğe ağar gelebilir dedi.istersen başka bir doktoro götür.illa ilaç kullanmıcam diye bişey yok çünkü hemen geçmiyor öksürük yapıcak bişey yok.geçmiş olsun minik bebeğine canım

X