Oğlum bizim yatakta yatmak istiyor yatıyor da!

papatyalim

uğur böceğim kollarımda
Kayıtlı Üye
29 Ocak 2009
1.015
15
Kızlar napıcamı bilmiyorum bir kaç gündür oğlum odamıza aldığımız pusetde yatmak istemiyor uyutuyoruz ona koyduğumuz anda uyanıyor ağlıyor...kendi yatağıma aldığımda bana bakarak uyuyor...hatta yastığımı paylaşıyorum onunla hiç aklıma gelmezdi halimize gülüyorum sabah kalkınca bakıyorumda kocaman yatakda kücücük bir insan var :) bu durumdan nasıl kurtulabilirim cok karşıydım cocuklarını yanında yatıranlara başıma geldi.

Son düzenleme:
walla canım aynı durum benim başımda da var ilk kızımda hiçböyle bi durumla karşılaşmamıştımm emziriridim koyardım beşigine kendi kendine uyurduu ama 2 kızım öyle degill emiziririken uyuyoo koyuyorum beşige hemen uyanıyoo yanıma alınca yanımda uyuooo almayım uyusun alışmasın dedim almayınca geceleri beni hiç uyutmadıı çok uykusuz kaldıkk
bende napıyımm uykusuz kalmaktansa yanımda yatsın diyorum yapacak bişey yok

yatarak emzirmek sebep oluyor bu duruma genelde..

mümkün olduğunca bebeğinizi oturarak emzirin..

canim ayni sey benim basimdada vardi..oglum uyuyunca yatagina yatiriyordum aninda aciyordu gozlerini ve basliyordu aglamaya....ben yanima yatirinca susuyordu ancak seninde dedigin gibi bana baka baka uyuyordu sabaha kadar birlikte uyuyorduk...ama ben ya hic uyuyamiyordum sabaha kadar ezerim diye yada sabah korkuyla uyaniyordum...o yuzden artik cok aglasada yanimda yatirmiyorum...gecen bir tanidigim bebegini yaninda yatiran bir komsusunun uyku esnasinda farkinda olmadan bebegini ezerek oldurdugunu soyledi bende cok korktum varsin aglasin uyumasin uyumayayim ama bebegime bisey olmasin dedim..1 hafta kadar agladi yanima almami istedi ama simdi alisti tabi yine cok suskun bir bebek degil surekli agliyor kolik var hele dun felaketti ne yapacagimi sasirdim...ama ne yapalim katlanicaz artik 4-5 ay...aman canim yaninda yatirmaya alistirma birak aglasin Allah korusun ezersin falan...ne kadar dikkat etsekte uyku esnasinda hersey olabilir...

Aman kızlar,alıştırmayın..Nası alışırsa öyle gidiyo..
Ben hiç kucağmda uyutmadım,göğsümde uyuyodu en fazla,onda da atıyorum hemen yatağına..fazla kucağmda tutmuyorum.galiba annenin kokusuna alışıo fazlasıyla ve o yüzde durmuyo bebişler..Son bi kaç gündür gaz sancısı çekiyo oğlum,ama ben yine yerinde uyuması için oldukça çabalıyorum.babası sürekli almak istiyo ağladıkça ona bile kavga ede ede aldırmıyorum..çok şükür sürekli zır zır ağlamıyo biraz viyakdayıp duruyo kendi..

Aman kızlar,alıştırmayın..Nası alışırsa öyle gidiyo..
Ben hiç kucağmda uyutmadım,göğsümde uyuyodu en fazla,onda da atıyorum hemen yatağına..fazla kucağmda tutmuyorum.galiba annenin kokusuna alışıo fazlasıyla ve o yüzde durmuyo bebişler..Son bi kaç gündür gaz sancısı çekiyo oğlum,ama ben yine yerinde uyuması için oldukça çabalıyorum.babası sürekli almak istiyo ağladıkça ona bile kavga ede ede aldırmıyorum..çok şükür sürekli zır zır ağlamıyo biraz viyakdayıp duruyo kendi..

kucağa alışsa bile çocuk sadce ilk 6 ay alışır..

herkes çok söylerdi bize ilk torun diye hep kucaktaydı,ama hep kucaktaydı bazen yalvarıyodum az koyun çocuğu yerine diye..sırada bekler kavga ederlerdi sıra bende diye....evet kucağa alıştı..
ama şimdi biz istesekte gelmez kucağımıza zıpır..etrafı karıştırmak varken ister mi hiç..
ama benim tavsiyem alışır diye kucağa çok almamazlık yapmayın..
az bile vızıldasa kucağa alıp göğüse bastırmak gerek..aksi halde bencil kişilik yapısı oluyor çocuklarda..
yani kucağa alışmasın olayı çok eskilerde kaldı..
aynı yatağa yatmak güvenlik açısından ve sağlık yönüyle zararlı diye ben karşıyım..

4 aylık olur olmaz odasını ayırdık oğlumun ama hep kucağımızdaydı onun haricinde..

