Cilt Bakımı Ürünleri Günlük cilt bakım ürünü tavsiyesi istiyorum

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

DepresifPolyanna

Ö♡S
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2008
10.807
13.015
Bugüne kadar günlük bakım için bir çok marka kullandım ama pek memnun kalamadım,(avon, nivea, johnson, garnier) cilt yapım sivilceli ve akneli olmakla beraber aynı zamanda da çok hassas, kızarıklıklarım var, bu yüzden hassas ciltler için ürün aldığımda ya tam temizlemiyor yağlı ciltler için kullandığımda da cildimin nem dengesini bozuyor...
Şu an Garnier in saf ve temiz serisini (tonik hariç) kullanıyorum ama pek memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim, bitince değiştireceğim..
Bugün kozmetik markette bir cilt bakım uzmanı ile görüştüm çok arındırıcı şeyler kullanmamamı, cildimde çok fazla ölü deri birikmiş yanlış ürün kullandığımı ve bırakmamı söyledi benneyaptımki tanıtımını yaptığı innova markasını önerdi biraz pahalıydı, bu markayı duymuşluğum var ama hiç bir ürününü kullanmadım :sm_confused:
Bana önerebileceğiniz temizleme+tonik+nemlendirici ürünler var mı? çok pahalı şeyler olmasın ama.. özellikle estetisyen arkadaşlar da yardımcı olursanız buyrunnnnnnnnn

Son düzenleme:
Body Shop un ürünlerini tavsiye ediyorum.
Yüz temizleme jeli olarak 'yosun' içerikli bir jeli var. Çok güzel hem kurutmuyor hem güzel kokuyor...
Ayrıca tonik ve nemlendirici kremi de var.
Dene derim.

Body Shop un ürünlerini tavsiye ediyorum.
Yüz temizleme jeli olarak 'yosun' içerikli bir jeli var. Çok güzel hem kurutmuyor hem güzel kokuyor...
Ayrıca tonik ve nemlendirici kremi de var.
Dene derim.

Dermodayin cilt temizleme sütü ve toniği ile başlamanı tavsiye ederim ardından Dermoday Anti - Wrinkle Peptide Complex

http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-...mavi-anemon-cicegi-mucize-kullanan-var-6.html

http://www.kadinlarkulubu.com/cilt-bakimi-urun-tavsiyeleri/292331-salyangoz-ozlu-cilt-kremi-2.html

buradaki başlıklardaki yazdıklarımı okuyabilirsin

Teşekkür ederim kızlar, bahsettiğiniz ürünleri hemen inceleyeceğim kaydirigubbakcemile5

İnnovayı boşver bence geyik br marka.

Benim de hassas bir cildim var, hemen kaşıntı olur kızarıklık olur..Nokta nokta acayip bişeyler çıkar falan.. güneş lekeleri gırla gidiyor zaten.. Öyle herşeyi kullanamam herşeyi süremem..

Dermoday salyangoz setini (temizleme köpüğü, tonik + krem) kullanmıştım o iyiydi. Ama ilk başta cilt alışana kadar üç ay ergenlik dönemindeki gibi dolaştım resmen. Çünkü aynen broşurlerinde dediği gibi enfeksiyon yüzeye çıktı sivilceler arttı ama 3 ay sonra cildimde hiç sivilce kalmadı. Cildimin dayanıklılğı da arttı. Broşurlerinde yazan herşey oldu.. Bir tek lekeleri geçirmdi. Ama eskisi gibi allerjik yapısı kalmadı. Eğer sen de birkaç ay sivilceye katlanırım diyorsan tavsiye ederim.

Ama kremi biraz pahalı gelmeye başladı sonradan.. şöyle ki; ona vereceğim paranın üstüne biraz daha koyar gider Clinique alırım dedim. Zaten yıllardır Clinique kullanırım araya başka şeyler girer döner dolaşir gene onu alırım... Boynerden taksitle alabiliyorsun hakkaten hesaplı oluyor. Özellikle hassas ciltler için serisi var onu kullanmalısın. Üstelikte kampanyası varsa bir sürü hediye veriyorlarrrrr hepsi de çok güzel alkisalkisalkisalkisalkisalkis

Body shopta kötü değil ama bence doğal değil artık Loreal satın aldığından beri o markaya olan güvenim sarsıldı benim. Hiçte göründükleri gibi saf naturel ve doğaya duyarlı falan olduklarını sanmıyorum. İçinde de metilparabenler falan cirit atıyor zaten. Eğer benim için kanserojen olması önemli değil dersen o da bir alternatif. Ama kremleri çok etkili değil sanki... Örneğin E vitaminli kremini almıştım tam anlamıyla berbattı sürdükten bir süre sonra cildimden pul pul dökülüyordu krem...hiç böyle şey görmedim.

arkadaşımın cildi de aynen senin gibi
la roche posay toleriane gel moussant ve la roche posay effaclar nemlendirici kullanıyor çok memnun
ama eğer senin cildin daha da hassassa nemlendirciyi de la roche posay toleriane fluid kullanman gerekiyor
bir de tonik kullanma,tonikler bol alkollü sular resmen para tuzakları ayrıca alkol de cildi hem irrite eder hem de hassas cilde hiç ama hiç iyi gelmez.sana tavsiyem la roche posayden bu iki ürünü alman.

