Nikah nikah yaptıktan sonra tekrar nikah salonunda nikah olur mu?

dignity_83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2008
25
0
41
ben şunu merak ediyorum. belediyeye filan sormadım ama belki bileniniz ya da bu şekilde yapan olmuştur. şimdi ben eş durumu tayini için bu aralar nikah yaptırcam oda nikahı yani.
yazın düğün olcak ama ben düğün sevmiyom aslında nikah dairesinde nikah kıyılıp sonrasında yemek filan olsa diye istiyordum. şimdi nikah yaparsam sonrasında yazın nikah salonunu tutabilir miyim acaba? bilginiz var mı?

hımm. bu soruyu daha önce "nikah tazelemede" sormuşlar. aman ya nikah salonu için para ödenmiyor mu , yaparlar herhalde diye düşündüm ama. bilemem tabi. düğün salonuna gelen nikah memuru ki onların da daha önce kıyılıyor, bu durumda da gelir sanki:)

Selam dignity_83;

Bende seninle aynı durumdayım. Tayin durumumdan önceden nikahım olacak. Yaşadığım belediye ve hatta birkaç farklı belediyeye sormama rağmen böyle birşeyin neyazıkki mümkün olmadığını söylediler.

ben de öyle istiyorum canım.şimdi 2 aralıkta nikahım var. ama yazın da benim memlekette düğün nişanlımın memleketine nikah ve yemek istedik. inşallah olur. ama olması lazım . çünkü benim kuzenim yaptı öyle. bence anlaşmak önemli memurla. sonuçta para veriosun zaten salon için

kuzenin yaptıysa iyi ya. belki olur burda da. hiç sevmiyorum ben düğün oynamak filan ya. gelinlik giymek istiyom o kadar. çok anlamsız geliyor oynamak,yorulmak, o kadar para masrafı. stres bi taraftan. ama herkes bir kere olur diyor, benim tarzım değil ki. ilerde pişman olurmuşum.

Ben de bunu düşündüm de sanırm olmaz ya

Düğün gibi değil de kokteyl tarzı daha hoşuma gidiyor.

Sen de öyle yapabilirsin.

Orkestra yerine keman,gitar açlsınlar tam benlik işte.

bu benim de aklıma geldi ama yaparlar mı hiç bilmiyorum sormak lazım.
keşke mümkün olsa ben de yapardım valla

ben yaptım...

gercek nıkahıman bır ay sonra formalıte nıkah kıydırdık..

evlilik cuzdanınızı beldıye nıkah dairesine verıp gün alıyorsunuz.. ve belli bır ucretı var onu öduyorsunuz..

nikah memuruyla da sıkı pazarlık edin:))

Son düzenleme:
çedene canım biraz daha ayrıntılı bilgi verir misin.
sıkı pazarlık derken ne pazarlığı anlamadım ağzını sıkı tut formalite olduğunu söyleme pazarlığımı:))
bir de ikisi de nikah dairesinde oldu değil mi salona falaln memur çağırmadınız.
ne diyerek gün istediniz.
hayır olmaz dediler mi başta.

salon
için randevu alacaksnız... nıkah memuruna üçret ödeniyor ayrıca..

zaten ellerınde formalıte nıkah defterlerı var.. gercek gıbı ıkı foto verdık,nıkah cuzdanımızı onlara verdık.. en az bır ay önceden ayarlayın ama..

nıkah gunu nikah salonuna gıttık.. memur elınde bızım cuzdanımızla geldi.kocaman nikah defterınde bızım fotolarda yapısmıstı.. aynı gercek gıbıydı.
yapmanız gereken şimdiden salonu ayarlamak.. istedıgınız gune dolu olabılır gun vermeybılırler..

benim bildiğim kadarıylada oluyor.eltimlerinde düğünlerinden 1 ay önce nikahları olmuştu.düğün kaza yapmaları sonucu ertelendi.şimdi düğün yerine tekrar formalite nikah olucak şimdiki plana göre.normalde böyle bişey yok derler olmaz derler ama bal gibide oluyo.bi tanıdık bul bak nasıl yapıyolar...

hımm anladım biraz resmi biraz da gayri resmi durumlar var:))
teşekkrüler kızlar bunu bilmem iyi oldu

Arkadaşlar 2 nikah için gidip konuşan ve olayı bağlayan var mı aranızda?

Ben ıstanbul'da kaç belediyeye sordum olmuyor dediler :sinifsinif:

walla nikah durumunun biraz da insiyatifinde durumunuzu anlatınca müsade weririler..ben zamanında nikah salonunda çalışıodum şefimiz izin weriodu ama geçerli mazereti olanları zaten 5 ten sonraki her nikah mesai dışı olduğundan memur mesai ücreti alınıo genelde 80 tl olur ayrıca nikah salonu kirası olur..nikah defterine ek sayfa yapıştırılır daha sonra koparılmak üzere herşey normal nilah gb olur imzalar atılır ama daha sonrasında koparılır çünkü aslı geçerlidir..
umarım yardımcı olabilmişimdir

salon
için randevu alacaksnız... nıkah memuruna üçret ödeniyor ayrıca..

zaten ellerınde formalıte nıkah defterlerı var.. gercek gıbı ıkı foto verdık,nıkah cuzdanımızı onlara verdık.. en az bır ay önceden ayarlayın ama..

nıkah gunu nikah salonuna gıttık.. memur elınde bızım cuzdanımızla geldi.kocaman nikah defterınde bızım fotolarda yapısmıstı.. aynı gercek gıbıydı.
yapmanız gereken şimdiden salonu ayarlamak.. istedıgınız gune dolu olabılır gun vermeybılırler..

tatlim ne kadar ödediniz siz?
arkadas 80 tl demis.. sizdede o civardamiydi? yoksa degisiyormu..

ben yaptım...

gercek nıkahıman bır ay sonra formalıte nıkah kıydırdık..

evlilik cuzdanınızı beldıye nıkah dairesine verıp gün alıyorsunuz.. ve belli bır ucretı var onu öduyorsunuz..

nikah memuruyla da sıkı pazarlık edin:))

Merhaba arkadaslar,
Forumlarda birkacinizin nikah tazeledigini (tekrarladigini) okudum. Ben bir sene once yurt disinda evlendim, ailemin katilmasi icin nikah tezelemek istiyorum. Bu konuda bana yardimci olursaniz cok ama cok sevinirim, gercekten hayati bir konu benim icin. Bu konuda tecrubeli olanlar: hangi ilde nikahinizi tekrarladiniz, Istanbul mu? Istanbulsa hangi ilce oldugunu ogrenebilir miyim? Boyle birsey yapabilmek icin kiminle konustunuz kime basvurdunuz? Simdiden cok tesekkurler.

X