Sizde de oluyor mu?

Sarissa

uyudun uyanmadın olacak..
Kayıtlı Üye
19 Mart 2009
9.766
37
ben bazen bir kitap okuma dönemine giriyorum
deli gibi sürekli kitap okuyorum, peşpeşe bitiriyorum
sonra ne oluyorsa birden bire uzaklaşıyorum ve canım hiç okumak istemiyor
bir süre hiç okuyamıyorum ya da zorlamayla birkaç kitap okuyorum
sonra yeniden başlıyorum
sizde de oluyor mu?

Tabiki oluyor. Ruh halimize göre değişkenlik gösterebiliriz.
Mesela bir dönem bana film tutkusu geliyor eski tüm klasikleri izleyesim oluyor.
Kitapta da böyle sanki çıkan bütün kitapları okumam gerekiyormuş okumazsam eksik kalırmışım gibi geliyor. Elime bir alıyorum bir hafta da iki kitap okuyorum. Ama bazen hiç istemiyorum. Birde hayatımızdaki iniş çıkışlarla da ilgili bu durum.

Son düzenleme:
Evet canım davamlı oluyor . Özellikle yazın yazlıkta net yok orada çok kitap okuyorum kışlıga gidince de devam edeceğim diyorum hatta burda devam ediyorum sonra duruluyorum.Sıkıldın mı bence bırakacaksın sonra okuğunun bir faydası olmuyor.Zevkte almıyorsun inssana işkence geliyor.Ama aynı kitabi isteyerek okudun mu seviyorsun hatta gerisinide istiyorsun.sengözlerimebaksanab

Evet bunu bende çok yaşıyorum
An geliyor haftada 3 tane bitiyıorum
An geliyor 3 ayda tek bir kitap okuyamıyorum
Sanırım ruh halimizle alakalı

:KK9::KK9:eveett banada olur bazen, bazen ekmek gibi tüketirim bazende öyle bir zaman oluyorki 2 ay olmuş hiç kitap kapağı açmamışım...

ben bazen bir kitap okuma dönemine giriyorum
deli gibi sürekli kitap okuyorum, peşpeşe bitiriyorum
sonra ne oluyorsa birden bire uzaklaşıyorum ve canım hiç okumak istemiyor
bir süre hiç okuyamıyorum ya da zorlamayla birkaç kitap okuyorum
sonra yeniden başlıyorum
sizde de oluyor mu?

Çok hoş... :KK9: Kitaba acıkıyorsun, bir anda aşırı yükleme yaparak tıka basa doyuruyorsun kendini.
Hani yemekte bir lokma yiyecek halimiz kalmaz, onun gibi bir durum yaşıyorsun galiba. :26:
Bense kitaba hiç doyuramıyorum kendimi maalesef, daima açııım. :KK59:
KK tutkum yüzünden, okuyarak gideremediğim açlığımı, sürekli kitap alarak gidermeye çalışıyorum.
Okunacak kitaplarım yığıldı. Artık bende bayatlamaya başlayan kitaplarımı tıka basa okusam çok iyi olacak.

aynen şuara okumama dönemimdeyim :)
bazen öyle bir ktap aşermem tutuyor ki,okuduğum kitapları bile tekrar okuyorum :KK52: :KK1:

bende sadece bende oluyor sanıyoedum meğer yalnız değilmişim... :KK9:

Evet bu bana da çok oluyor, şuan kitap okumak istesemde okuyamama dönemindeyim :KK9:
Aynı şey filmde de oluyor bana :21:

Bence bu psikolojiyle ilgili bir durum,bende de oluyor farklı şekillerde.Bazen kitapla arama kimse girsin istemiyorum,kapanıyorum bir yere,bitene kadar ara bile vermiyorum,bazen de normal insanlar gibi okuyorum,yani olması gerken zaman ve şekilde:)Ama benim de daha çok film ve dizi izlemede başıma geliyor bu durum.Bir dönem art arda bir dizinin tüm sezonlarını ta bitirene kadar izleyip,birkaç günde bitirip sonra birkaç ay izlemediğim oluyor,sonra tekrar devam:)

:) tabiki oluyor. bazen o kadar güzel bir düzen tutturuyorum ki tıkır tıkır arka arkaya bir dünya kitap okuyorum. ama bazen de elime bile almıyorum. hepten uzaklaşmamak adına çantamda mutlaka kitap gezdiriyorum. hesapta olmayan ölü zamanlarda bir iki sayfa bile okusam kar sayıyorum

dönem dönem bendede olur.sanırım benim beynimin dingin olduğu zamanlar daha çok okurum.haftada 1 kitap ayda 4 kitap okuduğum zamanlar olduğu gibi aylarca elime kitap almadığımda olur.

banada aynısı oluyor dizilerde bile bi haftada bikaç sezon izleyebiliyorum:KK52:

aynen bendede oluyor kimi zaman çok kitap okurum kimi zaman hiç okuyamam elime aldığımda uykum gelir:)

evet.. buraya yazan herkes gibi bende de oluyor ama bende kesinlikle mevsimsel buna emin oldum artık :) yazın çok sıcak olduğu dönemde kesinlikle elime kitap alamıyorum. en sevdiğim yazar bile olsa bir iki sayfadan sonra dayanamıyorum.. kapatıyorum.. yazın kitaplar bana küsüyor sanırım :) kış gelince de elimden bırakamıyorum.. psikolojik bir durum büyük ihtimalle..herkesin ruh hali değişiyor zaman zaman...

Kesinlikle oluyor :) ben genelde sıkıntılı veya stresli olduğumda okuyamam . Kitap okumayı çok severim. Özellikle son 1 - 1.5 yıldır bı kitabı bitirip ardından yenisine başlıyorum ve hızlı okurum. Ama yaklaşık 4 aydır toplasam 2-3 kitap anca okumusumdur. Bı yandan okul bı yandan staj bı yandan unı. Sınavlarım derken baya stresteyim :)

Bende de oluyor aynısı.
Mesela ayzın sarmıstım kitaplara biri bitiyodu biri baslıyodu filan. Hatta okuduklarımı bile okuyodum nerdeyse.
Ama bi kac aydır hic el sürmüyorum adam gibi. Degisik.:KK37:

X