şimdide çok şükür öz güveni çok yüksek çok güler yüzlü ve sosyal bi çocuk oldu şimdiden..

yani ilk zamanlar zor oluyor ama meyvesini hemen alıyorsunuz..

biraz uzun oldu sanırım kusura bakmayın :))

kucağa alışsa bile çocuk sadce ilk 6 ay alışır..

herkes çok söylerdi bize ilk torun diye hep kucaktaydı,ama hep kucaktaydı bazen yalvarıyodum az koyun çocuğu yerine diye..sırada bekler kavga ederlerdi sıra bende diye....evet kucağa alıştı..
ama şimdi biz istesekte gelmez kucağımıza zıpır..etrafı karıştırmak varken ister mi hiç..
ama benim tavsiyem alışır diye kucağa çok almamazlık yapmayın..
az bile vızıldasa kucağa alıp göğüse bastırmak gerek..aksi halde bencil kişilik yapısı oluyor çocuklarda..
yani kucağa alışmasın olayı çok eskilerde kaldı..
aynı yatağa yatmak güvenlik açısından ve sağlık yönüyle zararlı diye ben karşıyım..

4 aylık olur olmaz odasını ayırdık oğlumun ama hep kucağımızdaydı onun haricinde..

şimdide çok şükür öz güveni çok yüksek çok güler yüzlü ve sosyal bi çocuk oldu şimdiden..

yani ilk zamanlar zor oluyor ama meyvesini hemen alıyorsunuz..

biraz uzun oldu sanırım kusura bakmayın :))

Estf.ne demek,ne güzel anlatmışsın,ki aslında haklısında..Geçenlerde burda bi yerde okumuşdm,bebişler eğer bi huzursuzlukları yokken ağlıyolarsa genelde annelerini göremedikleri yada kokusunu alamadıkları için ağlarlarlarmş..kucağıma almıyorum diyince hiç almıyo deilim canım:kedi: bazen keyif yapıoz oğumla :asigim: Başkalarının kucağna alması zaten başlı başına kötü,alsalar bile söylüyorum kimse alamıyo fazla :dilcikar:

arkadaşlar sakın bebeklerinizi yatarak emzirmeyin ben bunu çocuk doktorumuza sölediğimde bana çok kızdı. Yatarak emzirmek bebeklerde kulak iltihabına yol açıyormuş ayrıca bebek memeyi rahat kavrayamıyormuş aman ha orta kulak iltihabı biraz zahmetli bir hastalık.
Benim bebeğimde kucaktan yerine yatırdığımda ağlıyor ama bugün şunu keşfettim ben onu kucağımda uyuttuumda vücudu ısınıyor, yerine yatırdığımda yatak soğuk tabiki anında gözlerini açı ağlıyor. Sizler içinde aynı şey söz konusu olabilirmi?? Artık emzirirken üstüne örttüğüm battaniyesine sararak yatırıyorum daha iyi oldu sıcaklık kaybolmuyorr. Koku meselesi ise ben denemedim ama annem dediki boynuna bir fular tak kokun sinsin bırak sonra bebişin yanına daha rahat uyur diye belki bunu da deneyebilirsiniz...

arkadaşlar sakın bebeklerinizi yatarak emzirmeyin ben bunu çocuk doktorumuza sölediğimde bana çok kızdı. Yatarak emzirmek bebeklerde kulak iltihabına yol açıyormuş ayrıca bebek memeyi rahat kavrayamıyormuş aman ha orta kulak iltihabı biraz zahmetli bir hastalık.
Benim bebeğimde kucaktan yerine yatırdığımda ağlıyor ama bugün şunu keşfettim ben onu kucağımda uyuttuumda vücudu ısınıyor, yerine yatırdığımda yatak soğuk tabiki anında gözlerini açı ağlıyor. Sizler içinde aynı şey söz konusu olabilirmi?? Artık emzirirken üstüne örttüğüm battaniyesine sararak yatırıyorum daha iyi oldu sıcaklık kaybolmuyorr. Koku meselesi ise ben denemedim ama annem dediki boynuna bir fular tak kokun sinsin bırak sonra bebişin yanına daha rahat uyur diye belki bunu da deneyebilirsiniz...

bunu denemenizi hiç tavsiye etmem..
ilerde kişilik bozukluğuna sabep olabilir..küçük bir ihtimal da olsa..
bırakın bilerek buna alıştırmayı bilmeden bazen çocukklarımız bişeyimize bağımlı olabiliyorlar..bunların önüne geçmek gerekli..
güle güle büyütün bebeğinizi..

bız alıştırmasakta bu çocuklar alışık olarak doğuyorlar adeta valla ben herşeye alıştırdım keremı zorluk çekmedım bu yavrumda alışsınnn 3 erkek bı hanım uyuyoruz yatakta :)))

valla kızlar ben hiç yatarak emzirmedim bebeğimi gündüz veya gece hep oturarak emzirdim...evet eskiden kucağa alışmasınlar vardı şimdide özgüveni gelişmesi için bebek istedikce kucağa alın deniliyor insan ne yapacağını şaşırıyor...bende şahsen korkuyorum yanımda yatırmaya Allah korusun kötü birşey olsa naparım...artık yatırmıcam bir kaç gün çile çekeriz olur biter...zencefine arkadaşın dediği mantıklı geldi aslında belkide sıcakken soğuk bir yere yatırılınca uyanıyordur buna dikkat edeceğim bakalım...

cvplayan butun arkadaşlarımızı öpüyoruz oğluşla opuyorumnanaktan

kendı basına uyuması kendısıne guven verır anneye babaya alışırsa sureklı hayatı boyunca guvensız hısseder kendısını alıştırma sakın

ben yanlıs mı yaıyorum acaba.
baba ise gidince kızımı emzirdikten sonra yanıma alıyorum. o uyuyor ben yarı uyur yarı uyanık yanımda olmasının keyfine varıyorum.

X