Bozulmuş parfümleri geri döndürmenin bir yolu var mı?

nemida

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
18 Mart 2008
1.301
7
Evet başlık yeterince açık gene yazmayayım ama çok sevdiğim bir parfümüm vardı, biraz ağır geldiği için her zaman kullanmıyordum. Buzdolabında öylece kalmış.. Bir de o parfümü bana bir arkadaşım vermişti, kullanılmıştı yani. Bekleyince bozulmuş. Acı acı kokuyor şimdi. Pahalı bir parfüm aslında.. o yüzden atmaya kıyamıyorum.

Pek umudum olmasa da bir sorayım dedim.. belki benim bilmediğim bir yol vardır :)

parfüm bozulur mu CADIARZU
buz dolabına da hiç parfüm koymadım :bbo:
soğuk diye acı acı kokuyordur belki kaydirigubbakcemile3

parfüm bozulur mu CADIARZU
buz dolabına da hiç parfüm koymadım :bbo:
soğuk diye acı acı kokuyordur belki kaydirigubbakcemile3

Tabi bozulur canım. Açılmamış parfüm 10 sene bile durur hiçbirşey olmaz ama 1 kere bile sıktıysan artık havayla temas etmiştir ve 3 senede bitirmek zorundasındır artık çünkü bozulur, acılaşır.. iğrençleşir. Kenarda köşede kalmış bir parfüm testerin varsa dene de gör :))

arkadaşlar parfüm bozulur çok güzel muhafaza ederseniz 5 yıl dayanır 5 yıldan sonra rengi koyulasır kokusu yogunlasır ve acır bozulur yani...malesef geri döndürme yolu yok:1no2:
parfümleri kutusunda gün ışıgı almayan sıcak olmayan yerlerde karanlıkta muhafaza edin

arkadaşlar parfüm bozulur çok güzel muhafaza ederseniz 5 yıl dayanır 5 yıldan sonra rengi koyulasır kokusu yogunlasır ve acır bozulur yani...malesef geri döndürme yolu yok:1no2:
parfümleri kutusunda gün ışıgı almayan sıcak olmayan yerlerde karanlıkta muhafaza edin

5 Yılmı o zaman gene iyi ben 3 yıl diye biliyodum iyi oldu bu.. demekki o parfüm çok önceden açılmış ki bende de bir 3 senedir falan duruyordu.. Üstelik buzdolabında saklıyordum. Ama çok soğukta kokuyu öldürüyor sanki... En azından üst notaları...

5 yıl oluyor kullanım ömrü.çok soguk çok sıcakta iyi olmuyor ben buzdolabının kapagında tutuyorum orası daha iyi oluyormuş

X