Rahim az yaras gebelie engelmi

badegul

bebişim geliyooooo
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2009
270
1
37
bugün doktora gitim rahim ağzı yaran var dedi birazda iltihabım varmış offff peki bunlar gebe kalmaya engelmi fitil verdi kullan tekrar bakıcaz bide rahminden sıvı alcaz dedi o neiçin ya salak gibi somamışım zaten elim ayam titredi kültür falanmı yapcak acaba:gitme::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Canım rahim ağzı yarası hamileliğe engel değil, ama henüz hamile değilsen tedavini yaptır, yaran ne aşamada bilmiyorum ama yine de sağlıklı bir şekilde hamile kalman senin için daha iyi. Doktorun belki smear testi yapacaktır, yaranın durumunu belirlemek için, su almak derken onu kastetmiş olabilir. Çünkü rahim ağzı yarası olunca smear testi yapılıyor. Geçmiş olsun..

engel değil..benim arkadaşım rahim ağzında yara varken doğal yollarla ikizlerine hamile kaldı....:)

smear testi yapacaktır canım korkma hiç anlaşılmıyor bile ben istemiyorum derken doktorum almış megersen çok hasasım çünkü dayanma gücüm yok

canım engel değil.ama iltihap spermleri öldürebileceği düşüncesiyle doktorun böyle söylemiş olabilir.bende de yara vardı.birde üstüne 5 cmlik bir kistim vardı.ama adetle attım.kisten sonra klomenle o ay hamile kaldım.

canım engel değil.ama iltihap spermleri öldürebileceği düşüncesiyle doktorun böyle söylemiş olabilir.bende de yara vardı.birde üstüne 5 cmlik bir kistim vardı.ama adetle attım.kisten sonra klomenle o ay hamile kaldım.

ay ne güzel bende hem yara hem idrer yolu enfeksiyonu hemde iltihap varmış ama fazla değil iltihap bebeğe engel dedi çevrem yıkıldım ya adetim biteli 11 gün oldu hala yumurtlamamışım 10 gün sonra yumurtlıycakmışım şaşırdım göğüslerim çok ağrıyo peki neden okadar umutlandımki ultrasona girince doktor bebek var diycek diye ağzının içine baktım ama yara var iltihap var dedi allah her isteyene nasip eder inş şuan ruh halim hiç iyi değil çok kutsuzum çoooookkk:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

ya şimdi ben 2 tane antibiyotik içiyorum biri 500 lül biri 100lük tabi bide fitil var bunları kullanırken çocuğumuz olmaz demi ara vermelimiyim sizce ilişkiyedemi ara vercez dktora srmamışım bilgisi olan yazsın lütfen

ya şimdi ben 2 tane antibiyotik içiyorum biri 500 lül biri 100lük tabi bide fitil var bunları kullanırken çocuğumuz olmaz demi ara vermelimiyim sizce ilişkiyedemi ara vercez dktora srmamışım bilgisi olan yazsın lütfen
Mrb canım
Bizde 5 aydır korunmuyorduk bebeğimiz olmadı doktora gittim rahim ağzı yarası çıktı hemde doktorum oldukça geniş ve keskin bir yara olduğunu söyledi baya tedirgin olduğumu anlamış olacakki teselli etti baya bi bebeğinin olmayışı bu yaradan değil endişelenme daha çok kısa bir süreç 5 ay dedi 1 seneden sonra korkmaya başla stres yapma kendine dedi ama yarayıda tedavi etmeliyiz dedi sanırım aynı senin ilaçlarından ve fitil bana da verdi doktor zaten ilaçları kullandığın süre içinde ilişkiye girme dedi. ilaçlar bitince tekrar kontrole gittim geçmemiş zaten ilaçla geçmiyormuş pek bu yara sonra doktor bu yarayı donduralım dedi adet ol bitsin 1-2 gün sonra gel donduralım dedi.şimdi bekliyorum bugün yarın hastalanırım sonra gdip dondurucam korkuyorum şimdi acırmı acımazmı canım yanıcakmı mafoldumben