Epeydir araştırıyorum, La roche posay çok tavsiye ediliyor benim gibi cildi olanlara, haftasonu bir yere daha baktım almak amaçlı değil estetisyenler oluyor ya bilgi almak amaçlı biri de Roc tavsiye etti, kesinlik dermo kozmetik bir ürün kullanmamı ve cildimin çok hassas olduğunu söyledi, aslında cildim bu kadar hassas değildi problemli bir cilt yapım oldu her zaman, ergenlik çağlarında çok sivilce tedavisi gördüm sanırım şimdi onların ceremesini çekiyorum yaş ilerledikçe, en son gittiğim dermatolog harici hiç bir şey vermeden sadece Roaccutane tedavisine başladı 6 ay sonra cildim iyileşmişti bilseydim en başta ona giderdim, 10 yıl geçti üzerinden, son bir kaç yıldır hiç bir şey sürmüyordum cildime ama günlük bakımını ihmal etmek istemiyorum ama sırf hassas oluşundan ötürü bir şey kullanamıyorum kullandıklarım da yaramıyor çöp sepetini boyluyor en son garnier gibidermo kozmetikleri araştırıyorum genelde pahalı ürünler, bakalım bütçeme uygun bir şeyler bulmaya çalışacağım, bir de yıllar evvel dermologica tavsiye etmiştiler o da malumunuz epey uçuk fiyatlarda, bir de Sebamed nasıl dr lar genelde bunu öneriyorlar

arkadaşımın cildi de aynen senin gibi
la roche posay toleriane gel moussant ve la roche posay effaclar nemlendirici kullanıyor çok memnun
ama eğer senin cildin daha da hassassa nemlendirciyi de la roche posay toleriane fluid kullanman gerekiyor
bir de tonik kullanma,tonikler bol alkollü sular resmen para tuzakları ayrıca alkol de cildi hem irrite eder hem de hassas cilde hiç ama hiç iyi gelmez.sana tavsiyem la roche posayden bu iki ürünü alman.

Bunları da not aldım, fiyatları da iyiymiş baktım şimdi, zaten tolleriane serisini genelde sivilce tedavisi görenlere öneriyorlar, tonikler konusunda haklısın, zaten tonik alırsam kesinlikle alkolsüz olması gerekiyor...

Son düzenleme:
Benimde sorunlu bir cildim var..sol yanağımda kızarılık ve çok hassasiyet var maalesef :KK31: Bende tavsiye üzerine 6 aydır innova temizleme jeli,temizleme sütü ve toniğini kullanıyorum memmun kaldım.Daha önceki kullandığım hiç bir ürün iyi gelmemişti :KK19: Ayrıca biraz pahalı olduğu için nemlendiricisini alamamıştım ama onuda almayı düşünüyorum :nazar:

benim de cildim hassas ve kızarıklık renk dalgalanmaları falan oluyordu. temizleme ürünü yüz kremi falan tavsiye edemeyeceğim çünkü "mükemmel" diyebileceğim bi tanesini bulamadım henüz ama yüksek koruma faktörlü kaliteli bi güneş kremi alıp kullanmanı tavsiye ederim. ve bir de hakiki gerçek gül suyu ile akşam yüzünü bir güzel silmeni öneririm. ama öyle rosensemiş bilmem neymiş piyasada kozmetikçilerde satılan katkılı-parfümlü gülsuyu değil, gerçek doğal sek gülsuyu. benim cildimdeki kızarıklık ve renk dalgalanmaları bu ikisiyle geçti. özellikle gülsuyuyla tonikledikten sonra pamuk gibi oluyor :)

Not: cildim aynı zamanda tam kuru olmasa da kuruya dönük bi yapıya sahip.

Son düzenleme:
Epeydir araştırıyorum, La roche posay çok tavsiye ediliyor benim gibi cildi olanlara, haftasonu bir yere daha baktım almak amaçlı değil estetisyenler oluyor ya bilgi almak amaçlı biri de Roc tavsiye etti, kesinlik dermo kozmetik bir ürün kullanmamı ve cildimin çok hassas olduğunu söyledi, aslında cildim bu kadar hassas değildi problemli bir cilt yapım oldu her zaman, ergenlik çağlarında çok sivilce tedavisi gördüm sanırım şimdi onların ceremesini çekiyorum yaş ilerledikçe, en son gittiğim dermatolog harici hiç bir şey vermeden sadece Roaccutane tedavisine başladı 6 ay sonra cildim iyileşmişti bilseydim en başta ona giderdim, 10 yıl geçti üzerinden, son bir kaç yıldır hiç bir şey sürmüyordum cildime ama günlük bakımını ihmal etmek istemiyorum ama sırf hassas oluşundan ötürü bir şey kullanamıyorum kullandıklarım da yaramıyor çöp sepetini boyluyor en son garnier gibidermo kozmetikleri araştırıyorum genelde pahalı ürünler, bakalım bütçeme uygun bir şeyler bulmaya çalışacağım, bir de yıllar evvel dermologica tavsiye etmiştiler o da malumunuz epey uçuk fiyatlarda, bir de Sebamed nasıl dr lar genelde bunu öneriyorlar

la roche posay aldın mı merak ettim? benim cildim kuru, bende geçen sene araştırırken çok övüldüğü için ve daha zararsız olduğu için aldım ama çok yağlı bir yapısı var beğenmedim. Almak isteyenlere bilgi olsun..

X