acaba rahim agzındaki yarayı dondurmak ya da yaktırmak gebelüğe engel olmaz mı bazı yerlede okudum dondurmak ya da yaktırmak rahim yapısını bozdugu için yapılmaması gerekıyormus.bilgizi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Bende bugun doktora gittim gebe olabilme ihtimalim olabilir mi diye ama yokmuş malesef:KK43: Kan testi de yaptırdım negatif çıktı. Bu arada muayenede oldum bende de yaralar varmış smear testi yaptı sonucunu haftaya alıcam ama geçen sene de yaptırmıştım o zamanda çıkmıştı yaralar. Doktor haftaya gittiğimde donduracağını söyledi. Bana da fitil ve antibiyotik verdi 7 gün boyunca kulllanacağım. 7 Gün boyunca ilişki yok tam da yumurtlama dönemine denk geldi.Doktora da soylemeyi unuttum. Kısmet artık.Bu yaralar hamile kalmaya engel olabilir mi ? gerçi olmaz diye yazmış arkadaşlar ama "iltihap spermleri öldürebileceği düşüncesiyle doktorun böyle söylemiş olabilir." diye de bir arkadaş yazmış. O da mantıklı. Dondurduktan sonra rahim yapısını bozdugu için yapılmaması gerekıyormus diye de yazmış bir arkadaşımız . Bu da beni korkuttu böyle bir şey olabilir mi ?!!!

Bende bugun doktora gittim gebe olabilme ihtimalim olabilir mi diye ama yokmuş malesef:KK43: Kan testi de yaptırdım negatif çıktı. Bu arada muayenede oldum bende de yaralar varmış smear testi yaptı sonucunu haftaya alıcam ama geçen sene de yaptırmıştım o zamanda çıkmıştı yaralar. Doktor haftaya gittiğimde donduracağını söyledi. Bana da fitil ve antibiyotik verdi 7 gün boyunca kulllanacağım. 7 Gün boyunca ilişki yok tam da yumurtlama dönemine denk geldi.Doktora da soylemeyi unuttum. Kısmet artık.Bu yaralar hamile kalmaya engel olabilir mi ? gerçi olmaz diye yazmış arkadaşlar ama "iltihap spermleri öldürebileceği düşüncesiyle doktorun böyle söylemiş olabilir." diye de bir arkadaş yazmış. O da mantıklı. Dondurduktan sonra rahim yapısını bozdugu için yapılmaması gerekıyormus diye de yazmış bir arkadaşımız . Bu da beni korkuttu böyle bir şey olabilir mi ?!!![/QUO

yarası olan arkadaşalr varsa stres etmeyin.bu bir kusur kötü bir tesadüf değil.nasıl elinizde bi yara avrdır.kabuk tutup iyileşip eskisi gibi olmasımı iyi,yoksa yarayla sürekli yaşamak mı iyi.baştan yenilenio temizlenio içiniz.yaradan dolayı bayanlarda akıntı da oluyor.dondurma yada yakma yöntemiyle akıntıda bitio.bende de baya bi yara varmış.doktorum dondurma işlemi daha rahat vede kısa sürüo hemde iyi bir yöntem dedi.özelinde 2 seans yaptı.inanın ben çok evhamlıyım ama ne acı var nede başka birşey.bildiğin uyuşuyo donduğundan.spreyle gaz verio içeriye.sonra ardından antibiyotik fitil tedavisi oluyo,yaralar akıntıyla yaklaşık 1 ay akıo.ben 2 ay oldu halen gitmemiş tamamen yara dio doktorum.tekrar 2 fitil verdi bu sefer.bizde bebek istiyoruz nasipse RABB imden inşallah.inş artık bitmiş olur ve bir bebek sahibi olurum bende.acele etmeyin derim hayatta.inanın öle insanlar varki ne büyük problemlerle uğraşıo.biz KADINIZ ve bu tarz kadınsal problemler normal.herkese sevgiler.inş bi faydam olmuştur..ALLAH bütün isteyenlere en sağlıklı,hayırlısından bebek versin inş.AEO.

acaba rahim agzındaki yarayı dondurmak ya da yaktırmak gebelüğe engel olmaz mı bazı yerlede okudum dondurmak ya da yaktırmak rahim yapısını bozdugu için yapılmaması gerekıyormus.bilgizi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

hayır hiç bi bzararı oldugunu düşünmüyorum gebelige benim görümcem 3 kzyaktırdı 2tanede çocugu oldu arastırbence

kızlar mrb. bende 10 ay olcak evleneli bendede iltihap vardı her ay antibiyotik ve fitil falan kullandım en son bu ay adeim gecikti 13 gün belki hamileyimdir dedim ama yara çıktı smear testim temiz çıktı yumurtalıklarım temblmiş eşin sperm tahlili yaptırsın dedi yaptırmıyo inat etti bende bişe yok diyo anca ne yapmalıyım ya yaktırıyım mı acaba hem çocuğum niye olmuyo benden sonra evlenenlerin karnı burnunda bi bendemi sorun var acaba ya insan biraz bekler hemen patır patır doğuruyolarrrrrrr

X